Přejít na obsah

oddie

Uživatel
  • Počet příspěvků

    24 637
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    25

Vše od uživatele oddie

  1. oddie

    Ovládání garážových vrat

    Nezkoumal jsem zatím nic, jen jsem sundal kryt. Jinak podle toho označení by se to mělo dát najít, ale nějak jsem se zatím k žádnému návodu neproklikal. kdyby to nešlo, klidně bych dal jinou jednotku, ale potřeboval bych kdyžtak vědět jakou... Ani nakonec nepotřebuju dálku, klidně bych si tam mohl dát třeba rfid, nepotřebuju to otevírat z auta.
    • 18
  2. oddie

    LED žárovky - osvětlení domácností

    Tak, chystám zase nějaké předělávky na moduly s LED 2835, a potřeboval bych k tomu napájení. Nemáte někdo tip na ověřené malé AC drivery, ideálně na Aliexpressu, ale klidně i ebayi nebo přímo nějakém čínském shopu? V zásadě bych to skládal asi z 12 - 18 ledkových modulů, takže v kroku po zhruba 3W, jsou na napětí od 9V výš, přes 12, 15, 18... Takže sháním zdroje buď CC okolo 300mA asi do 10W, nebo CV 12 - 15V. Něco osvědčeného, co záhy neshoří, nebliká, ale zase nestojí majlant... Představa je něco ala http://www.aliexpress.com/item/High-quality-and-Free-shipping-10pcs-lot-9-12W-1W-led-driver85-265V-input-for-LED/1653517653.html nebo cca podobného... zde je příklad CV http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-New-40W-12V-Halogen-LED-Lamp-Electronic-Transformer-Power-Supply-Driver-Adapter/856890230.html [upravil dne 3/4/14 16:53 od oddie]
  3. V garáži mám rolovací vrata na dálkové ovládání, a to ovládání mě dost vadí. Je totiž realizováno jedním tlačítkem - jednou zmáčknu, otevřou se, podruhé zmáčknu, zavřou se. Pokud na vrata nevidím, nemám žádný způsob, jak zjistit, zda jsou skutečně zavřená, ani žádný způsob, jak zavření \"pojistit\" tím, že bych zmáčkl zavírací tlačítko. Ovladač přitom dvě funkční tlačítka má - je to dvoukanálové Teleco TVTXP868 A02. Mátě někdo ideu, jak to předělat na ovládání dvěma tlačítky - jedno pouze otevírací, druhé pouze zavírací? Deska jednotky s přijímačem viz foto, je to nějaký jednoúčel. V nejhorším bych to i vyhodil a dal místo ní jinou...
    • 18
  4. oddie

    Levná pájka

    Na drobnosti to tu v šuplíku mám, kdysi jsem jich dostal pytel. Je to fakt jen na drobnosti.
    • 10
  5. Koukám, na štíhlý zrovna nejsi, tahle má v pase víc než já
    • 18
  6. oddie

    Repase zadní nápravy

    Já bych zase nejel do Příbrami ani zadarmo.
    • 21
  7. oddie

    Repase zadní nápravy

    Kvalitně na Vysočině: http://autodomin.cz/index.php/repase-zadnich-naprav
    • 21
  8. oddie

    antiradar Cobra

    Mě to nevytáčí, jen POHRDÁM fňukaly stěžující si na \"zlou\" policii a na to, jak \"musí\" jezdit jako prasata.
    • 39
  9. Pokud to nejde reverzním kladivem, dělá to vytažení vstřiků firma, hydraulickým přípravkem určeným právě na to. Akorát to stojí raketu, ale furt lepší než to zkurvit. Edit: např. http://www.vytahovanivstriku.cz/ , ale i další, stačí si zadat \"vytahování vstřiků\" do google... [upravil dne 3/4/14 10:04 od oddie]
    • 22
  10. Máme.
    • 22
  11. oddie

    antiradar Cobra

    Že jako hovada bude díky penězům a konexím vždy jezdit určitá skupinka nepostižitelných je realita, s kterou nikdo nic neudělá. Pokud ale jako hovado může jezdit každej ušmudlanej jouda s děsně \"důležitou\" prací typu prodej kdejakýho smetí, všichni kvůli tomu padněte na pr*el, JÁ JÁ JÁ jedůůůů a nic mě nezajímá, je to špatně. A právě na to ten bodovej systém je. A funguje teda ještě zatraceně málo, ale aspoň trochu.
    • 39
  12. oddie

    LEDKY místo H7 - názor?

    A z boku je co? Žárovka svítí VŠEMI směry, s čímž počítá parabola.
    • 25
  13. Pro ty, co mají čerpadlo v nádrži (307, 406, 806 2,0HDI 79 či 80kW), připravuji soupravu na tohle pročištění, bude obsahovat propojku vedení nádrže, přípojky k filtru a nádobku s podávacím čerpadlem, kam se naleje TEC, bude to pak k zapůjčení za pár kaček, jen vydržte ještě tak měsíc, teď nemám čas....
  14. oddie

    Je stočené?

    Se stářím auta pak často nájezd klesá, ale 300tis bych bral jako nejblíž realitě. Holt 7-8leté auto téhle kategorie v naftě není typickým dušičkovým vozítkem
    • 47
  15. Řádově víc debilů vídám v osobácích než v kamionech. S kamiony prakticky problém nemám.
    • 8
  16. oddie

    Je stočené?

    Ano, z toho záznamu si to spočítej, když to za dva týdny najelo 2tis km, kolik km to tak asi mohlo najet za 2,5 roku, což je ten interval???
    • 47
  17. oddie

    LEDKY místo H7 - názor?

    To nějak řeší ty problémy, o kterých jsem psal?
    • 25
  18. oddie

    Je stočené?

    Ale on to nestočil o 13tis, ale tak o 100, vždyť si to spočítej.
    • 47
  19. oddie

    Je stočené?

    Co to je?
    • 47
  20. oddie

    LEDKY místo H7 - názor?

    Dobře, tak poněkolikáté: 1. leda jako náhrada parkovaček 2. podívej se, kolik to stojí v číně, tohle smetí.
    • 25
  21. oddie

    antiradar Cobra

    Tohle bylo k ničemu už před lety, natož dnes
    • 39
  22. oddie

    Je stočené?

    Za první dva týdny najeto skoro 2tis km. To by odpovídalo cca 50tis ročně. Čemuž by odpovídal i ten druhý záznam. A pak už to holt jen couvalo
    • 47
  23. oddie

    LEDKY místo H7 - názor?

    Hlavně reflektor je navržen na v podstatě bodový zdroj - vlákno žárovky. Což je ledkami nerealizovatelné. Když už, musel by se udělat projektorový světlomet přímo na míru příslušným ledkám, což mimochodem nejsou ty smd z běžných lampiček ani ve snu.
    • 25
  24. oddie

    LEDKY místo H7 - názor?

    Místo parkovaček? To by tak odpovídalo...
    • 25
  25. oddie

    Ojetý 307 sw

    Já to mám z dovozu, ale čekal jsem na to asi rok...
    • 11
×
×
  • Vytvořit...