Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

SOS-rada


karmej

Recommended Posts

Dobrý den,

jsa blbcem, oddělal jsem na své 405 "něco" v převodovce, nebo na spojce (došlo k tomu nechtěným puštěním spojky při zařazené zpátečce).

Projevy jsou následující:

1. Auto se při zařazeném rychlostním stupni nepohne z místa

2. Bez vyšlápnutí spojky něco ošklivě bouchá (na neutrál)

3. Při vyšlápnuté spojce tento projev téměř nebo úplně zmizí

4. Při nastartování bez vyšlápnutí spojky to bouchá také, těžko říct, zda méně.

Já vím že je to věštění z křišťálové koule, ale nepokusil by se někdo odhadnout, co by to mohlo být?

Vzhledem k tomu, že se bouchání ozývá na neutrál, bych snad vyloučil prasklou poloosu

Vzhledem k různým projevům v závislosti na spojce by snad mohlo jít o utržení "něčeho" kolem spojky, ale to je jen mlhavá spekulace..

Pokus o rozumný dotaz:

Není v hnacím ústrojí nějaká součást, která je třeba dimenzovaná tak, že v případě, že někdo provede to co já, se to programově "uchroustne", aby nedošlo k větší škodě, třeba zlomení klikovky?

Nebo prostě něco, co v takovém případě nejspíš odejde?

Chtěl bych se pokusit o odhad ceny opravy, Briki sloužil do poslední chvíle, technická na 1.5 roku, ale přece jen 22 let....

Kdyby došlo k nejhoršímu, dá se takové auto nějak "rozumně ukončit", aby alespoň něco ještě sloužilo? Jde o atmosferický diesel 1905, r.v. 1994, 

Předem děkuji za názor

Karel

Upraveno uživatelem karmej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oprava by stála podle toho, zač se případně koupí převodovka. A co jsi schopen si udělat sám, či zda máš nějakého známého kutila. U 405D se to dá zmáknout téměř bez vybavení, je tam dost místa, takže za nějakých 5tis je to klidně řešitelné. V servisu samozřejmě za víc. Co do "rozumného ukončení, aby ještě něco sloužilo", to je otázka toho, co si vlastně představuješ, aby ještě sloužilo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle Tvého popisu (jak k tomu došlo) tak povolila spojka (utržená lamela nebo její část...) Při vyšlápnutí se lamela (přítlačák) zastaví a samozřejmě se zastaví i převodovka proto není slyšet bouchání, ale převodovku bych nepodezříval. Spojka bez lamely (obložení) prostě nepřenese energii jen rozmetá ty trosky, které z ní zbyly.  Otázka je co všechno s sebou trosky ještě vzaly. V každém případě to bude na komplet výměnu spojky - minimálně -. Snad by se dalo něco sehnat na nějakém vrakáči nebo i tady na klubu se dá hodně věcí sehnat. Nicméně, dokud to nerozebereš, tak to bude jen hádání. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za reakce a názory - sám si člověk může leda nadávat. .

Už se do ničeho pouštět nebudu, není kde, a už ani vůle a čas..

Převodovka-zrovna tu na jednu z 1.9D koukám, za 2500. 

Ale zdá se, že se přikláníte spíše ke spojce.

Pokud  je to " spojka a.co se tam ještě zničilo", sadu jsem viděl 2000-2800 Kč, plus práce a rezerva. Starší je na delší lokte, a to by v servisu neviděli rádi. Na papírovou kompatibilitu moc nevěřím, několikrát selhala, ,.

Zeptám se v servisech, nemáte nějaký tip v Praze? K Vašendovi už nejdu, a k mému dvornímu na vesnici to na laně s vyšlápnutou spojkou bohužel  80km neodvezu.  

Když to tak jsem holt prohrál náklady na demontáž...

To DýDý: Co myslíš tou Ekozlodějnou - já jsem to teď nepřeváděl, tak snad nikde nic nedlužím??

Jinak "ekolikvidace" se zdá dnes opravdu snadná, coby nejhorší případ, a myšlenku dát to někomu na rozebrání nebo kvůli papírům opouštím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Tak nakonec, to přece jen byla poloosa. Díky všem za názory a rady. Našel jsem malý servis poblíž, velmi vstřícní, přes problémy se se sháněním dílu to trvalo jeden a půl dne, cena 3200Kč.

Tak mnoho šťastných km všem.

Karel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...