Přejít na obsah

MilanF1

Uživatel
  • Počet příspěvků

    17 042
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    21

Vše od uživatele MilanF1

  1. Já původně chtěl hlasovat pro Kostelec, také proto, že to mám blíž a termín mi více vyhovoval. Nicméně ta lokalita na moravě mně lákala trochu více. Nicméně 32 hlasů, to je snad 10% řádů , ostuda. Nebo že by na srazy jezdili hlavně neřádi?
  2. To je fakt, viděl jsem tu už nějaké sedačky potřísněné od skla
    • 10
  3. Já byl u známého na dílně, co má zdviž, koukali jsme na to zespoda. Vejfuk nemlátí. Říkal, že ty silentbloky nejsou moc OK, viděl bych to na ně. Zase nejsou tak drahý (nějaký no name u AK), tyčka je za 350 Kč. My jsme měnili komplet uložení, myslel jsem, že bude vymlácený. Byl jsem s tím na technický, říkám mu, že mi tam něco bouchá, na nic tam nepřišel, ani další servisák. Tak jsem si říkal, že když to nikde nevidí, tak to musí být uložení, to se bez demontáže zkontrolovat nedá.
    • 24
  4. Vypadají pěkně, ale já bych za ně tolik nedal ...
    • 10
  5. Tak jsme dnes vesele 75 minut měnili horní uložení tlumiče v domění, že tím odstraním bouchání. Ejhle, nestalo se, uložení vypadá jako nový a ložisko se taky lehce otáčí (ač má lehkou povrchovou korozi). Docela mě to sere, jelikož to uložení nestálo málo. Takže asi nakoupím tyčku stabilizátoru + silentbloky, snad bude pak od podvozku ticho. Kdybych měl doma alespon slušnou tiskárnu a ty peníze se dali tisknout
  6. Tak jsme dělali horní uložení ... 75 minut práce ... a tím to není, vypadalo jak nový, ložisko se volně otáčí, sice je na něm lehce povrchová koroze, ale je OK. Dali jsme tam nový a pořád to mlátí. Možná tyčka stabilizátoru, ale spíše silentbloky ramen ... to mám fakt radost
    • 24
  7. Tak jak to dopadlo? Dejte hlavy (e-maily) dohromady a šup sem výsledky
  8. Já jezdím vlakem do škole, asi 40 minut osobákem - elefantem, klimatizovaný (někdy až moc velká zima). Chvilku mi trvalo, než jsem si zvykl na vlak, ale cestování je pohodlné. Pokud nepojedeš nějakým starým rychlíkem, mělo by to být OK.
    • 32
  9. A tak to máte pravdu, pral jsem jenom naftu, když jezdím za 4,5 litru (samozřejmě ne při dálničním limitu nebo dokonce více, pak by to číslo bylo pochopitelně vyšší). Povinné ručení se do toho blbě počítá, protože to je nezávislé na počtu km, podobně lékárna. Ale slovenskou známku fakt nemám , pokud to je 1000 Km, tak v naftě bych tam byl asi za 1350 Kč, + 5% výměnu oleje, takže 1400 Kč . Takže to vlakem vyjde opravdu levněji. Oldo, já mám právě starší a levně koupené auto, ale zrovna dneska jedu dělat horní uložení. Hold nějaký servis to sežere.
    • 32
  10. Tak to už je dobrá cena, asi tak odpovídá tomu, za kolik bych to jel autem já Na tvém místě bych taky volil vláček
    • 32
  11. MilanF1

    Mark's pug 206

    Máš opravdu krásný autí
  12. MilanF1

    FIKovo 306

    Pěknej motor, ať šlape, jenom pro mě spaluje špatnou kapalinu
  13. Medvěde, na přídavky dneska nemá každý nárok (záleží na příjmu rodiny), ale rodiče určitě pobírají slevu na dani, která je přes 900 Kč měsíčně.
  14. OK406: pokud se nepletu, tak tu je návrh na zdanění výhod politikům (to je víc jak ty dvě stovky mesíčně). Kujon106: Studuji, ale spočítané to nemám, jelikož nejsem na koleji a dojíždím denně, ale jízdné mě vyjde na 2320 Kč * 3 = asi 7 000 kč ročně. V podobné výši mám ubytovací stipendium. Takže toto se mi zaplatí. Plus ještě nezbytné učebnice, bez nich to jde blbě, to je jasné. Jídlo vyčíslit nedokážu, bydlím s přítelkyní a oba si musíme měsíčně vystačit max. s 10 000 Kč.
  15. MilanF1

    Berdych je ve finale

    Tak to tomášovovi nevyšlo ....
    • 17
  16. MilanF1

    motorovy olej

    Já dávám ten Total 9000 5W-40 po 20tkm. Nevím, co tam lil předchozí majitel, ale po výměně motor neztichnul, takže v tom nevidím problém.
    • 38
  17. Já si říkal, že to je blbina, ale chtěl jsem mu to pochválit. Já mám 242tkm a pořád originál (ovšem na HDI), zabírá výše, ale neklouže. Se mnou ještě holka dlouho vydrží ...
    • 14
  18. picek2: 640tkm? wow, tak to je fakt výdrž
    • 14
  19. Tak to vypadá fakt luxusně
  20. Vvitty: souhlasím. Neúčelovost je naprostý nesmysl. A pokud ve smlouvě je skutečně odkaz na zákon, tak ti co v této anketě hlasovali, že to je porušení smlouvy, jsou vedle Zkoumal jsem kdejaké spořící účty a většinou je to okolo 2%, myslím, že jedna banka, kterou neznám, nabízí až 3% ... samozřejmě při splnění podmínek: částka a doba. Co to jsou vlastně 2%? Nyní to tak akorát pokryje inflaci...
  21. P09: Podle mého názoru, ti co platí, měli by nějaký důchod dostat. Nicméně nebude to v průměru 40% z hrubé mzdy, na to prachy fakt nebudou, co se týče věku, tak ten by se nemusel tolik natahovat, ale prostě se zkrátí ta výše. Ti, co na důchod \"vidí\", ti se bát nemusejí. Střední generace by měla přemýšlet o tom, jaké to bude, případně si začít šetřit (pozemek, několik uncí zlata ...). Mladí možná něco dostanou, ale to bude dejme tomu existenční minimum, zbytek budou cálovat ze svého (pokud nebude dříve konec světa). Bohužel dneska je takový svět, před deseti, patnácti lety se o tom moc nemluvilo, protože nebyl důvod, schodky státních rozpočtů /všech vyspělých států/ byly na tom relativně dobře. Však se ve škole učíme, jak je výhodné spotřebovávat nyní, splácet později. Bohužel toto je státní rozpočet, ten těžko zkrachuje, ale může se to stát /nestane, vždycky někdo půjči, ale za jakou cenu?/. Co se týče mě a stavebka, určitě bych nějaký peníz navíc uvítal až přijde na řadu koupě nemovitosti, zatím bydlíme provizorně a z jednoho platu to jde blbě, vydělává jenom přítelkyně, takže o nějaké našetřené koruně není řeč. Nelze zhodnocovat úspory. Demo: jsou tací, co důchod nedostávají, nebo na jejich poměry velmi malí. Pokud se nepletu, tak sportovci a umělci (zpěváci apod.) nemusejí platit důchodové, takže v novinách se můžeme dočíst, že ten XXX je na mizině ... .protože neplatil a ted nic nedostává, nebo platil z minima (aby měl co nejnižší daně) a dostává velmi málo a svoji dříve vydělané prachy už nemá. Takže pro ty, co mají do důchodu dejme tomu +- 10let, nezatajujte své veškeré přijmy a platně z nich sociální, vrátí se vám to v penzi - ale nemusí to být těch 40% HM.
  22. MilanF1

    čelní sklo-prasklé

    Připojištěné okno nemám, stojí to asi 500 Kč, ne? Navíc tolik nejezdím. Já to viděl u táty, když jezdil s Avií, platil asi dva roky to připojištění (ukecali ho na pojišťovně), když mu náhodou prasklo, tak se byl zeptat, kolik stojí nový, a bylo to 1500 Kč Pojišťováka jsme nevolali, okno vyměnili doma. Možná že ve smlouvě bylo, že to okno tam musí dávat firma, aby to proplatili. Ihned se šlo to připojištění rušit, protože to nesplňovalo účel. Samozřejmě netvrdím, že každé okno stojí 1500 Kč a vyměníme si ho doma.
    • 39
  23. Nejprve chci říci, že jsem student VŠ, a to rovnou ekonomky. Školné u nás bude asi u té horní hranice (je tu hodně zájemců o studium, takže tyto obory nebudou \"podporovat\" nižším školným). Mně osobně to nevadí, ale pokud se nepletu, nemusíme to platit hned, ale až po studiu! To myslím, že je sakra rozdíl, až člověk s titulem bude vydělávat, tak to potom může zaplatit. Měly by fungovat studentské půjčky apod. Nevidím v tom až tak zásadní problém. Kolik že dává stát na stavebko? 3000 Kč ročně? No to jsou sakra velké peníze, no tak o rok odložím koupi tlumičů na auto a mám je taky. Takže za deset let naspořím od státu 30 000 Kč + úroky. No za tolik peněz si toho moc nekoupím. Jenom nevím, jaké jsou tedy úrokové sazby, ale určitě lepší než při termíňáku. Neplatit SP a ZP? :D:D Nejsme v USA, kde si (snad ještě teď) platí zdravotní péči ze svého. U nás všichni mají rovný přístup k péči (nepočítaje korupci) díky \"pojištění\". Chtějí větší spoluúčast lidí (takže to by se P09 mohlo líbit), ale nevím, jaké mají plány. Podle by měli snížit platby za zdravotko, garantovat standardní léčbu, pokud chce pacient lepší ošetření, ať si připlatí ze svého (jako dnes za nadstandardní pokoj v nemocnici s TV). Co se týče sociální, tak tam nejsou jenom důchody, ale i příspěvek na podporu v nezaměstananosti a nemocenská. Takže pokud to zrušíme celé, když budeme nemocní (nebo naše dítě - OČR) nedostaneme nic, nebo když náhle přijdeme o práci, pracák nic nedá - to jsou super vyhlídky. Tyto dávky je nutné ponechat, jenom je dobré se zamyslet nad efektivností podpory v nezaměstnanosti (zda ji dostávají ti, kteří chtějí dělat). Důchodové je jiná kapitola, já mám do důchodu hrozně daleko a vidím to jednoznačně, mě stát už nic nedá, takže si mohu jedině spořit, proto by bylo na místě mi již nyní říci, jak to bude s mým důchodem a k tomu určit výši důchodového (někdo ty stávající důchodce platit musí). Ještě poznámečka, která se možná mnoha lidem líbit nebude. Před řadou desítek let jistý člověk (jméno nevím) vymyslel ten průběžný způsob financování důchodů (to, co funguje v ČR). Odchod do důchodu (spíše to nazvat věková hranice pro nárok na penzi) byla stanovena na úrovni takového věku, ve kterém lidé umírali! Takže ten, kdo měl štěstí a dožil se vice let, než byl průměr, mohl dostávat penzi. Ovšem s tou hranicí se od té doby moc nehýbalo, ovšem pokrok medicín je značný a populace stárne. Tak to zaveďme v tom smyslu, jak to hlásal ten, kdo to vymyslel ... to by se nám ta věková hranice dost posunula nahoru, a to by se lidem nelíbilo. Toto je samozřejmě nemožné zavést, ale myslím, že dobrý příklad pro to, proč stát nemá na penze - protože důchodci žijou moc dlouho! Sakra ta politika, takovejch propsanejch řádků ...
  24. Lidé chtěli pravicovou vládu, tak ji tu mají a dělá nepopulární věci - i levice by je dělala, ale třeba na jiných místech (zvyšovaly by se daně z příjmu). 17% lidí \"volilo Kalouska\", který veřejně prohlašoval, že by klidně celé stavebko zrušil ... lidé mohou nadávat jen sami sobě, koho si zvolili, toho tam mají. Ač neříkám, že to nejsou zlatokopové ....
  25. MilanF1

    Klíma

    Vyjma mechanického poškození, častá netěsnost je na kondenzátoru (chladiči). Oprava se nedoporučuje, protože zevnitř vyrezá a netěsnost bude hned vedle. Pokud je tlak OK, může být špatný tlakový spínač.
    • 8
×
×
  • Vytvořit...