Tu první větu teda nechápu. Před 2-3 lety byl vrchol cenového šílenství. Od té doby ceny zásadně spadly. Před 2 lety jsem sháněl byt 2+kk, za cenu 2,5-2,8M se prodaly i dost velké hrůzy, ani si to člověk nestihl dojet pořádně prohlédnout, natož prověřit. A dnes? Mraky lepších bytů, než tehdy byly za těch 2,5, jsou dnes pod 2. A v nabídkách se válej pěkně dlouho.
Z dlouhodobého hlediska půjdou pořád jen nahoru? A kam, do nebes? A kupovat je bude kdo? Prázdných bytů je mraky, nejsilnější ročníky mají koupi za sebou, bude následovat pokles koupěschopné populace. Dost bytů bylo koupeno jen na spekulaci, nájem se dnes majitelům co do výnosu zpravidla nevyplatí. Kde je ten důvod k růstu???
Analogie jinde, řada zemí si tím, co je dnes u nás, prošla již mnohem dříve. Přes 10 let trvající pokles, klidně na třetinu hodnoty ve špičce. U nás to byl zatím jen čajíček. Daný hlavně tím, že lidé jsou konzervativní, a neradi se stěhují, ale ani to není všespasitelné.