Guest Lubk0 Odesláno 8. březen 2014 Odesláno 8. březen 2014 Potrebujem pomoc ! Asi som debil, ale neviem to nahodiť. Takže situácia. Potrebujem u známich spojazdniť WIFI Majú ADSL pripojenie. Doteraz sa pouzival na pripojenie 1 stabilneho notebooku obycajny ADSL Modem, konkrétne D-Link DSL -321B. Z neho išiel kábel priamo do NTB. Internet ide, bez problémov. Mal som doma jeden nepouzity a funkcni wifi router ZYXEL NBG-416N . A teda, ethernetový kábel som s DSL modemu zapichol do WAN portu wifi routera. Odtial som sa lan kablom spojil s NTB, aby som ho mohol konfigurovať. Išiel som cez klasický WIZARD, nastavil čo odomňa chcelo, a internet nejde ! Notebook je s wifi routerom spojeny, spojenie je OK. Viem si vyhladat aj pripojit sa na jeho wifinu, to je tiez OK. Avšak proste nejde, internet. Pokial som pripojil DSL modem rovno k NTB, pridelil mu IP adresu 178.41.238.90. Ked som modem prepojil s routerom, tak router si zobral presne tú istú adresu. Tj pokial si dám status WIFI routeru, tak vyzera, všetko OK. Ale internet nejde. Pokial však zoberiem kábel z DSL modemu, a vytiahnem ho z WAN portu, a dám ho do hocijakého iného (1 až 4) tak internet po kábli funguje. Avšak nefunguje cez WIFI Tj z týchto mojích zistení viem, že net ide, router ide, modem ide, len som niečo na chuja nastavil ... A sorry, som lama, ale neviem čo s tým Poradteee, thx Citovat
Edison Odesláno 8. březen 2014 Odesláno 8. březen 2014 A co takhle nastavení DNS? Pingy procházejí? Je potřeba vědět, že router správně vidí na DSL. [upravil dne 8.3.2014 19:29 od Edison] Citovat
Guest Lubk0 Odesláno 8. březen 2014 Odesláno 8. březen 2014 Som v tom uz strasna LAMA Nejak podrobnejsie sa to vysvetlit neda ? V statuse wifi routeru je napisane ze dns ko ma pridelene. Prve ak druhe. Ked vsak ke router s pc pripojeny, dole je zlty trojuholnik s oznacenim ziadne pripojenie na internet. Ked dam riesit problemi automaticky vypise ze je problem s dns kom a mam kontaktovat svojho isp providera. Co by som teda nal spravit ? Citovat
Edison Odesláno 8. březen 2014 Odesláno 8. březen 2014 Jak bych to... Nejprve otevřít na compu JEHO vlatnosti připojení. Tam zkouknout IP, jestli odpovídá rozsahu nastavení routeru. Zkontrolovat přidělení DNS. Adresa výchozí brány a DHCP. Na ně provést ping, jestli jsou přidělený DNS tak i na ně. Předpokládám, že DHCP bude OK. [upravil dne 8.3.2014 19:40 od Edison] Citovat
Edison Odesláno 8. březen 2014 Odesláno 8. březen 2014 Pak bych to viděl připojit se na router a zkontrolovat jeho status. Tedy.. jestli má přidělenou IP v rozsahu, kterou mu má přidělit DSL. Taky jestli má DNS. Dále obdobně, jako u compu zkontrolovat, jestli vidí výchozí bránu, zase bude nejspíš shodná s IP toho DSL serveru - v podstatě je to IP od poskytovatele. Jestli někde dělám chybu, tak mě snad někdo opraví. Citovat
Guest Lubk0 Odesláno 8. březen 2014 Odesláno 8. březen 2014 Tak takto. Problem je s pridelovanim DNSu zariadeniam ktore sa na router pripajaju (ci uz kablom alebo wifi) - otazka znie, ako to zmenit ? Teda aby som zodpovedal na otazky. 1. Ak pripojim modem rovno k ntb prideli mu adresu 178.41.238.62 a prideli mu dva DNS servery 1. 195.146.128.62 a 2. 195.146.132.58 2. Ak pripojim modem do wan portu wifi routera, tak po prehliadnuti statusu ma pridelrnr rovnake IPcky aj DNS - to je predpokladam spravne. 3. Ping na adresu routera mam (192.168.1.1) takze komunikacia medzi ntb a wifi je sprvna (aj kablom aj wifi). Problem je teda ze zariadenia ktore sa na router pripajaju maju problem s dns om. Ako to odstranit ? Resp este jedno zistenie. Pokiak pouzijem wifi router ako AP a internetovy konekt nezapojim do WAN ale do jed eho s portov 1 az 4 tak - internet kablom ide bez problemov. Internet wifi ma vsak tieto problemi. Wifi zariadenia sa pripoja a i ternet chvilu ide a chvilu nejde. Ak pripojim notebook cez wifi, tak nejde. Ak vsak adapteru napevno nastavim adresu dns serverov tak ide aj ntb bez problemov. Citovat
Edison Odesláno 8. březen 2014 Odesláno 8. březen 2014 Zkus tedy ping třeba sem na forum. Pokud zadáš peugeot-club.com a nenajde IP, pak zkusit ping na IP fora je193.185.97.105. Jestli to na IP projde, je problém právě v DNS Má tedy router přiděleny i DNS? Zjistíš to ve statusu routeru. U mě nevím, jak se nastavuje automatická DNS, v tom tedy nemohu poradit. Ale.. kdyžtak nastav na routeru nějaké funkční DNS, buďto ty od poskytovatele, nebo klidně jiné (194.213.201.6, 213.46.172.36 ty jsou UPC, 8.8.8.8, to je google). Pak by stroje v podsíti měly dostat tyhle. Můžeš taky zkusit na strojích v podsíti nastavit DNS tučně, aspoň pro zkoušku, jestli se to rozchodí. Citovat
Dano406 Odesláno 9. březen 2014 Odesláno 9. březen 2014 http://pc.poradna.net/q/view/748053-nastaveni-wifi-zyxel-nbg-416n#r748109 Citovat
flacek Odesláno 9. březen 2014 Odesláno 9. březen 2014 Udělal bych to asi následovně, dal reset routeru aby byl zcela čistý, WAN nastavil na Dynamickou IP protože je vidět že modem přiděluje vlastní IP. Následně LAN nastavil na Dynamic IP (DHCP) a zatím nehesloval WIFI a mělo by se ti to přihlásit. Pokud to pojede tak následně si můžeš hrát se zabezpečením. Případně teď můžeš skusit příkaz tracert třeba na IP co uvedl Edison a uvidíš kde to skončí. Citovat
koblih69 Odesláno 9. březen 2014 Odesláno 9. březen 2014 Aniž bych četl rady tak než řeším tyhle problémy nahraju aktuální firmware a pak teprve řeším problém pokud nezmizí ... Citovat
Guest Lubk0 Odesláno 17. březen 2014 Odesláno 17. březen 2014 No tak po nejakom čase som bol znova u nich A je to vyriešené. Malo to dve chyby. Modem aj Router mali pridelenu rovnaku adresu 192.168.1.1 = robilo to problemi. A v nastaveni DNS ka bola vybratá nejaká položka, defaultne, uz si nepametam nazov, a nastavil som ju do pozicie \"from ISP\" ... A už to ide Thx za pomoc a ospravedlnujem sa za neskorsiu odpoved Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.