Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

307cc problém so strechou - Vyriešené


Radovan.Buchel

Recommended Posts

Diagnostika se dá sehnat, ale musíš mít tu správnou (PP2000 ?) aby uměla i podrobnosti té střechy. Je fakt že investovat asi 100 EUR by se vyplatilo, i do budoucnosti. Je potřeba zjistit (ph56) by mohl napsat), jakou diagnostiku má a kolik stála.

[upravil dne 21.1.2014 10:54 od P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to koupil už nevím kde a měl jsem štěstí že funguje. Jsou co vím různý HW verze toho rozhraní a s některejma je smůlička.

Pokud bysis sehnal PP2000 HW+SW tak máš život jednodušší, k pugu je to prakticky povinná výbava :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na dia je tu celý vlákno hledej PP2000, ať ot tady nespamujeme. Ve zkratce, je to speciální kabel + SW PP2000 a barsjaký notebook :)

Doporučení ohledně nákupu bych nerad dával neb situaci na trhu neznám. Já to kupoval před třemi lety a dnes může být vše jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Skoda, ze si nenapisal SZ, mam nastavene upozornenie cez email. na seznam.cz ziaden mail nemam...

Co sa strechy tyka, problem bol prozaicky a to, ze som mal zanesene zamky pri prednom okne a tie sa nezavreli, takze strecha nechcela ist dalej, kedze chybal jeden krok v rade inych.

Servis peugeot, zistenie zavady, demontaz, montaz tapacu, premazanie odvtedy bez problemov.

Odhad ceny bol 80€, po prichode do servisu chceli 200,-.€ povedal som ze nezaplatim, mali ma pri takom naraste ceny kontaktovat, nakoniec nieco pod 160-150, uz si presne nepamatam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chalani, nemám šancu to teraz doma otvárať.. prší a prší a prší a bohvie kedy prestane... auto mi stojí pod prístreškom, ale používam ho denne do práce... když to otevřu, a dačo po*eru, tak cesta spátky už nebude... musím počkať do toho marca s tým minimálne, když se bude dať dačo s tým robiť... v práci končím o 16:00-.. kým přijedu domov, je 17:00 ... a to je už tma... mnohí z nás vieme, že to nieje ideálny čas :myslim ... tie koncáky v stlpikoch na čelnom skle, su celkom hlboko, to by trebalo demontovať dosť vela vecí aby som sa s k nim dostal... Gibon sa tu zjavil, ale tak jak sa tu zjavil, tak sa tu neukázal, a nenapísal mi nič rozumného, asi pri najhoršom nebude mať záujem mi s tým pomocť s konkrétnou radou :/ ja sa naozaj teším a cením si že vás moj problém zaujal a že sa krvopotne snažíte mi pomocť, ale sám mám momentálne zviazané ruky kvôli všetkým okolnostiam... keby som tak mal nejaku feliciu ako náhradné auto do práce, život by bol omnoho lahší...

prepac, skutocne sem nechodim prilis casto.

Uz som napisal kde bol problem. ak si pozries navod, ako zavriet strechu pri poruche, najdes tam aj ako uvolnit zamky pri A stlpikoch manualne. takze ak chces skusi ich rozhybat popripade tento krok pri zatvarani strechy zistis ci je to ono.

No ja si myslim, rozhodne treba ist do servisu. kupil si si auto, co nove stoji 30tis.€, sam som za moju jazdenku dal cez 12, myslim si, ze prave strecha je to najdrahsie zariadenie tam a nema zmysel ju viac poskodit neodbornou manipulaciou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pán Boh predsa existuje.... Nehnevám sa... podstatné je, že si sa ku mne predsalen nejak dopátral.. aj ja tuto s chlapcami sme dumali nad tým, že by problém mohol byť v zámkoch nad oknom... keďže to je sprevádzané hláškou BOOTM MECHANISM NOT LOCKED alebo dačo podobné.... a kvôli tomu asi nedovolí zavrieť kufor pri zavieraní strechy na \"kupé\"... myslel som naozaj že som jediný na svete s týmto problémom.... rozhodne to zoberiem do Peugeotu u nás.... dúfam že si s tým chlapci poradia,,, a kamarátov známy je zhodou náhod šéf .. tak dufam že ma nezderu z gatí ked tam pôjdem s ním..... tých 150e bude v pohode... odvtedy ti to bez problémov beží? ja mám už vymenený aj olej aj \"prepláchnutu hydrauliku\" takže dufam že toto leto budem tu striešku veselo používať

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych začal tím, že bych tam do těch otvorů, kde se má něco pohybovat, nastříkal WD, nebo silikonový mazací sprej. Samozřejmě opatrně, aby sis nezašpinil tapecírunk, kdyby to prosáklo nebo vyteklo na tapecírované sloupky. Možná by na rozhýbání stačil i líh, ten by nemusel tak špinit.

A pořádně se podívej do toho otvoru, zda tam uvidíš nějakou pohyblivou část (západku nebo koncák) a případně s ním pomocí šroubováku pohni, zda se pohybuje lehce.

[upravil dne 4.2.2014 09:10 od P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som počul že sa tam nemôže nič striekať, tam je elektronika... aby som tam niečo nevyskratoval.. nieje tam toho moc čo vidieť... akurát malý strieborný pliešok, čo vyzerá ako nejaký spínač... ale nič iné nevydieť.... ten zámok sa vysuva asi z bokov.... a ked je strecha dolu, vôbec ho nieje vidno a nedá sa k nemu dostať žiadnym šrobovákom.... to som už skúmal.... naozaj vela vecí na pozeranie tam nieje, a ani na skúšanie.... jak písal Gibon.. radšej to vezmem do servisu, aby som si nenarobil večšie problémy. apropo, ked osm nebol ešte upovedomený že sa tam nič nemože striekať... ja som tam striekal trošku WD-čka...s mojou tupou hlavou.... ale nepomohlo to.. som to nastriekal akurát na ten spínač... ktovie v akej miere to je zasvinené... budem mať lepší pocit ked to bude krásne vyčistené.. určite tým predlžim životnosť, ako keby sa to rozbehalo WD-čkom a ten sajrajt by tam s tým zámkom chodil hore-dole

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic tam nestříkej, pak se na to nalepí bordel a bude to ještě horší. Když mazat tak nelepkavou nestékavou vazelínou. Jestli koncák nekoncákuje může bejt potřeba celkový seřízení a slícování střechy a to fakt není sranda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

presne! prve zvezenie bez strechy uz mam za sebou. Ked je vetrolam, tak slnecno 10°C a pohodka sa jazdi.

WD-cko tam nepatri. Niekde mam aj zapisane, ake mazanie pouziva peugeot original. Mozem ti to vyhladat, ak chces.

co sa hlasky tyka, mne vzdy len vypisalo roof maneuvre not complete alebo take nieco. Uz je to davnejsie, nepamatam si presne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Cliwe, hydraulicku kvapalinu nájdeš v kufri, po demontáži plastu okolo zámku kufra, nájdeš tam riadiacu jednotku, a taktiež hydraulický motor, v ktorom je priamo nádobka s kvapalinou... motor však musíš vybrať z obalu z \"peny\"... na nádobke uvidíš aj rysku , kde by mala byť hladina oleja... streche neuškodí aj výmena oleja... \"prepláchnutie\" hydraulickej sústavy, prípadne výmena regulačného člena... následne odvzdušnenie, a nalícovanie strechy... odporúčam to urobiť s niekým, kto do toho trošku vidí... prípadne kto to už skúšal alebo robil... alebo aspoň sa pri tom zúčastnil... mazať nieje nutné nič.... avšak čo by is vedel spraviť aj sám, je udržiavať gumové tesnenia okolo strechy.. oživovačom, nejakým konzervantom... aby boli pružné a dobre tesnili

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Ph56

Problém je ešte horší... po zime sa v Peugeot autorizovanom servise zistilo, že strecha nereaguje už vôbec na nič.. konkretnejsie , auto som tam bral v utorok... a dnes si idem pre neho.... a nevedeli s tým spraviť ani Bú ani Bé... skratka je mrtva, hluchá, ani dopredu ani dozadu, nič sa neotvorí, nič nezapípa, nič nezavrčí, úplné ticho..... diagnostika ukazuje, všetko OK, všetko bez chyby, všetko funkčné.... tolko je výsledok troch dní s troma autoelektrikármi okolo mojej strechy v pežote v nových zámkoch....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže, najnovšie informácie zo servisu.... strecha z ničoho nič ožila a teraz teda ostáva problém, kvôli čomu som tam pôvodne šiel.. (veko kufra sa nezavrie)... ale zistili aj to, že su tam nejaké dva spínače, čo sa javia, že su stale otvorené... ale ešte to premeriavajú, možno to bude kameň úrazu.... ale aspon viem že čerpadlo je OK...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...