Přejít na obsah

oddie

Uživatel
  • Počet příspěvků

    24 639
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    25

Vše od uživatele oddie

  1. oddie

    Předehřev motoru

    Předehřev do mrazovky bych si nedal ani zadarmo, ale to s tím čerpadlem vypadá hodně pěkně. průtok topením to nijak zásadně neomezuje, stejně se zapojuje i čerpadlo od nezávislého topení, které je v podstatě totožné.
  2. Jedna z těch ženských je celkem slušně pohybově nadaná, přirozeně, ne jak ta cvičitelka, co to má nadřené.
  3. Co na tom furt řešíš, když to jde snadno nalít tím otvorem po vyšroubování čidla zpátečky?
  4. oddie

    Auto na slátky (leasing)

    Mě tohle naštěstí minulo, asi hlavně proto, že jsem debilům tahajícím si triko dvoulitrovým golfem a pošklebujícím se všemu staršímu/méně výkonnému nějak nikdy neměl potřebu říkat \"kamarádi\", natož abych se někdy řídil tím, co takoví říkají...
  5. oddie

    Auto na slátky (leasing)

    Scratch: no, taky slušně promr... 280
  6. oddie

    806 baterka

    Jaká největší se tam rozměrově vejde.
  7. oddie

    Koupě auta 307 vs Octavia vs focus

    120 plus prvotní servis, nebo 120 včetně prvotního servisu? To je dost rozdíl.
  8. oddie

    Převoz auta s problémem

    Ty jsi dobrej nadšenec, za tohle bych teda 27 nepřihodil ani v hodně velké euforii.
  9. oddie

    Jedna stranka na facebooku

    Někdo holt je provokatér, když zakládá podobné stránky, a někdo zase pokrytec, když nadřazuje své oblíbené zvíře nade vše a kvůli takové stránce se rozčiluje, ale ostatní klidně jí.
  10. oddie

    Auto na slátky (leasing)

    Já platím 7tis pojištění kompletně všeho, ručení, havárko, krádež, čelní sklo... to si ty 4 litry radši vydělám, než abych je šetřil na tomhle.
  11. oddie

    Auto na slátky (leasing)

    Neřešíš, ale posloužil jsi jako názorný příklad zrovna jsem si na to vzpomněl, když jsem teď viděl v inzerci tu 307SW 1,6HDI od prvního majitele za 128tis...
  12. To chápu, taky nemám na podobné věci čas, i když by mě bavilo si barák postavit čistě sám. Ale i když nemůžu, chtěl bych stejně i ten kompromisní mít postavený pořádně...
  13. oddie

    Auto na slátky (leasing)

    Já už dávno nejsem ochoten dělat na autě nějaké složitější operace, nemám na to ani čas, ani náladu, ani už nemám kde to dělat. Pokud se mi vysype motor, buď se vyplatí dát tam jiný, pokud jej někdo bude mít za rozumnou cenu, nebo to prostě pošlu do pryč a pořídím si jiné. V tomhle máme tu výchozí pozici úplně stejnou. Co se týče shánění - zas tak těžké to není, spíš to chce čas. Kdo není ochoten tomu obětovat trochu trpělivosti a radši vysype o statisíce víc, holt si musí spočítat co se mu vyplatí víc. Ozzy pokud vím nic skutečně nesháněl, dal si jeden velmi striktně omezující inzerát, a když se mu v brzké době nikdo neozval, šel si pro nové. Takhle přesně to shánění vypadat nemá - ostatně o tom svědčí to, že dokonce snad ještě než mu to nové přišlo už se něco v té inzerci objevilo, a v krátké době poté několik dalších, no a navíc jsem si nevšiml, že by z toho nového, menšího a hodně, hodně kompromisního oproti inzerátovému požadavku byl kdovíjak odvázaný.
  14. oddie

    Auto na slátky (leasing)

    Z extrému do extrému. Nové auto ti vůbec nic nezaručí, ta záruka je akorát kupa peněz vyhozená do luftu. Spíš to chce koupit dobře vybranou perspektivnější ojetinu, než na základě pár šrotů těsně před smrtí doufat ve spásu novým. Já mám s ojetinami absolutně opačné zkušenosti, hádej proč.
  15. Když to tady tak čtu, jak ostře s tím kontrastuje kamarádův krov bez jediného hřebíku, co si dával dohromady sám s jedním občasným pomocníkem...
  16. oddie

    Helčin nový sušák na prádlo

    Zpátky na Aukro, třeba na tom vyděláš
  17. Neporadím ti, ale zeptám se - skutečně se vyplatilo koupit rozestavěný dům? Právě před tím mě totiž nedávno známý stavař varoval. Že je to v poslední době jeden z dobrých způsobů, jak někoho natáhnout, že ty hrubé stavby se prodávají neúměrně draho, protože vypadají jako už skoro hotový dům, i když hrubá stavba tvoří jen zlomek ceny hotového domu. A když to někdo navíc od začátku dělá na kšeft, i když k tomu při prodeji dodá dojemnou pohádku, jak to stavěl pro sebe a rodinu a došly mu peníze, tak se s tím obvykle ani moc nese.e a odflákne co může i nemůže.
  18. oddie

    Auto na slátky (leasing)

    P.S. k tomu druhému odstavci existuje jeden opravdu hezký a výstižný citát o těchto lidech, z kterého pochází jedna věta, celá zní zhruba takto - utrácejí peníze, které nemají, za věci, které nepotřebují, aby udělali dojem na lidi, které nemají rádi.
  19. oddie

    Auto na slátky (leasing)

    Já už jsem těch odstrašujících příkladů viděl taky víc než dost. Chlap, co prodal byt v Praze a odstěhoval se na chalupu, za 2/3 utržených peněz si koupil funglovku, další peníze rozházel za televizi a podobné hovadiny, za dva roky potřeboval udělat čističku za blbých 60tis, které už mu dávno nezbyly, tak si vzal spotřebitelský úvěr, který záhy přestal zvládat splatit, tak prodal s obrovskou ztrátou to auto... během 5 let mu nezbylo vůbec nic. Nebo jiný, v době, kdy stály byty v Praze pod milión se smál, jak jsou ostatní blbí, že je kupují, když on má regulovaný nájem pár tisíc, a koupil si za 600tis auto na leasing, takže plus navýšení leasingu, celkem za auto zaplatil stejně jak za 3+1. Dnes to auto má hodnotu 50tis, kdežto to 3+1 přes 2 milióny, ve špičce bylo prodejné dokonce za 3,5, nájem se mu zvedl několikanásobně, chlap má pár let před důchodem a brečí, že to těžko splácí z výplaty a že z důchodu na to mít nebude, rezervu si neudělal žádnou, a prý jací jsou všichni hajzlové, a jak ho okradli. Stávající systém a ekonomiky jsou prostě založeny především na lidské hlouposti, na tom, že stáda hlupáků s hlavičkou vymytou reklamami utrácejí peníze, které nemají, za věci, které nepotřebují, a pak z nich platí krvavé úroky. Ať již v lokální míře (splátkové společnosti, spotřebitelské půjčky), nebo v globální (Řecko atd., nás nevyjímaje).
  20. oddie

    Půjčí někdo Lexiu

    Volných dílen je všude 3 pr..., vzhledem k tomu, kolik jich zkrachovalo.
  21. Chladící kapalinu jsi ani nekontroloval? Hadice jsou za běhu zahřátého motoru tvrdé?
  22. oddie

    Zajímavé chování v Autorizáku

    Koblih: popravdě nechápu, cos v tom autorizáku dělal
  23. Nejjednodušší je vyšroubovat čidlo zpátečky, je shora.
  24. oddie

    Auto na slátky (leasing)

    1. psát na netu, jak mám mooooc penízků je hodně slušně řečeno dost velký nerozum. 2. vysypat všechny ty penízky za plechovku, či se kvůli ní ještě zadlužit, pokud není určena k výdělku a nevydělá si na sebe, je hodně slušně řečeno nerozum ještě větší. Stejně tak pokud mám těch mooooc penízků, nechat si rezervu jenom 50tis, zbytek vyházet za auto a ještě si půjčovat.
  25. oddie

    nemovitost skryté vady

    To dej. Ale pokud je tam něco typu \"jak stojí a leží\", \"tak jak je\" apod., budeš mít zřejmě smůlu.
    • 8
×
×
  • Vytvořit...