Přejít na obsah

oddie

Uživatel
  • Počet příspěvků

    24 639
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    25

Vše od uživatele oddie

  1. V držáku čerpadla je díra se závitem M8, v hlavě též, stačí nastavit motor do té polohy, kdy jsou díry v rozvodových kolech proti těm dírám se závity, zašroubovat tam šrouby M8 a máš zaaretováno. Setrvák se aretuje tyčkou o průměru 8mm, díra pro něj je v nálitku bloku schovaném za startérem. ta díra je blbě vidět, ale je tam. Někdo si na to sundavá startér, někdo tam leze zespodu, já jsem na to měl naohýbanou tyčku tvaru Z, aby tam šla zvrchu.
    • 10
  2. V kolech čerpadla a vačky a v setrváku jsou aretační díry, nejsou potřeba žádné značky.
    • 10
  3. Samozřejmě že ano, jak by ses na ně asi jinak dostal, když je to OHC. Sundat víko, změřit vůle, zapsat, rozhodit rozvody, sundat vačku a tam, kde byly ty vůle špatné vyndat hrníček, vyndat z něj přesnou podložku, změřit mikrometrem, vypočítat správnou tloušťku a dát tam jinou té správné tloušťky.
    • 10
  4. Když ještě chvilku vydržíte, budu mít na prodej trekkinga, nebo možná dva, starý cr-mo rám, slušně funkční osazení. Akorát si nejsem úplně jist, že bude i na Medvěda. Dám sem časem foto, ať můžou ostatní zkritizovat
    • 45
  5. oddie

    koupě 406 HDI kombi

    Až na to, že je to hovadina, ty kecy o \"jen číslech\". Reálné km dost vypovídají o tom, co na autě bude třeba dělat navrch vyjma běžných spotřebních věcí. Ono na jednu stranu lze dělat hrdinu, jak je to jen shluk náhodných čísel, ale když pak člověk vymění x věcí jen kvůli tomu, přijde na to, že to hrdinství může přijít dost draho. Mimochodem je to přesně ten důvod, proč se stáčí - protože počet km prostě vliv na cenu má. Lze si to snadno ověřit v zemích, kde se prakticky nestáčí (ne, opravdu nemám na mysli Německo s Turky apod).
  6. oddie

    koupě 406 HDI kombi

    Nevím, jak čemu, ale mně teda zásadně, pokud díky tomu neodpovídá cena.
  7. oddie

    Výmena zotrvačníka otázka

    Pokud máš pocit, že Kelly je jediný prodejce na světě, tak asi jo.
    • 38
  8. oddie

    Výmena zotrvačníka otázka

    :D:D:D:D Celou sadu spojky i s tím setrvákem - tedy všechny 4 věci dohromady - koupím za 8tis Kč. S těmi 650 EUR jsi asi upad.
    • 38
  9. oddie

    Výmena zotrvačníka otázka

    Jedna věc je, jak dlouho vydrží, druhá věc je, jak se při tom chová. Při dnešních cenách mi to za těch pár ušetřených tisíc fakt nestojí.
    • 38
  10. Budíček Trvalý záznam...
    • 12
  11. oddie

    koupě 406 HDI kombi

    Jak už jsem psal předtím, jak je to s těmi dovozy. Záleží na tom, jak pěkné ko chce to auto mít... To na odkazech je podezřelé už jen tím umytým a naleštěným motorem, to nemám rád.
  12. oddie

    koupě 406 HDI kombi

    V zahraničí nekoukáš?
  13. oddie

    p 806 imo klávesnice

    Může.
  14. oddie

    koupě 406 HDI kombi

    No jo, kamarádka už tehdy vypadala docela do světa
  15. oddie

    koupě 406 HDI kombi

    Se svou vrozenou skromností musím říct, že ano
  16. oddie

    koupě 406 HDI kombi

    Byly. Když se nerepasovaly vstřiky a jeden stál 16tis, kdežto dnes je repase pod 4, spojka s dvojhmoťákem stála 20, dneska se koupí za 8, řemenice byla za 8, dneska je za dvojku, DRV bylo za 16, dneska koupíte za patnáct stovek... mám pokračovat? Pokud se na tom něco podělalo před 10 lety, snadno cena opravy atakovala 100tis a ani po vrakáčích skoro nic nebylo, dneska je toho všude tuny. Plus diagnostika, tehdy za návštěvu litr, dneska si za dvojku člověk koupí svoji.
  17. Na zahr nejdu, až bude džbán, dejte vědět
    • 34
  18. oddie

    koupě 406 HDI kombi

    Než 2,2HDi rozhodně doporučuji 2,0HDI, ten 2,2 nepřináší prakticky žádné výhody, zato spousty rizik. A co se týče následných investic do auta, pravda, ne každý je tak soudný, aby po koupi udělal některé věci preventivně, nebo i ty, co nejsou napohled vidět. Já jsem třeba do auta s ověřenými skutečnými jen 140tis km dal v dílech 35tis (a to mám na ně slevu, na kterou většina z vás nedosáhne). Za normální cenu i s prací by to bylo tak 60. Zato pak nemusím hasit průsery a stěžovat si, že se mi na tom zase něco vysypalo, nebo že mi to plave atd. Kdo z vás třeba po koupi mění tlumiče, hm? Ono když t původní mají 200tis km, už moc nefungují...
  19. oddie

    koupě 406 HDI kombi

    Je třeba si především uvědomit, že ty auta, co se sem dovážela, se sem dovážela jen a pouze proto, aby na tom dovozce vydělal. A vzhledem k tomu, že v zahraničí je pěkné málo jeté auto DRAŽŠÍ než u nás, vozily se sem zcela logicky auta buď hodně jetá a stočená, nebo bouraná na opravu. Že vy zrovna doma máte něco, s čím jedete jen na Dušičky v tomto kontextu neznamená vůbec nic.
  20. oddie

    Rozvody na 405ke

    Na opravu čerpadla rozvody rozhazovat vůbec nemusíš. d toho má kolo čerpadla dva aretační otvory, dají se šrouby do obou, tím se tam to kolo chytí, pak se povolí na hřídeelí, čerpadlo se vyndá druhou stranou a kolo se sestavenými rozvody tam zůstane. Hlavně v autě to úžasně zrychlí práci.
  21. oddie

    Rozvody na 405ke

    Klika se aretuje otvorem v setrváku, v bloku je za startérem díra o průměru 8mm. Kolo vačky a čerpadla se aretují šroubem M8, v příslušném místě je v hlavě a držáku čerpadla otvor se závitem. Už je to tu popsáno asi stokrát.
  22. Pro mě za mě ať to klidně někdo smaže, já na tom nelpím
  23. Něco zkusit změnit? Lenost? No tak si to užij, že si jdeš jednou za pár let někam zakřičet na náměstí a ještě máš děsný pocit, jak něco děláš \"za nás\". Já pro to radši něco dělám denně, např. tím, že nenakupuju v obchodech odpadky s přelepenými daty. Ale kdybys to náhodou chtěl taky zkusit, něco dělat denně, pozor, je to o hodně těžší než si jít jednou za pár let zahulákat se stádem, co tyhle šíbry samo volilo za příslib třiceti korun. Dobré ráno, kdo právě vstáváte....
  24. Proč bys povoloval čepy řízení???
  25. No to určitě... když je každá jinak a strop křivej
×
×
  • Vytvořit...