Přejít na obsah

oddie

Uživatel
  • Počet příspěvků

    24 639
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    25

Vše od uživatele oddie

  1. oddie

    Taky máte nešikovné dítě?

    To by mě zajímalo, po kterém sousedovi jsem...
    • 56
  2. oddie

    Rada se zrcadlovkou

    Za celkem 10 se štěstím hodně starý bazarový model. Pokud to má být s objektivy. I když kdybych měl nabídku můj hodně starý K200D s 2 objektivy prodat za 10tis, ani by mi to za ten prodej snad ani tak nestálo... Nebo jakž takž slušný kompakt té \"lepší\" třídy s větším čipem, ale spíš generačně starší výprodejový model.
    • 45
  3. oddie

    Taky máte nešikovné dítě?

    U nás je starší mladý na manuální zručnost hodně dobrý, ještě když lezl už ode mě odkoukával šroubování atd., krade mi nářadí, když může, a občas se mu něco podaří rozebrat či rozlousknout, když nedávám pozor. Některé věci mu nakonec i nechávám dělat, třeba při rozebírání kola jsem jen povolil příslušné šroubky (na to nemá sílu, naštěstí) a zbytek mu nechal samostatně posundavat (nářez, na necelé 3 roky). Mladšímu to zdaleka tak nejde, ten je tak nějak standardně, holt bude zase na něco jiného. Ale zajímá ho to samozřejmě taky. Pomalu musím stěhovat věci čím dál výš, posledně se jim podařilo šlohnout mi aku vrtačku, sice bez vrtáku, ale i tak by je dokázala zranit.
    • 56
  4. oddie

    Taky máte nešikovné dítě?

    Manuální zručnost není jen točení klíčem, Medvěde. Pro řadu dětí to znamená neschopnost se nažrat příborem, vzít do ruky tužku atd.
    • 56
  5. oddie

    Taky máte nešikovné dítě?

    Ještě jsem někde četl o úpadku manuální zručnosti, a to do takové úrovně, že děti skoro nejsou schopny používat prsty. Protože místo her a tvořivé práce jim rodiče od úplně malinka naprdí dotykovou obrazovku s pohádkama, aby od nich měli pokoj, a dítě se naučí akorát klepat jedním prstem na obrazovku. To musí být taky dost síla.
    • 56
  6. oddie

    Vozidlo nestartuje

    BSIčko ti klidně půjčím jedno na vyzkoušení, akorát ho někdo musí přeprogramovat. Nicméně tohle zkoušení pokus - omyl mi nepřijde úplně šťastné.
    • 11
  7. oddie

    Taky máte nešikovné dítě?

    4 roky na vandr je tak akorát Tchán s tchyní si klidně berou mladého pod stan na ryby a nejsou mu ještě ani 3.
    • 56
  8. oddie

    Taky máte nešikovné dítě?

    Jo, nelyžuju, jen běžky. Ani mě to lyžování nijak neláká, takže ani učit se nebudu. jeden čas jsem koketoval s myšlenkou na snowboard (vzhledem k windsurfu k němu mám logicky trochu blíž), ale pak jsem se vykašlal i na ten.
    • 56
  9. oddie

    Taky máte nešikovné dítě?

    Medvěd: jasně, nemusíš ho všechno učit úplně sám, viz to lezení po stromech, ale zajistit mu tu možnost, aby se to měl kde naučit. Já třeba sám taky nelyžuju, takže to nemůžu ani učit děti, ale až budou chtít se učit lyžovat, hodím je na krk ségře.
    • 56
  10. oddie

    Taky máte nešikovné dítě?

    U moře jsem byl poprvé v 32 a stejně tak jsem poprvé v 32 letěl letadlem. Takže to bych řek, že až tak úplně zásadní nebude. Ale neumět chodit po ničem jiném než asfaltu či podlaze nákupního centra bych teda jako problém docela viděl.
    • 56
  11. Jo, akorát zapneš dvě plotýnky, pak zkusíš zapnout rychlovarku a jdeš nahazovat jistič... Kvůli tomu jsem předělával byt z 1x25A na 3x25A.
    • 62
  12. oddie

    Vozidlo nestartuje

    Už jsem ti to psal do mailu, jednotlivé údaje čidel, naměřené hodnoty, koukal na to na diag někdo? Nejen jestli jsou tam zapsané chyby, ale jestli to nevykazuje nesmysly.
    • 11
  13. oddie

    Taky máte nešikovné dítě?

    No jo, copak zvířata, ale aby dítě z vesnice ve 4 letech poprvé vidělo les, to mi přijde neuvěřitelný...
    • 56
  14. Jen tak mimochodem, sám bych měl radši taky jednoduchý tlačítkový telefon a ne dotykáč, nicméně v tom \"chytrém\" telefonu je pro řidiče přeci jen nějaká výhoda - v aktuálních info o dopravě, ať už na google maps nebo třeba Waze. Pokud někdo dělá řidiče, tohle už za úvahu zkousnutí toho dotykáče pro použití coby navigace docela stojí.
    • 47
  15. http://ona.idnes.cz/syndrom-odcizeni-prirode-0y1-/deti.aspx?c=A131202_115612_deti_haa Z tohoto článku jsem málem spadl ze židle. Říkal jsem si, co to v té upoutávce bude za hrůzu, ale článek předčil všechna očekávání. Dítě z vesnice (!!!), které vidí les poprvé ve 4 letech? ?? Generace degenerace... [upravil dne 12/3/13 13:55 od oddie]
    • 56
  16. oddie

    Byli byste z toho moudří?

    Kdy to bylo prodané?
    • 9
  17. oddie

    Rady od dopraváka

    Na radách na opravy tohle fórum vzniklo a vyrostlo, a jenom díky tomu máš možnost tady teď prodávat díly. Takže je opravdu \"skvělé\", že kromě kšeftu nejsi jinak ochoten hnout prstem a jen využíváš pro svůj kšeft něčeho, co vybudovali jiní, co ty rady půl dne v kuse psali. Ty jsi fakt pravej, kdo by si měl stěžovat na neděkování.
    • 47
  18. oddie

    pravnik

    Jo, fikce doručení je mrcha...
    • 12
  19. Je normální, že komůrkový diesel nechytne bez žhavení. Můžeš nastavit čerpadlo na větší předvstřik, tak ti třeba zahřátý bez žhavení chytat bude, ale půjde zbytečně tvrdě. Jinak relé žhavení žhaví v závislosti na teplotě, v tom bude asi problém.
  20. Převodovka tam je jaká? Pravá poloosa je záměnná mezi více typy, problém bývá spíš s levou, pro 1,9TD má kratší konec do převodovky, ale pokud je tam převodovka z 1,8TD, jsou poloosy shodné s 1,9D.
  21. oddie

    Nafta v oleji 2.0 hdi 100kw

    Sprasený Fap-off, nech si to urychleně přehrát.
    • 25
  22. oddie

    Alfa Romeo Evasion

    To ne, dokonce ani citróna ne, jen obyčejného pažouta.
    • 9
  23. oddie

    Provoz auta v německu

    No jo, tak lovce žen a sňatkové podvodníky nepočítám, ti se uchytí všude My máme německé majitele, občas tam jedu referovat, prezentovat, spolupracovat atd., mám povoleno prezentovat v angličtině, na jednání si beru asistentku - tlumočnici, ale spíš jen jako pojistku, stejně musím minimálně rozumět a ne si nechat překládat každý prd, ono to docela i zdržuje. Kdyby se rýsovalo, že tam budu muset být častěji nebo třeba delší dobu, musel bych si poradit komplet sám, a tým 15 lidí se mezi sebou navzájem jenom kvůli mě fakt anglicky bavit nebude, když tam budu jedinej cizí. Na rozdíl od situace, kdy jejich zástupce vezmu na nějaké jednání k nám, to mu zajišťuju tlumočnický servis. Prostě kdo tahá za delší provaz, když je majitel, je asi víc než jasné...
    • 44
  24. oddie

    Alfa Romeo Evasion

    Hm, ale má to i s tempomatem, já jsem si jej musel dodělat. Tyhle sedačky s tímhle vzorem mám taky - přední v elektrice a otočné, zadní s nastavitelným sklonem opěradla a s isofixem.
    • 9
  25. oddie

    Provoz auta v německu

    Jo, to je celkem dobrá oblast na pracovní příležitosti. Jinak ještě počítej s tím, že vám to i důkladně prověří vztah
    • 44
×
×
  • Vytvořit...