Sign in to follow this  
Followers 0
Lluciano

Ukazatel stavu oleje

6 posts in this topic

Ahoj! Mám přístrojovku s ukazatelem stavu oleje, ale nic mi neukazuje. Asi chybí čidlo. Ale nevím ani, kde ho hledat, jak vypadá, elektroinstalace k němu asi vede. Dá se to koupit? Kde ho najdu? Díky za info.

Původně zaslal: Lluciano

Ahoj! Mám přístrojovku s ukazatelem stavu oleje, ale nic mi neukazuje. Asi chybí čidlo. Ale nevím ani, kde ho hledat, jak vypadá, elektroinstalace k němu asi vede. Dá se to koupit? Kde ho najdu? Díky za info.

No vzhedem k tomu, že tlak oleje je u HDi a tlak a teplota oleje je u S16 a alespoň co já vím do HDi ,když ho nemá, stačí přidat budík a funguje, tak hádám, že zapojené a osazené to bude...

Co máš za motor a jak se to chová, když otočíš klíčkem ?

V manuálu píšou, že je to ukazatel stavu oleje. Po otočení klíčkem skočí ručička na max, po nastartování úplně zdechne. Oleje tam mám dost, kontroloval jsem. P 306 1,9TD, r.v. 96. Mám to koupené po opravě drobné havárie, je možné, že to tam pak někdo už nedával.

ono ukazovat to tak ma, ze po otoceni klicku se rozsviti stupnice na budicich, vybehne rucicka ( asi dvakrat za sebou ) ktera by mela ukazat mnozstvi oleje a pak stupnice zhasne a budik uz dale nic neukazuje, pouze u budiku ktere maji i stupnici teploty se pote budik prepne do rezimu teplomeru oleje

cidlo mnozstvi oleje bude nekde bud na predni nebo zadni strane bloku motoru, musel bys napsat presny typ motoru a rok vyroby

Původně zaslal: Lluciano

V manuálu píšou, že je to ukazatel stavu oleje. Po otočení klíčkem skočí ručička na max, po nastartování úplně zdechne. Oleje tam mám dost, kontroloval jsem. P 306 1,9TD, r.v. 96. Mám to koupené po opravě drobné havárie, je možné, že to tam pak někdo už nedával.

To jen po otočení ukáže hladinu a pak to spadne na nulu. Když je málo, tak to ještě chvilku bliká na té hodnotě....

takhle to funguje ja jsem zezacatku taky myslel ze je to rozbite ale pak jsem si v manualu precet ze to ma po 20s zhasnout