Jump to content

Po geometrii chyba ABS/ESP


machulda
 Share

Recommended Posts

Zdravím,

další problém je tu. Byl jsem s autem(v podpisu, MUX) na geometrii.

Nejdřív geometrii seřídili tak, že volant byl, při jízdě rovně, nakřivo(asi 10:20). Hned jsem se vrátil, aby to opravili. Přišli stím, že budou potřeba v předu vyměnit tyčky a čepy, že stím nejde vůbec pohnout. Tak jsem je teda nechal vyměnit a udělali geometrii znovu.

Volant už byl rovně, ale zase vyskočila chyba ABS/ESP. Tak jsem se zase vrátil, auto napíchli na dia, ale nenašli žádnou chybu. Odjel jsem stím že si to nechám napíchnout na origo dia.

Ta ukázala: \"Vzdálená trvalá závada, snímač úhlu natočení volantu.\" Taky ukazuje nesmyslou hodnotu natočení volantu, něco jak 68453. Měla by být myslím 610 až -610 stupňů.

Předpokládám kroužek pod volantem.

Je možný, že by to způsobilo přetočení volantu po geometrii?

Nějaký nápady jak by se to dalo vyřešit levněji než výměnou celýho modulu?

Díky za rady a nápady, a taky členovi LORD_mapiv za DIA:super

Link to comment
Share on other sites

No jen jestli ti nepřesadili volant. Čidlo hlásí, že je volant natočenej, čidla ABS řikaj že auto jede rovně a výsledek je že ti vyskočí chyba ABS/ESP.

[upravil dne 29/8/14 10:58 od kirkiz]

Link to comment
Share on other sites

U opravy jsem bohužel nebyl, takže nevím co stím dělali. Jsou mi divné ty nesmyslný hodnoty natočení volantu z DIA. Kdyby přetočili volat, tak by to mělo hodnoty ukazovat správně, nebo ne?:myslim

Link to comment
Share on other sites

Je to o lidech, co ti s tím podělali...

Jezděte k důvěryhodným lidem...

Už toto, cituji: Hned jsem se vrátil, aby to opravili. Přišli stím, že budou potřeba v předu vyměnit tyčky a čepy, že stím nejde vůbec pohnout. Tak jsem je teda nechal vyměnit a udělali geometrii znovu.

Takže poprvé s tím nehýbali, aspoň ne tak, jak by měli.

Zveřejni jméno toho servisu, pro výstrahu.

Asi mají kluci přede mnou pravdu - křivý volant napravili tak, že volant sundali a nasadili jinak. Přitom poku..ili snímač polohy. Správně měli jednu spojovací tyč prodloužit a druhou zkrátit.

Už se mi fakt zdá, že většina problémů s Peugeoty není kvůli francouzskému autu, ale kvůli levým opravářům.

Link to comment
Share on other sites

Jmenuje se to PK-Pneu, v Bystřici n.P. (náhodou tam dělá jeden, co dělal před tím ve firmě FAPOFF, kde kradli katy, jak se tu řeší v jiném tématu. To jsem zjistil až potom)

Byl jsem tam poprvé a asi naposled. Ještě tam zkusím zajít a nějak to tam vyřešit, ale nevěřím, že se k tomu postaví, jak by měli...:grr

nějaký nápady na řešení?

Link to comment
Share on other sites

Dej to do Peugeot servisu v Bystřici.

Vůle by už v této chvílu měly být odstraněny, geometrii ti tam seřídí za 1300, upozorni je, že volant může být špatně (to zjistíš, když porovnáš dorazové polohy vlevo a vpravo), a pokud je poškozený snímač polohy volantu, tak ho vymění za pár tisíc.

Jj, spolehlivý servis je k nezaplacení...

[upravil dne 29.8.2014 12:58 od P607Olda]

Link to comment
Share on other sites

No jak tak koukám, tak mě nic jinýho než Peugeot nezbyde... Ten snímač se dá vyměnit zvlášť, nebo se musí měnit celý modul s páčka? Mohl by mi někdo zjistit na kolik to vychází? Nějak ted nemám čas se do Peugeotu stavit, Brzo ráno a pozdě večer mají zavřeno...

Díky

Link to comment
Share on other sites

Pokud je vadný modul páček pod volantem - COM (přetržený svinutý vodič do volantu, vadný snímač úhlu volantu...), tak se musí celý vyměnit a objednací číslo origo je 6242C6 a cena nového ND v peugeot servisu je 14385,- Kč.

Link to comment
Share on other sites

No to je krásná cena:grr Ještě mě napadlo to vzít z nějakýho vraku. Ikdyž s ESP jich asi moc nebude...:myslim Jde to, nebo je potom nějaký problém se spárováním či něčím podobným?

Link to comment
Share on other sites

Tak to koukám, že nemá zadní stěrač, asi by mi chyběl. Ale dík za info. Zkusím pohledat. Kdyby měl někdo tady z klubu, tak se prosím ozvěte.

Díky

Link to comment
Share on other sites

Nejdřív mám v plánu se tam stavit, a zkusit jestli se k tomu náhodou nepřiznají, moc tomu nevěřím, ale zkusím. Pak asi Peugeot, at udělají znovu geometrii, tam by se to snad poznat mělo, když je na to upozorním. Jen nevím kdy, bo není čas....:nevim

Jestli uvažuju správně, tak při správným seřízení, by se měl volant natočit opačně, než byl po první geo:myslim Pak se pozná, že ho otočili.

Každopádně snímač bude asi v háji, nebo myslíš, že by chyba při správné poloze volantu mohla zmizet?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...