Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

Odesláno

Ahojte, potrebujem poradit, znova mi prestala ist Klima po jej zapnuti nepocut zvuk cvaknutia relatka v BSI a netoci sa ani sahara. Viete mi poradit kde zacat riesit tento problem prv nez dam BSI von, nejaka poistka alebo nieco podobne.   Mozu mat na spinanie relatka klimy vplyv vadne predradne odpory?

 

Peugeot 406 HDI 110 HP, rv 2000, automaticka klima, Jeden vetrak sahary.

 

Dakujem za kazdu radu.

Odesláno

Musia byť splnené podmienky na zopnutie kompresora klimatizácie a medzi ne patrí aj funkčnosť všetkých stupňov rýchlostí ventilátora chladenia.

Odesláno

Prave preto,ze musia byt splnene urcite podmieky hladam radu kde zacat s diagnostikou. Pocujem, ze nezopne rele pod volantom pri zapnuti klimy a viem, ze sa netoci sahara a viem, ze klima je natlakovana a naplnena spravne.  Moze to sposobovat vadne cidlo vnutornej teploty? alebo nejaka poistka ktoru neviem najst ? Pri vadnom predradnom odpore spina toto rele alebo nie? Nakoniec moze byt vadne aj samotne rele  a jeho oprava vyzera ako dost piplacka preto od nej nechcem zacinat. Mozno mal niekdo podobnu skusenost a poradi skor nez zacnem zbytocne rozoberat cele auto.

Odesláno

Ja by som to napojil na diagnostiku a odskúšal či sú funkčné všetky stupne sahary,spojka kompresora,odmeral tlak v klimatizácii.Ináč je to len na pokuse a omyle.

  • O 5 měsíců později...
Odesláno (upraveno)

taky dotaz je automaticka klima blokovana od vonkajsejj teploty napr ked je vonku menej ako 10 stupnov nezapnem ju?  vcera som dal naplnit isla v poho dnes rano uz nejde 

406 2.0hdi skor predpokladam ze mi vyfucala, pomeram tlakovy spinac a budem vediet len teraz nemam cas bohuzial

Upraveno uživatelem krtek 2
Odesláno (upraveno)

tak tlakovy spinac je rozopnuty napln je v čudu,stred klimachladica je mastny takze asi povolil este si to overim ultrafialovym svetlom v naplni bola aj kontrastna latka,super 35 eura  vyhodenych

Upraveno uživatelem krtek 2
Guest servisman
Odesláno

Ideál je, pokud je barvivo v náplni tak UV lampa, to poznáš hned. Nehledě ta žebra chladiče by chtěla drobet pročistit.

Odesláno (upraveno)

ten uz cistit nemusim je po nom, farbivo tam je ale nemam uv lampu a dnes servisy nerobia(nerobily) poobede ,mal som nocnu

Upraveno uživatelem krtek 2
Odesláno

Klasika - je to vyžraté za ventilátorom ,ostáva tam sajrajt.....prevencia - jemný ťahokov do masky pred chladič.

Odesláno (upraveno)

jj je to hned za motorcekom sahary,moc dlho som si ju neuzil tu klimu pol dna :D este som sa plnica pytal jak dlho vydrzi ci aspon tyzden tak sa zasmial :D

Upraveno uživatelem krtek 2
Odesláno (upraveno)

no asi to menit nebudem 100 ecok chladic +drobnosti plnenie a nemam istotu kde to zase  povoli ,som zvyknuty bez klimy i ked je to dobry luxus na ktory sa rychlo zvyka potrebujem robit ulozenie tlmicov spojku nieco na prednej naprave a drobnosti blud penazi bohuzial neni to nove auto a zub casu sa na nom podpisal

Upraveno uživatelem krtek 2

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...