Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Ventilátor sahary


p406b

Recommended Posts

Nefunguje mi ventilátor sahary (chladiče). Je špatná elektronika co je přímo ve ventilátoru. Při připojení na uhlíky se to točí, řídící signál tam taky jde, napájení taky. Neřešil někdo opravu té elektroniky? Co tam asi odešlo?

Nevím jak dlouho už to nešlo,ale na volnoběch špatně chladila klima už vloni:D . V letě v CHorvatsku, 130 tempomat přes Alpy a v poho. Teď tam neni a autu to je jedno:roker V sobotu jsem vezl na kouli 3/4 tuny z Moravy, 110 po dálnici , na 4 do Mohelničáku (vzala by to snad i 5, ale to jsem bez ventilátoru nerisknul) a voda pořád na 90. Ani se to nehne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tohle jsem tam nikde neviděl:myslim mám to tam asi jinačí

motorek je dobrej, jen ta elektronika za.raná co je přímo v něm je nějak k.o. asi tu gumu z toho dostanu dolu a uvidíme

čas mám až do léta :D tenhle motor má tak předimenzovanou chladící soustavu, že mu ventilátor nechybí. Asi to je kvuli FAP , byl to přeci jen první motor s ním, tak to radši udělali parusky - radši více, at to vydrží. Dávám jim :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Můžu se zeptat, jak jsi vyzkoušel saharu? Mám taky problém, větrák se asi netočí - klima v létě nestíhá chladit, ačkoliv náplně jsou ok. Chladí jen při jízdě, při zastavení jde z klimy teplý vzduch. Dřív se mi po zastavení a vypnutí motoru točil větrák - dochlazoval, teď nic. Nevím jak ten větrák vyzkoušet. Mám asi stejný typ - s elektronikou, relátka pod maskou nejsou. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vytáhnout konektor od snímače teploty motoru - auto rosvítí stopku a sahara se musí točit. Když zapneš klima musí se roztočit na malé otáčky.

Proměřil jsem konektor na ventilátoru, napájení tam jde.

Rozdelal jsem ventilátor a dal 12V na uhlíky,motor se točí.

V zimě 2,2hdi ten ventilátor nepotřebuje, ale do léta to musím dát do kupy. Bud spravím elektroniku,nebo dám na vratku z chladiče hadici T kus, do něj čidlo a budu ho spínat jak u felície.:D

[upravil dne 19/1/14 16:32 od p406b]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...