Jump to content
  • Aktuální cíle darů

406 - r96 - startér?


bleader

Recommended Posts

Dobrý den vespolek všem,

předevčírem se mi přestal ozývat startér. Při otočení klíčkem si ani ne?ukne, dokonce není ani žádný odběr. Vzhledem k tomu, že se tomu tak stalo z ničeho nic, podezírám uhnilý některých z přívodních kabelů nebo spínací skříňku. Nevítě někdo kde přesně bych startér našel? bude na to asi potřeba zvedák nebo tak něco?

Děkuji za všechny rady.

Link to comment
Share on other sites

Starter je na prevodovce pod tou krabici se vzduchovym filtrem, takze tu musis sundat- povolis hadici co vede k telesu klapky a k sani, celou tu krabici tahem nahoru uvolnis z roury privodu vzduchu a pak uz mas pristup ke starteru, tam uz uvidis privody, jinak muze byt nekolik duvodu proc netoci, bud je to imobilizerem, nebo spinaci skrinkou, nebo jak jsi psal je preruseny privod nebo muze byt spatny solenoid a nebo je celej starter spatnej

Zkus rozsvitit svetla a pak otocit klickem jako pri startovani, kdyz ti pohasnou svetla, tak do starteru jde proud a pak je problem nekde v nem

Link to comment
Share on other sites

Spise bude zavada ve spinaci skrince. Behem \"startovani\" (drzis klic v te koncove poloze) pohni klicen na vsechny strany, a jestli se zespodu dostanes ke kabelovemu svazku tak pohni tim svazkem. Ale i kdyz nezareaguje, presto muze byt skrinka vadna.

Ke starteru jde krome tlusteho dratu take tenky. Ten tenky odpoj a misto nej tam prived dratem + z baterky (vyhozena rychlost!). Starter musi tocit.

Link to comment
Share on other sites

Díky kluci za rady. Podrobně popsáno :D. Rozumějí, zase takovej levota nejsem :o) ale opravdu jsem netušil kde je ten startér ukryt. Nikdy jsem se po tom nepídil a že to bude pod vzduchovým filtrem by mne nenapadlo.

Jinak osobně to tipuju na spínač v klíčku, protože do startéru určitě žádný signál nejde. Světla nepohasínají, ani si to ne?ukne. Konec konců, pokud je regulační drát do startéru někde naspojkovaný, jako že Peugeot se v tom vyžívá :o, tak je jen docela moc možné, že mi někde zoxidovaly kontakty. Každopádn ještě jednou díky za rady, páč teď už si to podám :D.

Jinak kruté zimy začínají a ten kdo nemá garáž, třeba jako já, spláče nad vejdělkem :o).

Vašek

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...