Jump to content

Signál tachometra


Kukajz
 Share

Recommended Posts

Ahojte, neviete kde by som našiel signál tachometra (rýchlosti, ručičky). Chcem montovať predné park. senzory Meta Active Park a tie vyžadujú signál z tachometra. Kvôli tomu, že nad 30km/h sa predné senzory automaticky vypnu a naopak pod 30km/h sa zapnú. Vlastne je to ako pri originálnych parkovacích senzoroch. Myslel som si, že niečo také bude na konektore do radia RD4 (pri vyššej rychlosti zosiluje zvuk) ale tam to bude asi inak riešené. Najlepšie by bolo vedieť na ktorom konektore a na ktorom PINe sa také niečo nachádza. Ďakujem za rady. ;)

Link to comment
Share on other sites

No to bude problém. V autě tvého ročníku je komunikace po datové sběrně, ve formě nějakých telegramů.

Signál tachometru by mohl být u čidla tachometru v převodovce, a to ve formě pulzů s měnícím se kmitočtem. Pokud tam takové čidlo vůbec existuje, tzn. pokud se rychlost nevyhodnocuje z čidel ABS.

Ještě naprosto teoreticky by mohl existovat ss signál, který ovládá ručku tachometru - i když - tam už asi bude krokový motor.

 

Takže neporadím.

Co píše výrobce čidel v návodu? Pro jaké ročníky aut je to určeno?

Link to comment
Share on other sites

Signál informace o rychlosti by jsi měl najít na jednotce ESP na konektoru 38V GR (38 pinů, šedý), pin 16. Tento pin není v tvém autě využíván (pouze u verze 308CC pro kontrolu rychlosti pro stahování střechy), protože veškeré informace jdou po datové sběrnici. Ke konektoru se dostaneš nejlépe po demontáži plastového podběhu levého předního kola.

Link to comment
Share on other sites

Raz som už niečo podobné riešil, keď som domontovaval palubný počítač na mojom bývalom aute Opel Astra. Tiež som musel dať do svorkovnice ECU pin. Riešil som to z nejakého konektora, tuším z Canona, čo sa dáva do mikrofóna. No ale tu sa nechám prekvapiť... :mrk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...