Přejít na obsah

MilanF1

Uživatel
  • Počet příspěvků

    17 042
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    21

Vše od uživatele MilanF1

  1. Já se chci svést za 6 sekund na stovku ... spíše pružné zrychlení od 60 do cca 120. A jak koukám maximálka elektro 140 ... to by mě zajímal reálný dojezd, když pojedu dálnici pořád 140 dle tachometru... Já nehodlám jezdil 80 jenom abych šetřil. Já po tobě chtěl alternativu k 308 GTi, tys mi hodil obyčejný wagen bez emocí, který je pomalejší, těžší... tak asi jediné Tesla to budeme cenově jinde. A pořád to určitě bude těžká kráva, která se v zatáčce bude hrnout ven...
  2. Já ti nevím, jestli blbě hledám, ale zrychlení vidím okolo 10 sekund a 200 kw taky ne ... a váhu okolo 1500 kg.
  3. Já to zjistil až po studiu, že jsem šikovný na ruce.
  4. Dle toho prvního odkazu ... to je rozdíl v ceně jen 150k Kč? Při stejné výbavě a výkonových parametrech vozidel? Nevěřím. Ten odkaz od EONu se mi líbí. Elektro se vyplatí po 400 000 km. A když jsme u toho najdi mi alternativu k 308 GTi, tedy něco o hmotnosti 1200 kg a 200 kw výkonu. Já mám základ 820 000 Kč. Co nabídneš ty?
  5. Stačí se tu zmínit přes zavináč a do pěti minut tu máš slohové cvičení ke čtení.
  6. To máš pravdu, bylo to asi špatné místo pro vzdělávání, když se profesně věnuji něčemu jinému.
  7. Co je špatného na první fakultě a oboru Účetnictví a finanční řízení podniku?
  8. Vysoká škola ekonomická v Praze.
  9. Já jsem taky studoval ekonomiku, a proto si elektro auto nekoupím.
  10. C4 vypadá dobře a má super výbavu. Jak píšeš, možná až moc. Oproti 301 je to dospělé auto a navíc HB = praktičtější. Ohledně motoru musí odpovědět někdo jiný... nevím, zda je ještě problémovým... v tomhle ročníku bych šel do 1.6 HDi 82 kw ... ale to ty nechceš, navíc by nemělo málo najeto a bylo za více peněz.
  11. Fabia RS turbo kompresor, automat, 132 kw ... to určitě StibTo chce ... když jsem s tím jel, nechci to, stačí lehce přidat plyn a auto hrabe. Ideální do města. V atmosféře škodovka... to snad jedině Octavia I Tour s 1.6i nějakých 75 kw. Ale pocitově mi jednička octavie nesedí, cítím se lépe v 306. Takže koncern asi ne ... vyzkoušej si tu 301. Je to low cost, auto kompromis. Nekdo říká, ze to je auto pro důchodce. Ale na to popojíždění by mohlo stačit.
  12. Nic mě nenutí ani mě nepřesvědčuje, abych si kupoval čisté elektro. Pohodlí vítězí, tankovat po 600 až 1200 km (V závislosti na typu auta). A od čerpací stanice odjezd za 3 minuty. Ne že tam budu půl hodiny a nedej bože, když budu čekat ve frontě. Pořizovací cena je násobně vyšší oproti standardním spalovacím autům. Chci menší auto a benzín stojí 350 ... elektro milion. Pořád nezajímavé. Asi je nesporné, že elektro nemá kurvitka, co se mohou pokazit v průběhu života auta, ale pořád to je finančně nerentabilni. Navíc většina lidí, co kupuje nový auta, takové prodá, ještě než odejde spojka, setrvak, FAP atd. Musí člověk být nadšenec s penězi nebo mít takový styl života. Někdo rád rybáři, jiný chce jezdit ekologicky. Až ten koníček mít elektro auta bude podobně dostupný jako rybaření, pak se to rozšíří.
  13. Oproti supu nepojede žádný auto.
  14. Takže ta 1.6 v 301 je TU jako v 307, kde měla 80 kw? Pak je to stará dobrá 30 lety prověřená 4 valcova atmosféra. Takže u mě asi rozhodnuto, co se bude pořizovat po 306 jako dělník.
  15. 301 je sedan ... tam bude podle mě super motor 1.6 atmosféra 85 kw, nebo kolik to má. To podle mě i pojede. Taky jsem o tom jeden čas uvažoval... pak jsem k tomu přidal turbo.
  16. MilanF1

    306GTi-6 by Béďa

    Jsou to 7", ne? Vynasob si to číslem 2,54 ... pak je to jasné... ale taky záleží na pneumatice ... a na tvaru bocnice... pokud vím, tak Kumho jsou "hranate" ... bocnice jsou úzké. Kdyžtak víme, že je to zlatá Subaru.
  17. MilanF1

    Svetlá Halogen vs LED

    6,5 l/100 km na dálnici, to je fajn. Tak nízko to s 1.6 THP v lehčí 308 nedokážu, ale to bude i krátkou převodovkou. Kolik otáček to točí na šestku při 140 km/h?
  18. Zesilovač, sub a 8x repro. Do nové 3008 a 5008 myslím dávají Focal.
  19. To nevím, zda má 308 připravenou anténu. Řešit to nebudu, ono FM bude asi ještě dlouho.
  20. MilanF1

    306GTi-6 by Béďa

    Když vidím to tempo... poklicky budou na autě v září.
  21. Já v autě mám aparaturu od Denonu, tam je datový tok znát. Taky proto jsem vyhrabal originál CD a to je panečku čistý zvuk ... mptrosky s tokem 128 se nedají poslouchat. FM nemá kvalitní zvuk... Ale pokud DAB nefunguje správně a není ani nabídka stanic ... tak mě to mrzet nemusí. Čekal bych že digitální doba přijde i sem...
  22. Takže není čeho litovat, že v 308 nemám DAB.
  23. MilanF1

    Nová Barum Polaris 5

    To bych taky rád věděl... vím jen o hlavních drazkach... protože jsou zimní, co u krajů mají skutečně "méně" vzorku - ne tak hluboké drážky. Rozdíl je klidně 2 mm a při kontrole četníků může být problém.
    • 24
  24. MilanF1

    Nová Barum Polaris 5

    Záleží na směsi. Aby sawa fungovala a byla levná, je hodně měkká. Jde určitě vyrobit tvrdší a fungující pneu. Na silnici i ve Formuli 1 je to v principu stejné. Continental vyrábí v základu dvě řady. ContiPremiumContact a ContiSportContact. První tvrdší, déle vydrží. Druhé měkčí sportovní, lépe drží v zatáčce, ale rychleji ubývají. Ohledně směsi mohou hodně hovořit motorkari... co jsem vždy slyšel, je vždy alchimie vybrat správnou směs pro zadni pneu v závislosti, jak ten dotyčný jezdí.
    • 24
  25. MilanF1

    Nová Barum Polaris 5

    Oldo, záleží na pneumatice... třeba Sawa Eskymo fungují... Ale jsou hodně měkké a rychle ubývají... ač je guma levná a funguje, dlouho nevydrží... nedej bože, kdyz s tím někdo jede v létě, dezen se trhá... už jsem to viděl.
    • 24
×
×
  • Vytvořit...