Přejít na obsah

oddie

Uživatel
  • Počet příspěvků

    24 639
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    25

Vše od uživatele oddie

  1. oddie

    Sport- Cyklistika

    Fuj, silnička, co s tím, kdyby tam zbyl 29er full, tak neřeknu
  2. oddie

    naletěli... aneb výhodná hypotéka

    :D:D dobrá úvaha, pokud nedosahuješ průměrného platu ani náhodou, jak jsi psal. Tím se debata o \"svém\" pak stává opravdu jen čistě akademickou. Jinak za současné situace, pokud budu mít např. 2 milióny a budu si chtít koupit nemovitost zrovna za 2 milióny se leckdy vyplatí vzít si přesto hypo na milión či milión a půl a ty svoje peníze nechat vydělávat víc, než je aktuální, hodně nízká sazba hypo. To jen tak na okraj, k tomu počítání.
  3. oddie

    Sport- Cyklistika

    Dva dny zpátky tu bylo vlákno o sportu, myslíš, že bude lidi bavit psát dokola to samé do několika vláken?
  4. oddie

    Předseda vs SZ

    Dobře, jdu ti vynadat po SZ
  5. oddie

    naletěli... aneb výhodná hypotéka

    O jaké reklamě že píšu? Vždyť se podívej, jak je to strašně zažrané, to \"do svého\", naprosto iracionálně. Nepamatuješ si kampaně na hypotéky před 5, 10 lety? Ukázkový příklad, jak zblbnout masy. Málokde je takový podíl vlastnického bydlení jako u nás, taky je to absolutní nesmysl a další časovaná bomba. Chápu vlastnictví u rodinných baráků, ale vlastnictví kotců v megapaneláku a SVJ o stovkách členů, kde se nedá dohodnout vůbec na ničem, je šílený paskvil. To nemá se skutečným bydlením \"ve svém\" prakticky nic společného, vždyť je tam člověk v podstatě jen otrok, a jediná výhoda je, že se nemusí ptát majitele, jestli může vyvrtat díru do zdi. Pěkně děkuju, to je drahé zeptání... Chápu tu potřebu \"ve svém\", bylo snadné na tu notu hrát a využít jí. Ale ten tvůj příklad rodiny s přivedením dětí do svého se dá volně převyprávět takto: ženu v situaci, kdy je na mateřské a v podstatě plně odkázaná na tebe, přivedeš do situace, kdy jsi rukojmím banky, rukojmím zaměstnavatele, a když se něco podělá v tom baráku, rukojmím i toho baráku. Protože s nízkým příjmem stejně nedosáhneš na nic jiného než na ten panelák, kde ti, jak psal Franta \"od souseda nad tebou padají fekálie na hlavu a u úřední moci se ochrany či pomoci nedovoláš\" - jenže s hypotékou za něj zaplatíš o dost větší pálku než v nájmu, přičemž se nemůžeš tak snadno odstěhovat, když to tam jde do kytek. To už zdaleka tak růžově nezní, že? Nejsem proti úvěrům na bydlení, vůbec ne. Považuji je za jediný rozumný úvěr, vzhledem k jejich úročení, jsou to hodně levně půjčené peníze. Ale je potřeba sakra dobře rozmýšlet, co za konkrétní nemovitost má smysl vůbec zvažovat ke koupi a co je lepší si i s tou rodinou pouze najmout a šetřit si rozdíl bokem. Zvláště při současném vývoji cen.
  6. oddie

    naletěli... aneb výhodná hypotéka

    Podsouvat si formulaci \"cpát někomu cizímu prachy za nájem\" je ta největší hovadina, co můžeš udělat. V první řadě je totiž třeba spočítat porovnání nájmu a úroků u hypo, ale už zde přitom vyhoří spousta lidí s hlavičkou vymytou reklamou o placení \"do svého\". V kombinaci s poklesem cen nemovitostí z předchozího přehřátí trhu, ještě větším poklesem tržních nájmů a zvětšením nabídky a zhoršením situace na trhu práce je to dost vražedná kombinace.
  7. Štěstí, neštěstí, ono fór je stejně v tom, že takové auto je sice hodně drahé na pořízení, ale přesto stejně vyžaduje poměrně drahý prvotní servis. Samozřejmě rozvody (předpis je 160, takže se ještě nedělaly), tlumiče a další spotřebák... v tomhle ohledu je jedno, jestli koupíte auto se 150 nebo 300, tohle bude potřeba udělat stejně. U toho mého konkrétního modelu to má výhodu hlavně v převodovce, která je zvláště u více jetých aut s koulí, kdy to tahalo těžké vleky, tutově na pokraji smrti. Spíš měl štěstí ten, kdo od mě vzal tu moji bývalou 406 s 300tis km, kde byly právě ty zásadní věci už udělané - spojka se setrvákem, tlumiče, kompletní brzdy... Ale tam zas při koupi musíte mít jistotu o tom, kdo a jak to dělal. Prostě každá koupě má něco, nic není ideální.
  8. oddie

    Plecháče+zimní pneu P 806

    Pokud někdo chce, mám tu dvě zimní gumy na 806 s 6mm vzorku, ale jsou 11 let staré...
  9. Většinou ta auta jezdila těch 40-60 ročně jen první 3-4 roky, pak se dávají pryč a jezdí o něco méně. Nicméně si lze téměř vsadit na to, že to 160tis, tedy interval velkého servisu (rozvody) mělo max. ve 4 letech. Většina těch aut tak má najeto někde mezi 300-400ti km. Plus velké riziko, když to auto má kouli, není tam na ozdobu, zvláště z Holandska ne. Když se tohle všechno sečte, ta cena v inzerátu je naprosto šílená. Já bych za něj nedal o moc víc než polovinu, a ani tak to potenciálně není bez rizika. Co se týče toho, co se dá sehnat - občas se dá natrefit na málo jeté udržované auto. Ale v českém bazaru bych takové nehledal, zájemců o takové je spousta a zpravidla se do inzerce ani nedostane. Mně se takové auto koupit podařilo - 11 let staré HDI s ověřeným nájezdem 140tis km, ale koukal jsem po nich téměř rok. A bylo hodně drahé.
  10. oddie

    Diagnostika Lexia

    Dal mi na to někdo tip, už ani nevím odkud.
  11. oddie

    Co si myslíte o tomto kousku

    Nerozumím, co tím chceš vlastně říct. To nebylo pravidlem nikdy.
  12. oddie

    Co si myslíte o tomto kousku

    Ani když za to dá 60, za dalších 30 z toho neudělá ani to cos ty prodával za 70.
  13. oddie

    Co si myslíte o tomto kousku

    Ano, tím říkáš úplně totéž.
  14. oddie

    Co si myslíte o tomto kousku

    Takže drahý i za 60, ale čekaj na hejla.
  15. oddie

    Diagnostika Lexia

    Netuším, také jsem nezjišťoval.
  16. oddie

    Diagnostika Lexia

    Tím flashem toho zas tak moc neriskuješ, klesá HW kvalita, se SW to moc nesouvisí.
  17. oddie

    naletěli... aneb výhodná hypotéka

    To je právě ta finanční negramotnost. A taky logická - v první řadě by si to chtělo uvědomit, že toho \"lepšího bydlení\" je jen velmi omezené množství, a nikdy na něj tak nemohou dosáhnout všichni. Dnešní nesmyslné ceny jsou pak dány především dostupností hypoték - jen a pouze ty vyhnaly ceny do dnešní výše, protože umožnily zvětšit kupní sílu lidem, kteří by na ně jinak neměli, zatímco počet dostupných nemovitostí zůstal stejný. Takže poptávka dramaticky převyšovala nabídku a to zcela logicky vyhnalo ceny. Ano i za tohle si lidi můžou sami, jak pod dojmem reklamních kampaní byli schopní hystericky koupit sebedražší nemovitost, aniž by se jen pokusili si něco takového spočítat. A ta kocovina z toho bude dlouhá, hodně dlouhá.
  18. oddie

    Diagnostika Lexia

    Já jsem se tím přelouskal a docela mi to vzalo chuť na pokusy opravu, abych pravdu řekl. Asi prostě jednu odepíšu a hotovo, kdybych to chtěl posílat na reklamaci, musím obě, každá je od někoho jiného, to už skoro nemá cenu.
  19. Přesně tak, důvodem stáčení je pouze cena. Stejně tak důvodem všech prověrek je zase především cena. Klidně koupím auto, které je víc jeté, ale musí tomu - překvapivě - odpovídat cena.
  20. oddie

    Tak další co naletěli

    No jasně, lidi z klubu.
  21. Pěknej naleštěnej křáp U tohoto ti klidně řeknu rovnou, že nemá smysl se jet ani dívat...
  22. Za tuhle cenu jet z Budějek do Teplic? Asi ne. Leda by k tomu byl hodnověrný výčet provedeného kvalitního servisu. Ono jestli do toho bude potřeba naskládat spojku se setrvákem, tlumiče, čerpadlo v nádrži aj., i když píše, jak to není potřeba, tak to rázem zase bude někde jinde. Za 75 se tu loni prodala moje, co tyhle věci měla udělané komplet, jen pro srovnání.
  23. oddie

    Diagnostika Lexia

    Výše jsem dal link, co je uvnitř, co na tom kde odchází a co se jak chová při jaké závadě. Jen je třeba se registrovat a umět anglicky.
  24. oddie

    Diagnostika Lexia

    Co si tak asi myslíš, že je na druhé straně toho vlevo dole? Číňanův chrchel? Takovéhle \"laické\" posouzení složitosti je opravdu síla. Někdo vylepí na net absolutní pitomost a vy mu skáčete na špek.
  25. oddie

    Diagnostika Lexia

    Co má prosím být ta \"větší integrace\"?
×
×
  • Vytvořit...