Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

Odesláno

takže konečne som sa dokopal k updatu :D na aute sa toho za rok udialo veľa :) 

- výmena spojky za jednohmotu valeo

- výmena pomocného spojkového valca

- výmena silentbloka na motore
- výmena oleja filtrov

- pretesnenie vákuovej pumpy a očistenie motora

- výmena koncového tlmiča

...

plus ďalšie opravy a vylepšenia ktoré vám sem postupne pridám

Odesláno

ako prvé čo som riešil okrem interiéru bol stŕpajúci rozpadnutý kryt motora ktorý jednak zle vyzeral ale ma aj iritovalo to klepanie a búchanie z pod kapoty

celý som ho prebrúsil nastriekal a spevnil a vymenil gumičky

pôvodný stav -

 IMG_20150420_193241.jpg

 

 

 

po striekaní plniča

 IMG_20150420_194338.jpg

 

po striekaní -

IMG_20150423_175352.jpg

a pod kapotou :) 

IMG_20150425_184848.jpg

Odesláno

ako ďalšie prišiel na rad bovden otvárania kapoty :) keďže auto bolo zpredu tuknuté a po zistení to opravoval nejaký blb tak som musel vymeniť komplet bovden z vnútra až po zámok a keď som to už rozoberal tak som vyčistil a nastriekal aj zámky

pred
 

IMG_20150425_110503.jpg

 

po čistení

IMG_20150425_122405.jpg

 

hotovo :)

IMG_20150425_191912.jpg

plus poistka kapoty

IMG_20150425_184858.jpg

Odesláno

na rad prišlo aj nefunkčné sklápanie zrkadiel kde bol problém v ozubenom koliesku na šoférovej strane a vyhorenom motorčeku na spolujazdcovej strane ...rozobral som aj celý mechanizmus ktorý bolo treba vyčistiť a namazať

IMG_20150408_170605.jpg

rozobratý mechanizmus

 

IMG_20150409_185443.jpg

 

nový motorček

 

IMG_20150409_185518.jpg

 

zodraté ozubené koliečko kvôli zadretému mechanizmu

 

IMG_20150411_181414.jpg

 

striekanie

 

IMG_20150410_175424.jpg

 

IMG_20150410_183837.jpg

 

Po nastriekaní :) s plne funkčným elektrickým sklápaním

IMG_20150411_131739.jpg

 

IMG_20150411_131752.jpg

 

 

Odesláno

na rad prišlo aj čistenie predných brzdičov...prehrievali sa mi kotúče a zistenie bolo smutné - mechanik čo menil kotúče a platničky vôbec neočistil vodiace pliešky a z oboch brzdičov som musel vnútorné platničky vyrážať kladivom :/ po očistení to brzdí oveľa lepšie ale aj tak sa bude robiť výmena plus repas 

IMG_20150429_185715.jpg

 

IMG_20150429_200719.jpg

Odesláno

keďže som auto kúpil len na 16kach so zimnými gumami bolo nutné si zadovážiť nejaké letné a keďže som mal šťastie tak sa mi podarilo zohnať vysnené R18 lincancabur za super peniaze :)

pred

20150615_183733.jpg

 

s R18

 

20150615_191424.jpg

 

 

podložky som volil 30mm s prechodnou dierou

 

IMG_20150610_173528.jpg

Odesláno

na aute bolo už pri kúpe menené čelné sklo čo malo za následok nefunkčný dažďový senzor ....prečo ? :) pretože to zase robil nejaký amatér ktorý zabudol očistiť silikónové vakúšiky plus ešte stihol jeden stratiť :) 

20150703_190450.jpg

po výmene všetko funguje ako má :)

IMG_20151006_181728.jpg

Odesláno

keďže moje auto obsahuje aj satelitnú navigáciu ale od kúpi v ňom bol len B-čko display tak som sa porozhliadol po C-čku a podarilo sa :)

 

20150826_171431.jpg

 

na foto už trošku zohriaty ale keď je studení zobrazuje všetky pixely

 

10203484504871942.jpg

 

cez leto a teplo síce stmavol ale plánujem doň dorobiť chladenie :)

Odesláno

ďakujem chalani :) snažím sa to dať do čo najlepšieho stavu a ešte sem pridám aj ďalšie veci čo sú už urobené len času málo :)

Ducatista: vieš čo ja tam chcem dorobiť chladenie a inak vyriešiť podsvietenie plus nejaké odvetranie lebo je to nafigu vymyslené že display je uzatvorený a z tých led (pred tým žiarovky) ide dosť teplo a vidím to aj na display že najviac tmavne z hora kam smeruje teplo a aj keby B-čko mám doma stále takže keby niečo prehodím :)

OK406: veru zatiaľ žiadnu samolepku nemám ale mám to v pláne si dať spraviť nejaké decentné samolepky na okná :)

  • O 5 týdnů později...
Odesláno

cavte :) zase som sa dostal k pc takže menší update :) ...asi 3 týždne dozadu som postrehol že sa mi auto čím ďalej tym dlhšie ohrieva 

výsledok bol zlý termostat z ktorého sa stratilo tesnenie (asi odplávalo do bloku) a mal som otvorený okruh, termostat som vymenil a všetko je OK :)

okrem toho som už dávnejšie riešil odtrhnuté čalúnenie dverí ktoré pri zavretí krásne trieskalo :) ...samozrejme oprava bola riešená samorezkou (toto auto pred tým opravoval ozaj inteligent)

IMG_20150506_170220.jpg

 

po rozobratí som zistil že lišta ktorá drží čalúnenie bola celá zlomená tak som ju zlepil kyanoakrilátovým lepidlom a drží to super :) samozrejme bolo nutné dieru nejak zaslepiť som sa sa rozhodol použiť blikaciu led

20150711_103918.jpg

 

keď už som mal dole čalúnenie tak som sa rozhodol aj o výmenu kľučiek za chrómové....tu bol problém že som žiadne nenašiel a keď aj našiel tak boli za nehorázne peniaze a čo mi ostávalo ? urobiť si ich doma :) mesto chrómu som použil striebornú farbu ako na stredový panel a lišty kľučka šla do základu na plasty plniča farby a na koniec lak ...výsledok vyzerá takto

 

20150707_190921.jpg

plus nejaké fotky počas práce

20150706_170104.jpg

 

20150706_170124.jpg

 

a keď už som to mal až v takomto štádiu priateľka mi vnukla nápad kľučky podsvietiť tak som si nechal poradiť a podsvietil ich do oranžova ako sú podsvietené aj ostatné veci :) 

podsvietenie je riešené cez spínaciu skrinku tak že po otočení kľúčika a aj po naštartovaní sa spustí podsvietenie a po zhasnutí sa vypne :) blikacia led je napojená cez rozpínacie relé na podsvietenie kľučiek tj. keď je všetko vypnuté tak ledka bliká a po zopnutí spínacej skrinky sa spustí podsvietenie kľučiek a led prestane blikať :)

 

20150707_190936.jpg

20150707_210441.jpg

 

20150711_152042.jpg

Odesláno

prebehla aj výmena koncového tlmiča ktorý to už mal odžité ....nemenil som za úplne nový ale už použitý asi 3 mesiace od kamoša čo menil a búral takže výfuk dá sa povedať nový a za facku

akurát bolo nutné prevariť chromovú koncovku zo starého :) a prerobiť držiaky keďže to nejak vôbec nepasovalo ale čo čakať od poliaka :D

IMG_20150924_165310.jpg

prebehol aj test bratovej celopriechodnej koncovky ale tú som tam nedal z dôvodu STK EK ktorú som ešte nemal hotovú :)

IMG_20150924_171744.jpg

 

IMG_20150924_180351.jpg

Odesláno

problém som mal aj so zadným zámkom/otváraní kufra ktoré sa zasekávalo kvôli špine takže to bolo nutné rozobrať a vyčistiť a keď som to už robil vymenil som aj znak za nový ...ten starý už nevyzeral pekne :)

starý 

20150808_120257.jpg

nový

20150808_124747.jpg

Odesláno

Moc pekne .....

C displej mame ve stejnem stavu uz prez rok a zatim je Ok nevim proc ale uz druhy cerna stejne z leveho horniho rohu ......?
Na podsvicene klicky se chystame taky prez rok jen se dokopat :)
Jinak at slouzi bez problemu .....

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...