Přejít na obsah

oddie

Uživatel
  • Počet příspěvků

    24 637
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    25

Vše od uživatele oddie

  1. oddie

    pořízení bytu

    Bydlení potřebuju úplně stejně a potřeboval jsem jej zřejmě i dost dlouho před tebou, nestanuju někde na louce. Ale pořídit si bydlení neznamená jej nutně koupit. Ať chcete nebo ne, vlastnické bydlení prostě zdaleka není pro každého, jen se z toho dělá pitomá modla a hodně se kolem toho straší, jak nájmy porostou až do nebes, ceny porostou až do nebes, kdo nebude mít svoje, nebude mít kde bydlet a podobně. Přitom trend je přesně opačný, nájmy setrvale klesají, ceny rostly jen před bublinou, na které se napakovalo dost spekulantů, ale pořízením na tom zpravidla vydělal jen ten, kdo koupil minimálně před 5 nebo spíš ještě více lety, pokud nekoupil nějaký extra kup (jako že těch je jen pár procent). Taky průběžně koukám, jak se co kolem hýbe a když se naskytne něco, co za to stojí, klidně do toho také půjdu, jenže ve srovnání s tím, co mám v nájmu a za kolik fakt nehodlám kupovat panelákový 2kk o 40 metrech za skoro 2M, to je fakt nesmysl jak noha.
    • 10
  2. Ten, kdo sedá za volant s alkoholem vůbec nepřemýšlí, co mu hrozí, když někoho zabije, on neochvějně věří, že se mu nic takového nikdy stát nemůže. Jediné, co ho může trochu strašit je pokuta a možnost odebrání řidičáku, ale ne v místních podmínkách, kde to může uplatit úplně každej jouda, když ho náhodou chytěj.
    • 58
  3. Tohle jsou jen blbý kecy. Ti, kdo dneska chlastaj budou chlastat úplně stejně a je jim to jedno, a ti, kdo nemaj v hlavě nas*áno chlastat nebudou ani když to bude povolené. Jediné, k čemu současný systém \"nulové\" tolerance vede je buzerace těch, kdo nepijí, protože orientační přístroje svinsky uzákoněné jako průkazné ukazují při nízkých hodnotách hausnumera a nesmysly a reagují na víc věcí než je alkohol v nápojích. A navíc ti, kdo chlastají, jsou ve většině případů téměř nepostižitelní díky kamarádíčkování a klientelismu na úřadech, co to řečí - TOHLE je ten problém, a ne debilní \"nulová\" tolerance kriminalizující diabetiky, kteří se alkoholu ani nedotkli a přesto jim podělanej orientační Draeger ukáže 0,2.
    • 58
  4. oddie

    pořízení bytu

    Nejsem zastánce nenakupování, to se dost pleteš. Jen říkám, že je blbost nakupovat za každou cenu, nechat si vymýt hlavičku tím, jak cena jen poroste, levnější už nebudou a podobnými kecy, a nespočítat si to. Toť vše.
    • 10
  5. oddie

    Dovoz auta z CH

    Clo je nulové, auto musí mít tzv. globální evropskou homologaci (žádný starý krám) nebo max. 8 let, prostě jako při dovozu postaru. Jinak
  6. oddie

    Spotr. uver nebo hypoteka?

    Ne, smlouvy už byly takhle založené, ještě 4,5 podpora, ale už jen 2%. S tím přespořením kdysi spořka vykřikovala, že nad cílovku bude úložky vracet, ale to už asi tady přešlo, myslím, že na to neměli ani nárok... Budu tedy na to spořit dál, za tu výpověď mi to nestojí. Dík za info.
    • 27
  7. oddie

    Spotr. uver nebo hypoteka?

    Hele, když jsi ve spořitelně, jde navýšit cílovka u staré smlouvy ještě s 4,5 státní podporou a 2% úroku, když se používá jen na spoření, tzn. nebude se čerpat úvěr? Tak, aby se nezměnily podmínky, samozřejmě... A když se stavebko ukončí, uplatňuje spořka výpovědní lhůtu 3 měsíce nebo kolik je v podmínkách, nebo to klidně vyplatí rovnou?
    • 27
  8. Pokud chceš něco dělat na pažoutech, bez 16 by ses stejně neobešel...
    • 9
  9. oddie

    Spotr. uver nebo hypoteka?

    To, o kolik ceny spadly nic nevypovídá o tom, jestli budou padat i nadále nebo jestli budou růst. To záleží na absolutně jiných faktorech, než je nějaký minulý růst či pokles. Takže s tím minimem bych byl hodně opatrný. Je to lokalita, v které není moc nabídek? Roste tam poptávka? Stěhuje se tam hodně lidí, nebo naopak spíš odchází pryč? Je tam práce, rozvíjí se to místo? Nebo spíš stagnuje či zavání úpadkem do ghetta? Na toto je třeba se zaměřit, ne na řeči, že když to spadlo o 30%, že už to níž jít \"nemůže\". Pokud si chceš brát hypo, první nástřel, zda vůbec koupit nebo nekoupit posuzuju takto. Vypočítám měsíční splátku teoretické hypo na 20 let z celé kupní ceny (tu ti nedaj, je to jen pro srovnání), přidám FO (ten u 3+1 bude tutově tak 2tis), a porovnám s místě dosažitelným nájmem (ne ležáků v inzerci, skutečným). Pokud je tato hypo + FO stejná jako čistý nájem, koupil bych - ale to ti v tuto chvíli nevyjde snad nikde v republice, možná tak v lokalitách typu Teplice, které jsou mmch. zajímavá investice (i když v tuto chvíli možná pozdě). Pokud to hypo + FO vychází na dvojnásobek čistého nájmu nebo dokonce ještě víc (a leckde běžně ano), tak pá pá, kupovat za takových podmínek je ultrapí*ovina, to radši plať nájem a zbytek si šetři. Pokud to chceš propočítávat přesněji, jde především o to, abys na FO a úrocích neplatil víc než za nájem, protože to je házení peněz do kanálu (řeči o placení \"svého\" a neplacení někomu jinému jsou v takovém případě nesmyslné). K samotné hypo - lze vzít jen na byt v osobním vlastnictví nebo ve vlastnictví družstevním, kde je již prohlášení vlastníka a vše je připraveno pro převod do osobka. Jinak smůla. Hypo nedoporučuju uvažovat nad 70% ceny, banka ti ji stejně nedá, a pozor - 70% z ODHADNÍ ceny banky, ne skutečné kupní, a počítej s tím, že odhad banky bude nižší. Takže jestli nemáš hotově 40%kupní ceny, radši přestaň uvažovat. Stejně tak není dobré mít hypo na příliš dlouhou dobu, pro mě je strop 20 let, maximálně akceptovatelné je 25, víc určitě ne, neúměrně narůstají úroky. Tohle všechno si prober, případně pro zpřesnění zkus ještě nějakou tu kalkulačku, a pokud ti přesto vyjde, že chceš kupovat, ještě jednu věc musí překonat - splátka hypo musí být max. polovina tvého čistého příjmu. Banky tohle kritérium sice normálně neuvádějí, operují s životním minimem a jeho násobky atd., ale pokud splátka hypo přesáhne tu polovinu čistého příjmu, velmi pravděpodobně ti to zamítnou. Zvlášť dneska. Pokud ti i všechno tohle vyšlo OK a stále chceš kupovat, můžeš se vydat za zástupci jednotlivých bank a poptat se jich, co ti nabídnou
    • 27
  10. oddie

    Spotr. uver nebo hypoteka?

    A jsi si jistý, že ten byt stojí za koupi, že je rozumné jej kupovat v této době? Aby ses po čase nedivil... Spotřebitelský úvěr je naprosto mimo mísu, použitelné úroky jsou jen u hypo a stavebka. Hypo nelze použít na družstevní byt (pokud se nebude převádět do osobka). Cílovou částku u stavebka není problém zvýšit, pokud chceš čerpat úvěr. Vše ale záleží na konkrétní situaci, nelze obecně říct, co je lepší nebo dokonce co jde a nejde.
    • 27
  11. Sundat pravé kolo, sundat plasty v podběhu, povolit napínací kladku, sundat řemen. Odpojit od altíku dráty, pak můžeš uvolnit altík celý ze šroubů a vyndat. Promotává se ven docela blbě, ale jde to.
    • 9
  12. oddie

    Spokojnosť s autami peugeot....

    Common rail je dílem FIATu, jsi mimo.
    • 44
  13. oddie

    Brzdy

    406 1,9D není, verze 1,9SD je soft turbo bez IC.
    • 7
  14. Buď volnoběžka altíku, nebo uhlíky... příčin může být více. Relé ani pojistka tam není. Vymontovat jej klidně sám můžeš, ale nebude ti to nic moc platné.
    • 9
  15. Ještě ad co se jezdí osobákem, Praha - Geneve cca 1000 km pod 9 hod, řídím sám a žádný zvláštní záhul to není, a to mě to řízení zrovna moc nebaví a jezdím hodně v klidu a piánko, ostatně byl tu topic se spotřebou... Praha - Torbole (Lago di Garda) asi 800 km jezdil někdo kyvadlovku s dodávkou - 9 lidí + výbava, cajky na střeše, jedna cesta 6 - 6,5 hod, nesed bych si k němu, ale dělal to tak asi dva roky.
    • 18
  16. Bus 3 roky pouze Praha - Brno, za 3 roky najeto 700tis, pak prodáno dál. A to je auto, které má tachograf a omezovač, na rozdíl od těch dodávek do 3,5t, s kterými lze jezdit na hulváta a nedodržovat vůbec nic, ani rychlost, ani AETR. Takže kdákači o pohádkách jsou mimo mísu, auta co jezdí na kšeft tohle najezdí běžně.
    • 18
  17. oddie

    kouří po chvíli od startu

    U DW8 to podle mě nepůjde.
    • 30
  18. oddie

    piliny na DRV ventilu

    To asi jo, na druhou stranu za 700 taky nebude... Já mám jen z 2,0HDI, nevím jestli jsou stejné.
    • 30
  19. oddie

    piliny na DRV ventilu

    Čerpadlo se dá v nejhorším koupit starší, pokud je tohle přidřené, je sice riziko, že taky časem odejde, ale lepší než jezdit s tím, co produkuje piliny... [upravil dne 5/13/10 oddie]
    • 30
  20. oddie

    kouří po chvíli od startu

    Ne, jde to jen na starších, u novějších čerpadel s elektronikou se čerpadlem neotáčí.
    • 30
  21. oddie

    nechat nebo ne??

    Startér a turbo je GO motoru? Nespadl jsi náhodou z jahody naznak???
    • 27
  22. oddie

    Serizeni vule ventilu

    SVVSSVVS
    • 8
  23. Jinak pro zaryté bojovníky - fanoušky nějakých stran v diskuzích se přetloukající slinty jako modrý nebo oranžový, ale nejen pro ně, doporučuju navštívit stránky http://kohovolit.eu/. Je zde poměrně dost analýz, výsledků hlasování, přehledů, nádherně se dá najít, kdo jak kde v čem hlasoval a kdo vás skutečně zastupuje, jestli náhodou ty fandovské slinty neházíte v obhajobě někoho, kdo hlasuje přesně opačně, než byste sami chtěli. Pokud se vám v tom nechce dlouho hledat, stačí vyzkoušet aspoň jednoduchou kalkulačku: http://kohovolit.eu/cs/cz/psp/vote
  24. Ano, ve Francii je socialismus jak řemen. Jen že oni mají zatím furt víc než dostatek toho co prožírat, tak mohou být ještě hodně dlouho v klidu. Na rozdíl třeba od Itálie...
  25. Tak, Řecko náš vzor...
×
×
  • Vytvořit...