TomiGunk2 Odesláno 9. listopad 2015 Autor Odesláno 9. listopad 2015 takže konečne som sa dokopal k updatu na aute sa toho za rok udialo veľa - výmena spojky za jednohmotu valeo - výmena pomocného spojkového valca - výmena silentbloka na motore- výmena oleja filtrov - pretesnenie vákuovej pumpy a očistenie motora - výmena koncového tlmiča ...plus ďalšie opravy a vylepšenia ktoré vám sem postupne pridám Citovat
TomiGunk2 Odesláno 9. listopad 2015 Autor Odesláno 9. listopad 2015 ako prvé čo som riešil okrem interiéru bol stŕpajúci rozpadnutý kryt motora ktorý jednak zle vyzeral ale ma aj iritovalo to klepanie a búchanie z pod kapotycelý som ho prebrúsil nastriekal a spevnil a vymenil gumičkypôvodný stav - po striekaní plniča po striekaní - a pod kapotou Citovat
TomiGunk2 Odesláno 9. listopad 2015 Autor Odesláno 9. listopad 2015 ako ďalšie prišiel na rad bovden otvárania kapoty keďže auto bolo zpredu tuknuté a po zistení to opravoval nejaký blb tak som musel vymeniť komplet bovden z vnútra až po zámok a keď som to už rozoberal tak som vyčistil a nastriekal aj zámkypred po čistení hotovo plus poistka kapoty Citovat
TomiGunk2 Odesláno 9. listopad 2015 Autor Odesláno 9. listopad 2015 na rad prišlo aj nefunkčné sklápanie zrkadiel kde bol problém v ozubenom koliesku na šoférovej strane a vyhorenom motorčeku na spolujazdcovej strane ...rozobral som aj celý mechanizmus ktorý bolo treba vyčistiť a namazaťrozobratý mechanizmus nový motorček zodraté ozubené koliečko kvôli zadretému mechanizmu striekanie Po nastriekaní s plne funkčným elektrickým sklápaním Citovat
TomiGunk2 Odesláno 9. listopad 2015 Autor Odesláno 9. listopad 2015 na rad prišlo aj čistenie predných brzdičov...prehrievali sa mi kotúče a zistenie bolo smutné - mechanik čo menil kotúče a platničky vôbec neočistil vodiace pliešky a z oboch brzdičov som musel vnútorné platničky vyrážať kladivom :/ po očistení to brzdí oveľa lepšie ale aj tak sa bude robiť výmena plus repas Citovat
TomiGunk2 Odesláno 9. listopad 2015 Autor Odesláno 9. listopad 2015 urobil som si radosť aj s novými rohožami Citovat
TomiGunk2 Odesláno 9. listopad 2015 Autor Odesláno 9. listopad 2015 keďže som auto kúpil len na 16kach so zimnými gumami bolo nutné si zadovážiť nejaké letné a keďže som mal šťastie tak sa mi podarilo zohnať vysnené R18 lincancabur za super peniaze pred s R18 podložky som volil 30mm s prechodnou dierou Citovat
TomiGunk2 Odesláno 9. listopad 2015 Autor Odesláno 9. listopad 2015 nejaké to fotenie s novými kolami :D moje dve krásky Citovat
TomiGunk2 Odesláno 9. listopad 2015 Autor Odesláno 9. listopad 2015 na aute bolo už pri kúpe menené čelné sklo čo malo za následok nefunkčný dažďový senzor ....prečo ? pretože to zase robil nejaký amatér ktorý zabudol očistiť silikónové vakúšiky plus ešte stihol jeden stratiť po výmene všetko funguje ako má Citovat
TomiGunk2 Odesláno 9. listopad 2015 Autor Odesláno 9. listopad 2015 keďže moje auto obsahuje aj satelitnú navigáciu ale od kúpi v ňom bol len B-čko display tak som sa porozhliadol po C-čku a podarilo sa na foto už trošku zohriaty ale keď je studení zobrazuje všetky pixely cez leto a teplo síce stmavol ale plánujem doň dorobiť chladenie Citovat
Ducatista Odesláno 10. listopad 2015 Odesláno 10. listopad 2015 pěkně se o auto staráš... ale ten displej jeste rád vyměníš za původní Bčko... jen to přijde jaro a bude teplo... taky jsem měl C a už bych to nechtěl ani zadarmo Citovat
OK406 Odesláno 10. listopad 2015 Odesláno 10. listopad 2015 Pěkně se staráš o 406 coupé. A co identifikace k P-C (samolepka)? Citovat
TomiGunk2 Odesláno 11. listopad 2015 Autor Odesláno 11. listopad 2015 ďakujem chalani snažím sa to dať do čo najlepšieho stavu a ešte sem pridám aj ďalšie veci čo sú už urobené len času málo Ducatista: vieš čo ja tam chcem dorobiť chladenie a inak vyriešiť podsvietenie plus nejaké odvetranie lebo je to nafigu vymyslené že display je uzatvorený a z tých led (pred tým žiarovky) ide dosť teplo a vidím to aj na display že najviac tmavne z hora kam smeruje teplo a aj keby B-čko mám doma stále takže keby niečo prehodím OK406: veru zatiaľ žiadnu samolepku nemám ale mám to v pláne si dať spraviť nejaké decentné samolepky na okná Citovat
TomiGunk2 Odesláno 10. prosinec 2015 Autor Odesláno 10. prosinec 2015 cavte zase som sa dostal k pc takže menší update ...asi 3 týždne dozadu som postrehol že sa mi auto čím ďalej tym dlhšie ohrieva výsledok bol zlý termostat z ktorého sa stratilo tesnenie (asi odplávalo do bloku) a mal som otvorený okruh, termostat som vymenil a všetko je OK okrem toho som už dávnejšie riešil odtrhnuté čalúnenie dverí ktoré pri zavretí krásne trieskalo ...samozrejme oprava bola riešená samorezkou (toto auto pred tým opravoval ozaj inteligent) po rozobratí som zistil že lišta ktorá drží čalúnenie bola celá zlomená tak som ju zlepil kyanoakrilátovým lepidlom a drží to super samozrejme bolo nutné dieru nejak zaslepiť som sa sa rozhodol použiť blikaciu led keď už som mal dole čalúnenie tak som sa rozhodol aj o výmenu kľučiek za chrómové....tu bol problém že som žiadne nenašiel a keď aj našiel tak boli za nehorázne peniaze a čo mi ostávalo ? urobiť si ich doma mesto chrómu som použil striebornú farbu ako na stredový panel a lišty kľučka šla do základu na plasty plniča farby a na koniec lak ...výsledok vyzerá takto plus nejaké fotky počas práce a keď už som to mal až v takomto štádiu priateľka mi vnukla nápad kľučky podsvietiť tak som si nechal poradiť a podsvietil ich do oranžova ako sú podsvietené aj ostatné veci podsvietenie je riešené cez spínaciu skrinku tak že po otočení kľúčika a aj po naštartovaní sa spustí podsvietenie a po zhasnutí sa vypne blikacia led je napojená cez rozpínacie relé na podsvietenie kľučiek tj. keď je všetko vypnuté tak ledka bliká a po zopnutí spínacej skrinky sa spustí podsvietenie kľučiek a led prestane blikať Citovat
TomiGunk2 Odesláno 10. prosinec 2015 Autor Odesláno 10. prosinec 2015 pribudla aj rozpera zatiaľ je v čiernej farbe ale v budúcnosti sa to bude trošku farebne ladiť Citovat
TomiGunk2 Odesláno 10. prosinec 2015 Autor Odesláno 10. prosinec 2015 prebehla aj výmena koncového tlmiča ktorý to už mal odžité ....nemenil som za úplne nový ale už použitý asi 3 mesiace od kamoša čo menil a búral takže výfuk dá sa povedať nový a za fackuakurát bolo nutné prevariť chromovú koncovku zo starého a prerobiť držiaky keďže to nejak vôbec nepasovalo ale čo čakať od poliaka prebehol aj test bratovej celopriechodnej koncovky ale tú som tam nedal z dôvodu STK EK ktorú som ešte nemal hotovú Citovat
TomiGunk2 Odesláno 10. prosinec 2015 Autor Odesláno 10. prosinec 2015 problém som mal aj so zadným zámkom/otváraní kufra ktoré sa zasekávalo kvôli špine takže to bolo nutné rozobrať a vyčistiť a keď som to už robil vymenil som aj znak za nový ...ten starý už nevyzeral pekne starý nový Citovat
Lihous Odesláno 10. prosinec 2015 Odesláno 10. prosinec 2015 Moc pekne ..... C displej mame ve stejnem stavu uz prez rok a zatim je Ok nevim proc ale uz druhy cerna stejne z leveho horniho rohu ......?Na podsvicene klicky se chystame taky prez rok jen se dokopat Jinak at slouzi bez problemu ..... Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.