Jump to content

sportovní pružiny x staré tlumiče

Bohouš
 Share

Recommended Posts

Jelikož mám v úmyslu dát na předek HR pružiny -40 mm, tak jsem si přečetl pár příspěvků z minulosti a teď fakt nevím co dál. :roll

1 ) Mám tam normálně dát ty pružiny a nechat starý tlumiče (maj to víceméně - spíš více za sebou) - např. dle Vectorova názoru z minulosti to je nic moc, ale jde to (zklidní se poskakování předku).

2) Nebo si mám k těm pružinám sehnat i tlumiče ???

Pro možnost 1) hovoří to, že nižšíma pružinama ty stávající tlumiče za chvíli neodrovnám - není co :mrk + samozřejmě finanční stránka.

Pro možnost 2) vše ostatní.

Jde mě hlavně o to abych si fakt nerozhodil celej podvozek a nerozbil si někde kušnu. O to jestli to bude na kostkách drnčet mě nejde - na to jsem si už zvyknul.

Pokud by ale někdo měl vhodné tlumiče pro mou potřebu, tak bychom se asi domluvili. :myslim:myslim

Jsem se ale rozepsal - pane jo :mrk:mrk:mrk:papa

Docela jsem zvědavý, k čemu se dopracuješ .. Já si na svoji naftu dal tlumiče Kayaby a tak hrozně to stvrdlo, že na tak malý rozvor a lehké auto to mám tvrdý jak žebřiňák. No, snad to taky líp sedí ;)

Kamoši mají praktické zkušenosti, ale ti dělají do japonců ...

Otázka jestli jsou v tomdle sportovním ohledu evropané na tom stejně.

Držím palec a š?astnou ruku při výběru ...

Bohouš:

No to otázka. Zaleží kolik do toho chceš dát. Například já chci po zimě snížit svojí 406 a taky jsem přemýšlel jestli tam mam pružiny + tlumiče a nebo jen pružiny. Ale nakonec jsem to probral s kámošem a došly jsme k závěru ze tam dám jen pružiny. Je pravda že tlumice budou trochu trpět ale není to tak hrozny. Tlumice něco musí vydržet a jen tak se neoddělají. Bejt tebou bych tam taky dal jen pružiny a když říkáš ze ty tvoje tlumice jsou už nic moc tak bych je tam nechal dokud je neodděláš a pak bych teprve koupil nový.

Zaleží na Tobě jak se rozhodneš. Nerad bych tě špatně poradil.Pak dej vědět jak jsi se rozhodl.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://www.peugeot-club.com?clen=2209

http://www.benny-peugeot406.ic.cz/uvod.htm

[upravil dne 7.11.05 Petr 406 red]

Tak Bohouši, ještě pořád jsou k mání ty moje OMP-40mm a k tomu žlutý KONI. Kamarád je chce-nechce, takže můžou být tvoje.

Investice do tlumičů tě nemine ani náhodou, jednak už máš ty současný KO a druhak po montáži pér ti nebudou tlumit už vůbec - osobní zkušenost z doby nedávno minulé...

urcite je lepsi kombinace nove tlumice a stara pera nez nova pera a stare tlumice. na rozdil od Cracka si myslim, ze je lepsi dat komplet novy predek a nechat zadek ve stavajicim stavu, nez jen dat kratka pera na stare tlumice. jasne, ze je idealni komplet 2x pera a 4 tlumice

k tvrdym a kratkym perum bych rozhodne nedaval seriove tlumice a k tomu jeste low-endy

spis nejaky kratsi, rekneme tuningovy

Původně zaslal: michal 206

urcite je lepsi kombinace nove tlumice a stara pera nez nova pera a stare tlumice. na rozdil od Cracka si myslim, ze je lepsi dat komplet novy predek a nechat zadek ve stavajicim stavu, nez jen dat kratka pera na stare tlumice. jasne, ze je idealni komplet 2x pera a 4 tlumice

k tvrdym a kratkym perum bych rozhodne nedaval seriove tlumice a k tomu jeste low-endy

spis nejaky kratsi, rekneme tuningovy

já sem o starejch tlumičích nic neříkal,nebo jo