Přejít na obsah

oddie

Uživatel
  • Počet příspěvků

    24 637
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    25

Vše od uživatele oddie

  1. oddie

    Koupit si či nekoupit bydlení

    Já jsem ale nikde nepsal, že jsou někde mraky super bytů. Nevím, kdes to sebral. Jediné, o čem jsem psal, že dnes jsou v nabídkách pod 2 lepší byty, než se před dvěma lety obratem prodaly za 2,5. To je dost rozdíl.
    • 26
  2. oddie

    Koupit si či nekoupit bydlení

    Sorry, ale nebudu ti vypisovat žádné nabídky, to si vyhledej sám.
    • 26
  3. oddie

    Koupit si či nekoupit bydlení

    A to si chceš brát 100% hypo na garsonku, nebo co, že tohle řešíš? To pak je pomalu lepší nekupovat nic...
    • 26
  4. oddie

    Koupit si či nekoupit bydlení

    P.S. jsem hodně rád, že se mi před těmi 2 lety nic koupit nepodařilo, protože teď by to bylo zralé akorát na to si nad tím rvát vlasy...
    • 26
  5. oddie

    Koupit si či nekoupit bydlení

    Tu první větu teda nechápu. Před 2-3 lety byl vrchol cenového šílenství. Od té doby ceny zásadně spadly. Před 2 lety jsem sháněl byt 2+kk, za cenu 2,5-2,8M se prodaly i dost velké hrůzy, ani si to člověk nestihl dojet pořádně prohlédnout, natož prověřit. A dnes? Mraky lepších bytů, než tehdy byly za těch 2,5, jsou dnes pod 2. A v nabídkách se válej pěkně dlouho. Z dlouhodobého hlediska půjdou pořád jen nahoru? A kam, do nebes? A kupovat je bude kdo? Prázdných bytů je mraky, nejsilnější ročníky mají koupi za sebou, bude následovat pokles koupěschopné populace. Dost bytů bylo koupeno jen na spekulaci, nájem se dnes majitelům co do výnosu zpravidla nevyplatí. Kde je ten důvod k růstu??? Analogie jinde, řada zemí si tím, co je dnes u nás, prošla již mnohem dříve. Přes 10 let trvající pokles, klidně na třetinu hodnoty ve špičce. U nás to byl zatím jen čajíček. Daný hlavně tím, že lidé jsou konzervativní, a neradi se stěhují, ale ani to není všespasitelné.
    • 26
  6. oddie

    Koupit si či nekoupit bydlení

    Ceny půjdou nahoru? Trh se probírá? A kde to prosím bereš? Já vidím přesně opačné impulzy, především roste nezaměstnanost, ten směšný ukazatel, jak o pár procent \"roste\" ekonomika a jak už jsme z krize venku je dán jen předvánoční spotřebou. zatím se ještě nic prodávat nemuselo, zatím každej radši drží prázdnej a neprodanej, než aby slevil. A já čekám, že tenhle dech prodejcům dojde. Ale jak kdo chcete, kupujte kdy chcete. Jen pozor, abys tu hypotéku dostal, při tom, jak dleska banky prověřujou žadatele.
    • 26
  7. oddie

    Koupit si či nekoupit bydlení

    A ty si v součané nabídce dokážeš něco rozumného vybrat??? Já bych s tou koupí aspoň rok počkal.
    • 26
  8. Zajímavá myšlenka.
    • 62
  9. oddie

    Bourané auto, je to vážné?

    Nepotáhne to určitě, to by muselo bejt jak rohlík, a ne jen takhle škrtlé. A být to jak rohlík, to by při opravě srovnali. Na tu geo bych to dal, to je tak litr, a ukáže to, jestli je odklon OK nebo ne.
    • 10
  10. oddie

    Bourané auto, je to vážné?

    Bylo prasklé sklo? Z té fotky to není dobře patrné, ale ten sloupek na mě působí dojmem, že se o něj něco spíš opřelo. Klobouk tlumiče podle mě zasažený nebude, ale pokud ten vnitřek není lakován, stačí se podívat kolem, zda jsou okolo něj a za ním nepatrné trhlinky v laku. Dále bych to vzal na kompletní geometrii, ta ti ukáže odklon atd.
    • 10
  11. Tys dával do Epicu fritovací olej? Fakt dobrej nápad...
  12. Na rozvody není potřeba žádný zvláštní nářadí, dělal jsem je v garáži nebo před ní i na Ulysse, natož na tomhle... Ten olej bude z toho těsněnní, prostě teče po celém bloku.
    • 28
  13. oddie

    Prečo mať alebo nemať sk.klub

    Á, to už tu dlouho nebylo, zase nějaký pokus o odtržení. Kolikátý už, desátý? No netřeba se vzrušovat, dopadne stejně jako všechny ty předchozí, pár laciných výkřiků, a pak se stejně zas všichni vrátí sem. A důvod? V novém klubu nikdy nikdo nebude ochoten tomu věnovat několikaleté úsilí v poskytování kvalitních a komplexních rad, pokud na to vůbec bude mít schopnosti, to je ostatně kámen úrazu hodně \"klubů\". To je také důvod, proč je \"eu klub\" jen k smíchu. A také je to důvod, proč lidé chodí sem - protože zde takoví lidé byli a jsou, a táhnou tu káru dál.
  14. 0) nevím, proč sis to neudělal sám, už bys to moh umět 1) pochybuju, určitě ne doma 2) pokud neteče proudem, tak ne Jinak jsem tu měl ještě jedno čerpadlo, ale nějaký sráč mi jej v létě nevrátil, když jsem mu jej dal s sebou na sundání kola, holt i tací jsou tu v klubu.
    • 28
  15. Já ty lidi stejně nechápu, na takovýmhle fóru je jasné, že se to rozkřikne, navíc pár případů, kdy měl prodávající ostudu a vracel prachy už tu bylo, a bylo kolem toho docela haló, a stejně se objeví další. Dělat mrtvýho brouka fakt nic neřeší. Pokud si nejsem danou věcí jistej, tak jí buď rovnou vyhodím, a nebo kupujícího upozorním, že si to musí vyzkoušet, že nevím. Párkrát se mi tak stalo, že jsem vracel prachy, ale zkoušet dělat mrtvýho brouka pro pár kaček, a riskovat ztrátu jména na takovém fóru jako je tohle, to bych musel spadnout na hlavu.
    • 33
  16. Ono většinou u takových případů stačilo zveřejnění tady na fóru...
    • 33
  17. oddie

    oleje Carlson - najde se odvazlivec ? :)

    Při ceně normálních olejů nevidím sebemenší důvod.
    • 7
  18. To jsem z toho chtěl vytáhnout taky, posun vpřed a vzad, ale bohužel to na to nemá samostatné piny, oproti předpokladům.
    • 62
  19. Jo, akorát jsem nezkoumal, kde v tom rádiu sebrat těch +5V, někde tam bude stabilizátor, ale nehledal jsem jej. Pokud se najde, tak by na to šel použít přepínací kontakt z jacku, a po zastrčení do audio vstupu by se to přeplo samo. EDIT: oprava výše. [upravil dne 2/6/10 oddie]
    • 62
  20. Tak pokud si někdo chce hrát, zde je popis pinů: R-CH, L-CH - pravý a levý kanál audio A-G - audio GND (stínění) T-IN - přepínání - přivedením +5V se přepne na kazetu (resp. na ten vstup, co k tomu připojíte). Nevyzkoušeno, jen odměřeno při zapínání/vypínání kazeťáku. Další zkoumání možná časem. EDIT - OPRAVA! Mezi T-IN a GND je spínač. V klidovém stavu (hraje rádio) je sepnutý, proto není na T-IN žádné napětí. V případě zasunutí kazety dojde k rozepnutí spínače. Na T-IN se tedy nepřivání žádné napětí, pouze se rozepne spínač. [upravil dne 2/6/10 oddie]
    • 62
  21. oddie

    1.9D draty do cerpadla

    Ty se dávají nové, vždy.
    • 28
  22. oddie

    1.9D draty do cerpadla

    S předvstřikem jsi hýbal nebo ne?
    • 28
  23. Ano, ale bez MUX.
    • 62
  24. Ha ha ha. Za prvé je to do poněkud jiného modelu, za druhé mi za podobné prachy žádný takový sráč nestojí.
    • 62
  25. oddie

    P406 - HID Bi-xenon projector

    Vypadá to pěkně, až budou za 1500, dám si je tam taky
×
×
  • Vytvořit...