Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Kit sání P406

off_cz

Recommended Posts

montaz jsem provedl tuhle sobotu, jedna se o filtr K&N , demontoval jsem krabici s origo filtrem a jeji plechovej drzak prisroubovanej na krabici s baterkou, na fotce je videt jak je z prave strany privedena do filtru hadice k odvetravani klikove skrine.

Filtr je nasazen na mezikusu z gumove hadice a ocelove trubky - gumova hadice je nasazena na usti skrtici klapky a filtr pak na trubku ktera je nastrcena do druheho konce te gumove hadice, vse utazeno svorkami.

Nasavaci hadici jsem nechal tak jak byla, jak je videt na fotce a popr. jeste pridam smerem od motoru nejaky kryci plech, ktery by branil nasavani tepleho vzduchu od motoru nasavaci konec hadice vice vystrcim nekam do toho otvoru v narazniku pred chladicem aby sel k filtru studeny vzduch, ted je nasavan z prostoru za naraznikem pod levym svetlem.

Auto ziskalo hlubsi zvuk, zvlast zvenku pri plne otevrene klapce plynu je slyset daleko vic, vevnitr v aute to neni tak znatelny, akorat ve vyssich otackach kolem 3000 a vys je hlucnejsi, subjektivne se mi zda ze ted to lip tahne, zvlast od 4000 otacek dostal motor uplne jinej lehci zvuk a daleko ochotneji leti az k vrcholu vykonove krivky pri 5500 otackach ;)

zde fotky

kit_sani1.jpg

kit_sani2.jpg

[upravil dne 2/10/05 Ferry]

Ferry> Ja Ti dam, zes to montoval Ty!!!! :D :D :D Kdo se tam mordoval 10 minut s tou zku*venou hadici a ustim sani???!! :D :D :D

Jen dodam ke zvuku .. zvenci ta 406ka zni pod plnym plynem nazurene a duni jako prase ... jako kdyby mela preplnovanej osmivalec od AMG, fakt husty! :D

[upravil dne 2/10/2005 DD]

Zila> Taky pekny .. jen si osobne myslim, ze KN vzdycky laboruje na tom, ze jejich primy sani ma co nejprimejsi cestu vzduchu do sani, coz u Tebe asi uplne neni ;). Nehlede k tomu, ze privod vzduchu mas kus od filtru .. ;).

Původně zaslal: Fx

No jo, konus - aneb na filtraci ser, hlavne ze ti do sani nelitaj cihly :) Delali jsme pokus na BMW 325i a vykon i kroutak se menil velmi nepatrne, defakto v toleranci chyby pri mereni.

Diskuze o skodlivosti KN, resp. neschopnosti filtrovat, se vedou uz roky, ovsem negativne ladeni jedinci jsou vyrazne v mensine. Stravil jsem hledanim nejakych zpovedi o tomhle tematu asi dva tydny a nasel jsem vsehovsudy asi 2 stranky, ktere na KN plivaly. Takze \"ser na filtraci\" asi neni uplne to presne .... nebo mas nejaky exaktni mereni filtrace? Zcela bez ironie .. fakt me to zajima, pac na RS chci dat taky primy sani (stoji 11 tacu :( :() a nerad bych ty prachy vyhazoval zcela zbytecne ..

Pozn.: na RS pry namerili prirustek 14 koni jen ciste s pridanym KN, tak se taky vydam na brzdu, abych si to overil ;)

Vostik> Si to precti na strankach KN ... primej pristup vzduchu, lepsi vireni vzduchu atd. .... u truba to ma pry OPRAVDU velky vliv, aspon to rikaji vsichni, co maji turbo .. ja osobne nevim ;).

Kazdopadne to ma vliv na zvuk .. u turba to udajne zni jako megavysavac, tak by me to fakt zajimalo ;)).

Ja tenhle filtr mel na 406 a mam dojem, ze se to rychlejc vytacelo a neztracelo \"dech\" po 5500 rpm, ale mozna je to subjektivni ... Ferry je ale spokojenej a to je dulezity ;).

......Si to precti na strankach KN ... primej pristup vzduchu, lepsi vireni vzduchu atd. ....

Cece mi rekni jak to muze delat takovej rozdil.... Nevim, budu to muset vyzkouset. Je jasny, ze prustupnejsi (a jako ze opravdu jo) filtr ala bavlna nemuze uskodit (pokud bude filtrovat to co ma)

Ja osobne si myslim, ze pred turbem je to skoro jedno, protoze si to saje vlastne samo...... A v tom pripade by tomu melo byt jedno jak se to toci, protoze za turbem se to toci (viri) uz zase uplne jinak...... Jen muj nazor.

Jen jestli je spravnej :myslim

Ja myslim, ze to vidis spravne .. ja to nikdy moc neresil, jsem typickej spotrebitel ;). Jak rikam - podle me jdou vsichni hlavne po tom zvuku, slyset Ferryho 406ku odjizdet a pri zavrenejch ocich videt SL55 AMG, to za to stoji. A verim tomu, ze kdyz pres ten filtr zacne turbo nasavat vzduch ve velkym, musi to bejt kraval neuveritelnej ;).

A nejlepsi na tom je, ze to KN je slyset hlavne zvenci, zevnitr ani moc ne..a kdyz mas uzavrenej BOV (jako ja :)), tak potom KN nedusi ten odfuk a je slyset stejne jako atmoBOV .. i kdyz tolik asi ne ;).

Ale hadam, ze uz jsme trosku :xvul:D od puvodniho tematu ;)

Původně zaslal: DD

Ferry> Ja Ti dam, zes to montoval Ty!!!! :D :D :D Kdo se tam mordoval 10 minut s tou zku*venou hadici a ustim sani???!! :D :D :D

Jen dodam ke zvuku .. zvenci ta 406ka zni pod plnym plynem nazurene a duni jako prase ... jako kdyby mela preplnovanej osmivalec od AMG, fakt husty! :D

[upravil dne 2/10/2005 DD]

Ano timto se omlouvam DDmu ze jsem to vsechno vztahnul na sebe, musim mu tedy verejne podekovat za darovani a prvni montaz tohoto filtru ;):super

KN prodava riegger.cz .. maji celkem dobry ceny.

Rozdil mezi Green (ty zase prodavaj autodoplnky.cz, myslim) a KN nevim, je to spis o preferencich ;). KN je snad na trhu dyl a poskytuji vetsi zaruku .. ale nevim to jiste.

Tak cituji odpoved od Rieggera

(ceny - hlavne te novinky - celkem high :-(

KIT 57-0507 CENA KČ 6 412,--.

JE TO NOVINKA, PRODEJ NA OBJEDNÁVKU.

PRO TENTO MODEL PEUGEOTA POUŽÍVÁME KIT 57-0192 - P. 406/1,8/16V/112 HP + 2,0/16V/132 HP.

CENA KČ 3 997,--. V SOUČASNÉ DOBĚ JE VYPRODANÝ, DODÁVKA ZBOŽÍ BUDE CCA 20. ŘÍJNA.

NA SKLADĚ MÁME VLOŽKU VZD. FILTRU - 33-2539/KČ 2 118,--.

Jooo .. KN neni zadna sranda .. to co vidis u Ferryho a co bylo na mym aute, je proste jen filtr a naka prace okolo (hadice, eskapasky atd.). A komplet to vyslo na dva tacy ..

Primej kit je testovanej na danym aute, mas k tomu komplet instalacni set s instrukcema atd. - nekde se to projevit musi. Jak jsem psal driv, na RS stoji 10800 s dani a dodaci lhuta je mesic.