Tak jde o to, jaký dvoulitr tam je, zda 66, 79 nebo 100 kW. Nicméně pod 1500 se nepouštět, pokud máš motor rád. Jinak platí takové pravidlo, naslouchej motoru, on si řekne co se mu líbí.
Nicméně u (66 kW) jezdím v rozmezí 1600-2200 ot. a spotřebu mám 4,6l/100km, ovšem 306 je mnohem lehčí auto.
Možná se budeš ptát, zda se snažím co nejdříve dosáhnout nejvyššího kvaltu (rychle akcelerovat) nebo lechtat plyn a pomalu řadit při výše uvedených otáčkách. Nevím, co je lepší, ale já ten plyn jenom lechtám v tom rozmezí a spotřeba mám takovou, jaká je. Rychlé akcelerace jsem nezkoušel (zvláště mi to nepřijde vhodně, pokud je motor studený).
Toť rady ode mne, snad budou nápomocny.
PS: jenom mně ted napadlo, že budeš mít určitě palubní PC, ten by měl ukazovat spotřebu a můžeš testovat různé režimy :papa