Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Kontrolka celneho airbagu

Budha

Recommended Posts

zdar hosi

v mojej 406 mi po zapnuti zapalovania svieti len kotrolka bocnych airbagov.

Auto som kupil nedavno a po vsetkych kontrolach v servise sa zhodli ze burane nebolo, takze aj airbagy by mali byt OK. Ked som to kupoval nevsimol som si ze kontrolka airbagu co svieti a potom zhasne je len pre bocne, az z manualu som sa dozvedel ze tam je aj pre celne airbagy.

takze k veci:

rozobral som teda pristrojovku, aby som sa pozrel ci tam nahodou nie je vadna ziarovecka. Pristrojovka vyzerala byt nikdy neotvarana, v lavom prieduchu na ventilaciu boli dokonca zatavene tie cudliky, ktore bol treba vylomit ab sa dali normalne stlacit a pristrojovka vybrat, takze predpokladam ze sa v tom nikto nevrtal.

A zistil som ze na slote pre kontrolku celneho airbagu nie je ziarovecka. Ked som ju tam doplnil tak po zapnuti zapalovania svieti, ale potom nezhasne ale blika. Robi to rovanko aj pri vypnutom ci zapnutom AB spolujazdca.

Tak som z toho teraz paff.

Vyzera ze afto nebolo burane, pristrojovka original, nebola nikdy vyberana, napriek tomu tam ta kontrolka nebola, a navyse blika ked ju doplnim.

Co myslite kde je pravda a co dalej s tym ?

(sorry za obsiahlu story)

Ta pristrojovka musela bejt uz vyndana a nekdo z toho tu zarovku musel vyndat, protoze je v kazdy 406!

Duvody blikani?

- budto to bylo bourany a AB je vybouchlej a poznas to tak, ze ho proste vyndas nebo by ses mohl podivat alespon na pyropatrony, koukni na ty gumy u toho bazmeku kam zacvakavas pasy jestli jsou shrnuty nebo ne

-nebo to muze byt jen nekde spatnej kontakt nebo precvaklej kabel kterej vede k AB nebo k pyropatronam (tak jako u me). Poznas to tak, ze tam bude AB

Jiny vysvetleni pro to nemam

Původně zaslal: Budha

zdar hosi

v mojej 406 mi po zapnuti zapalovania svieti len kotrolka bocnych airbagov.

Auto som kupil nedavno a po vsetkych kontrolach v servise sa zhodli ze burane nebolo, takze aj airbagy by mali byt OK. Ked som to kupoval nevsimol som si ze kontrolka airbagu co svieti a potom zhasne je len pre bocne, az z manualu som sa dozvedel ze tam je aj pre celne airbagy.

takze k veci:

rozobral som teda pristrojovku, aby som sa pozrel ci tam nahodou nie je vadna ziarovecka. Pristrojovka vyzerala byt nikdy neotvarana, v lavom prieduchu na ventilaciu boli dokonca zatavene tie cudliky, ktore bol treba vylomit ab sa dali normalne stlacit a pristrojovka vybrat, takze predpokladam ze sa v tom nikto nevrtal.

A zistil som ze na slote pre kontrolku celneho airbagu nie je ziarovecka. Ked som ju tam doplnil tak po zapnuti zapalovania svieti, ale potom nezhasne ale blika. Robi to rovanko aj pri vypnutom ci zapnutom AB spolujazdca.

Tak som z toho teraz paff.

Vyzera ze afto nebolo burane, pristrojovka original, nebola nikdy vyberana, napriek tomu tam ta kontrolka nebola, a navyse blika ked ju doplnim.

Co myslite kde je pravda a co dalej s tym ?

(sorry za obsiahlu story)

Jooo tak to auto bylo na 90% bourané a pytle tam nejsou….

Udělej ještě kontrolu pod sedačkou konektorů a jestli ani to nepomůže, podívej se na tu pyropatronu.

Nebo hledej třeba tady:

Původně zaslal: Budha

No mě při vyndavání palubky taky u ofuku ty čudlíky praskly, ale pak jsem zjistil že jsem na to šel špatně a jde to vyndat i bez utržení.

No každopádně udělej co psali tady přede mnou. Kontrola pyropásů. Prostříknout kontakty na konektorech pod sedačkama. No a myslím že na diagnostice by zjistili jestli byly vaky střelený nebo ne, protože při znovu zapojení airbagů se musí znovu zaktivovat jednotka airbagů.

taky se mi nepodarilo nic ulomic.

muze bejt i nekde prodrenej nejakej kablik, ja mam totiz ted taky takovej problem, ale me ta kontrolka zacala znicehoznic blikat. Pytel je, pyro jsou v poho, kontakty taky a presto blika. Byl jsem s tim u jednoho elektrikare, koukal na to asi hodinu a pak mi rekl, ze jsou kontakty v poho, ale bude muset jit po kablikach, ze prej je nekde nejakej prervanej.