Nic mě nenutí ani mě nepřesvědčuje, abych si kupoval čisté elektro.
Pohodlí vítězí, tankovat po 600 až 1200 km (V závislosti na typu auta). A od čerpací stanice odjezd za 3 minuty. Ne že tam budu půl hodiny a nedej bože, když budu čekat ve frontě.
Pořizovací cena je násobně vyšší oproti standardním spalovacím autům. Chci menší auto a benzín stojí 350 ... elektro milion. Pořád nezajímavé.
Asi je nesporné, že elektro nemá kurvitka, co se mohou pokazit v průběhu života auta, ale pořád to je finančně nerentabilni. Navíc většina lidí, co kupuje nový auta, takové prodá, ještě než odejde spojka, setrvak, FAP atd.
Musí člověk být nadšenec s penězi nebo mít takový styl života. Někdo rád rybáři, jiný chce jezdit ekologicky. Až ten koníček mít elektro auta bude podobně dostupný jako rybaření, pak se to rozšíří.