Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

Odesláno

Zdravím :super

Tak som sa konečne dostal aj k foto :roker

Taaaaaaakže predstavujem Vám moje coupatko.

Rok výroby: 13.7.2007

Motor: 3.0i 6V ( 2946 cm3 ) 155kW ( 211 hp )

Prevodovka: 6 st. automat

Najazdené: 120 000 km

post-51685-14109636967118_thumb.jpg

post-51685-14109636967776_thumb.jpg

Odesláno

...hodím rukavici......no jezdil sem v 3.0 V6 benzín automat v coupe co je v mojem vlákně to bílé ale teda nevím co na tom benzínu vidíte.......:D:D:D:D:D:P...zlatá ropa:mrk:roker

Odesláno

Tak pocitově díky HDM u automatu, který motoru hodně pomáhá, ta V6 nafta nejede špatně - dojem neustálého zátahu. Ale o nějaké desetinky ve zrychlení tu stejně nejde. I když benzin je rychlejší :P.

Ale v čem vidím zásadní rozdíl

zvuk - na volnoběh, když stojím vedle auta...neznatelně ševelí, uvnitř naprosté ticho, u výfuku krásné bublání. Zvuk při akceleraci. Motor je stále hladký, s rostoucími otáčkami hraje, ve vyšší (nad 5tis) přechází v parádní \"kovový ryk\". U nafty V6 nikdy nic takového nedostaneš. Zvuk je pro mě spíš takový mechanický ruch, který se s otáčkami nijak nelepší, jeho hladina jen roste, ale libozvučné to není. Je to takový mechanický klapot ředěný zvukem turbodmychadel. Navíc přeplňovaný motor nebude mít proti atmosféře \"přirozený\" zvuk z výfuku. Ty turba ten proud spalin prostě brzdí a vždy tam dostaneš jen zlomek toho, co vychází z atmosféry.

A to zásadní je otáčkový rozsah (omezovač zasahuje někde před 7tis)...ale ten začne dávat smysle až s manuální převodovkou... prostě tě vtáhne do hry. Vždy tam máš ten \"správný\" kvalt a výkon na kole mi neředí automat.

Ať už svezu kohokoliv, člověka co se o auta zajímá...či úplného laika. Vždy je ohromen, ne výkonem, ale charakterem motoru. Zvuk této \"pežotí V6\" se nebojím zařadit na samý vrchol posledních V6 atmosfér (záměrně říkám V6, protože BMW dělá řadové a ty jsou zvukem zase trochu jinde ;) )

[upravil dne 18/4/14 09:45 od Petrikj]

Odesláno

...kromě toho otáčkového rozsahu s tebou nebudu bohužel souhlasit....... slyšel si někdy jak se valí spaliny z výfuku za jízdy u 2,7 HDI....

Samo že benzín je na volnoběh tichý ale ta nafta ve V6 je o dost tižší a kultivovanější než třeba 4V 2,0 HDI co sem měl v SW......

Odesláno

Právě, že slyšel...si prohrábni plyn na místě a stoupni k výfuku. Nafta v otáčkách jen utrápení hučí. Benzin prostě hraje a krásně. O tom tu nemusíme polemizovat.

Souhlasím s tebou, že kultivovanost V6 HDI je oproti čtyřválci jinde. Ale ve srovnání s atmo V6 benzinem hraje jen druhé housle. Stále tam bude to jemné nýtování a jakési \"chrochtání :) \". A to je pro mě rušivé, nejsem naftomil. Mám to auto pro radost a jedním z hlavních důvodu volby motoru byl zvuk a kultivovanost.

Škoda, že mi nejdou vložit videa z youtube.

Ale aby jsme tu nezasekávali vlákno...gratulace k autu, hlavně ať spolehlivě slouží.

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...