Když už tu zas někdo vytáhl ten otřepaný blábol o těch 20 největších lodích, tak k tomu lze podotknout jen jedinou věc, že ty odstraněné FAPy jsou naprosto nesrovnatelně horší než ty lodě, a také nesrovnatelně horší než Avie, Tatrovky apod. A to i když kouří míň. Rozdíl je totiž ve velikosti těch částic, z těch lodí i z Tatrovky totiž padají v podstatě brikety, co záhy spadnou na zem, kdežto z těch moderních dieselů s hodně vysokým tlakem a jemnými tryskami létají miniaturní částice, které se za a) udrží ve vzduchu a neusadí se, b) snadněji pronikají do dýchacího ústrojí. Takže z tohoto ohledu je to skutečně zlo, v tom si srandu nedělají. Dlužno podotknout, že pevné částice nám začaly s přímým vstřikem produkovat i benzíňáky, takže milé slavné TSi záhy dostane taky DPF