Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Změna odstupňování hlasitosti origo rádia u 406ky


Ducatista

Recommended Posts

koblih69: a ten adaptér se připojí kam? Před nebo za zesík?

Pohledal jsem co to vlastně ten převodník je - našel jsem http://www.ahifi.cz/high-low-adaptery/

Kterej z nich bys mi doporučil?

PS: každopádně díky Ti moc za tuhle radu, tohle řešení se mi zdá jako první, který by mi mohlo pomoct. Napsal jsem dotaz do toho eshopu, tak uvidím co mi odpoví.

[upravil dne 9/4/13 06:40 od Ducatista]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže to je taky marný, po několika emailech s majitelem toho eshopu mi bylo vysvětleno, že údajně ten H/L adaptér je na připojení neoriginálního zesilovače přes RCA kabely, když je tohle originál sestava (Clarion+JBL) bez RCA kabelů, nebude to fungovat :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže to je taky marný, po několika emailech s majitelem toho eshopu mi bylo vysvětleno, že údajně ten H/L adaptér je na připojení neoriginálního zesilovače přes RCA kabely, když je tohle originál sestava (Clarion+JBL) bez RCA kabelů, nebude to fungovat :(

Blá Blá Blá... .:bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, dříve jsem to tady nečetl, ale 607 dělala přesně to samé - \"dva je málo tři je moc\". Je to pěkně nepříjemné - kdo nezažil, nevěří. Řešil jsem to prodejem auta po 7 letech...

Škoda, že Peugeot neřeší takové drobné a levné průšvihy, které uživateli ztrpčují život (a pak se ohlíží po jiné značce).

[upravil dne 9.4.2013 11:00 od P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ozzy56: nevadí mi rádio, vadí mi že na 3 to hraje málo, na 4 moc :myslim Je to přesně jak píše P607Olda, kdo nezažil, nepochopí.

koblih69: no a tak mi prosím porad, kterej z těch adaptérů vzít? ony totiž mají 2 výstupy (stereo L + P), ale ISO konektor vycházející z Clariona je už o 4 kanálech (jestli to správně chápu):

B 1 + Rear Right Speaker

B 2 - Rear Right Speaker

B 3 + Front Right Speaker

B 4 - Front Right Speaker

B 5 + Front Left Speaker

B 6 - Front Left Speaker

B 7 + Rear Left Speaker

B 8 - Rear Left Speaker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ducatista: Nejpitomější řešení by bylo navždy snížit hlasitost asi o 5%, aby ta 4-ka byla přijatelná. Provést to tak, že ke každému repráku do serie dát odpor asi 1 Ohm, anebo 0,5 Ohmů - vyzkoušet.

Je smutné, že u Peugeota jsou takové dodělávky nutné - inženýři se mohli trochu víc snažit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Olda: přesně nad tím jsem ted přemýšlel - když mám doma zesík nebo AV receiver, tak je tam psaný výkon při určitých Ohmech a napadlo mě, jestli výměnou za repra s vyšším odporem nebo připájením odporu by se to nevyřešilo. Problém je, že nedokážu vůbec odhadnout, jakej odpor by se tam měl napájet. A úplně nejlepší by byl ten adaptér jak psal koblih - tam jsou ovladače tak by se to asi dalo doladit. Ale nevím proč psal ten majitel toho eshopu, že to nebude šlapat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

P607Olda : ještě přemýšlím nad tím, že v ISO konektoru je 8 drátů, tzn. 4 kanál, ale auto má 8 repro, tzn. že některý jsou zapojený paralelně, anebo jsou nějak 4 kanály rozdělený na 4 výšky a 4 středobasy? Tzn. že případně pájet u každýho repráku nebo u zásuvky na plus kabely? Elektrice moc nerozumím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Velikosti odporů jsem ti napsal. Kup si po 4 odporech:

1 Ohm, 1 W nebo 2 W

0,47 Ohm, 1 W

a vyzkoušej, jednu nebo druhou sadu - vždy jeden odpor do serie s jedním reprákem (je jedno, jestli to zařadíš do větve B 1 + Rear Right Speaker anebo B 2 - Rear Right Speaker

Pájej to u rádia - u konektoru.

[upravil dne 9.4.2013 13:44 od P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odpory nedoporučuju, Ano šel by tam udělat odporový dělič, ale je potřeba si uvědomit, že odpor je cívka, tedy dojde k degradaci signálu. Nimcéně na druhou stranu jsou tu experti co poslouchají MP3 před Transmiter a chválí si kvalitu, takže pokud to máš takto dej tam klidně odpor ;)

HI/LO adaptér mam odzkoušený tento: http://dx.com/p/car-high-to-low-impedance-converter-adapter-110022 je nastavitelný a pro tvůje použití je použitelný. Nicméně většina těch prodávaných u nás (nastavitelných) se dá použít taky. Předpokládám, že tě trápí přední repro, takže to vložíš jen mezi výstup na přední repro a vstup zesilovače. Útlum musí být pochopiltelně nastavený na minimmum protože už výstup z toho rádia je \"linkový\" takže stačí ho snížit jen velmi mírně.

PS: nepomůže ti třeba jen \"FADERem\" posunout hlasitost dozadu a tím snížit hlasitost těch předních?

Další varianta je dát 8mi ohmové repro ... ono těch možností je mrak....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

P607Olda : nene, o těch trimrech jsme tu psali už na první stránce tohoto vlákna, ten origo JBL je holá krabice s ISO konektorem :(

koblih69 : nene, takový HIFI kopyto nejsem, aby mi stačila kvalita hudby přes FM trans.... :bojim:aut Není to jen o předních repro, já si vždycky levopravý a předozadní vyvážení doladím (u Coupe je to nastavený origo dobře, skoro není potřeba do toho zasahovat, dávám +1 dozadu a +1 doprava), ale zvuk je celkově hlasitý. Potřebuju to celkově zeslabit, abych to poslouchal dejme tomu na Volume 10 a tím pádem když půjdu níž nebo výš, tak se mi zjemní krok. Teď když to poslouchám na Volume 4, tak jeden krok je vlastně 1/4 hlasitosti, protože na vol.0 už to nehraje a ta 1/4 je moc velký skok.

Variantu výměny repro jsem zavrhnul, protože abych koupil kvalitních 8 repráků, to je už docela balík peněz... :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a když si teda koupím ten H/L adaptér, dá se sehnat zásuvka + zástrčka ISO konektoru? Abych to vřadil za rádio před origo zástrčku a tím pádem nemusel řezat dráty a teoreticky když se mi to nějak nepovede, vytáhnu to, původní zástrčku dám do zásuvky v rádiu a je to zase origo stav. Nemám rád nevratný zásahy ;)

Co jsem hledal, tak pro mě optimální by byl asi tenhle vyšší model, protože má zásuvku na 8 drátů, tak jak ISO konektor v rádiu. Protože ty ostatní adaptéry mají jen 4 dráty, tzn. 2 kanály. Na Clarion je potřeba 4 kanály, tzn. 8 drátů.

http://dx.com/p/tsk-td-22-car-stereo-high-to-low-lever-converter-adapter-black-197460

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kup 2 ty obyčejné

a tady máš konektor http://hadex.cz/d248-zdirky-iso-sada-2ks-k-autoradiu/ a http://hadex.cz/d249-konektor-iso-sada-k-autoradiu-napajecirepro/ ty napájecí jsou ti ale na nic..

a 4 ks http://hadex.cz/d860-cinch-konektor-kovovy-s-vyvodkoucerny-prouzek/ nebo jiných a máš udělanou vsuvku

[upravil dne 9/4/13 16:00 od wojtěch]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...