Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

BLACK-607-2,2HDI-tomik1987


tomik1987

Recommended Posts

Tak včera som vymenil svoju 407 za 607. Dôvodov je tam viac prečo som tak spravil a asi len čas ukáže či som spravil dobre alebo zle. autíčko je čiernej farby (vždy som túžil mať čierne auto :roker) motor je tam 2,2 HDI, ktorý som mal mimochodom v mojej 406 a ten motor bol jednoducho rozprávkový.

čiže dôvody:

1. 607 sa mi vždy páčila a obdivoval som ich

2. 2,2 HDI motor vždy som bol s ním spokojný a ostalo mi veľa veci na tento motor

3. keď som sa minule previezol na jednej tak som bol z jazdy nadšený.

auto má pár chýb ktoré dúfam že časom hravo a ľahko vyriešim.

auto je v koži a má pomerne zachovalý interier, motor pradie ako mačička jedine tam bude treba asi meniť žhaviče hodim sem čoskoro aj foto len nemôžem byť v práci a musí byť pekné počasie =)

čakajú ma :

1. rozvody

2. ručná brzda + výmena brzdovej kvapaliny. kotúče aj platničky sú menené. (pedál je dosť tvrdy)

3. ošetrenie a vyčistenie interieru (chcem mať krásny a zachovalý interier). tu poprosím o radu čo je na kožu najlepšie.

4. display vynecháva

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no to verím aj ja že to bude dobré a spoľahlivé auto =)

tak mám tu pár veci , ktoré mi treba vychytať.

napr.

vodičové zrkadlo sa niekedy nechce vyklopiť jednoducho zastane motorček na 3 krát ho vyklopí. spolujazdcové chodí bez problémov

blbne ovládanie okna - napr. vodičové raz ide dole raz hore. a potom niekedy má problém vytiahnúť okno hore. ako keby nevládalo.

blbnú brzdové svetlá raz idú raz nejdú - to predpokladám že je spínač na brzde nejako rozbitý - s tým môže byť aj spojená chyba s koherenciou medzi spínačmi. a nefungujúci tempomat.

nesvietia všetky žiarovky v zadu a cuvacie senzory asi majú tiež nejaký problém.

a teraz chyba motora:

hlási relé žhavenia = pravdepodobne žhaviče.

a chyba nad ktorou zatiaľ rozmyšľam je:

nižšie priložená.

budem rád ak mi pomôžete a nasmerujete ma ako dané chyby vyriešiť. =)

a ešte čo s tým displayom? vyššie teploty = mizne. skoro nič nevidno.

a predchádzajúci majiteľ menil váhu vzduchu ale dal tam váhu z 307 66kw vraj na tej mu auto začalo lepšie ťahať.

:papa

post-13633-14109633890564_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vodičové zrkadlo sa niekedy nechce vyklopiť jednoducho zastane motorček na 3 krát ho vyklopí. spolujazdcové chodí bez problémov

Zkus to napovelovat přes diagnostiku, jestli to bude OK.

blbne ovládanie okna - napr. vodičové raz ide dole raz hore. a potom niekedy má problém vytiahnúť okno hore. ako keby nevládalo.

Zkus to napovelovat přes diagnostiku, jestli to bude OK.

blbnú brzdové svetlá raz idú raz nejdú - to predpokladám že je spínač na brzde nejako rozbitý - s tým môže byť aj spojená chyba s koherenciou medzi spínačmi. a nefungujúci tempomat.

Vyměnit spínač, aktivace tempomatu ukazuje ----

[upravil dne 27/10/13 19:02 od Agrafik]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky =) Agrafik si pán =)

to vodičové zrkadlo vykazuje aj chybu nejaký skrat pozeral som to na rýchlo len cez 0,5 h prestávku v práci. ono začne otvárať ale zastane a nepokračuje (predpokladám že tam bude zalomený, resp. zaoxidovaný nejaký káblik konektor alebo niečo také)

ovladanie okna - cez čo to napovelujem? myslím kde sa to nachádza na dia? BSI?

spínače by som mal mať ešte z 406 vymenim a vyskúšam =)

ešte sa chcem opýtať aký rozdiel je medzi parabolou xenonovou a halogénovou? a keď chcem zdvihnúť svetlo lebo mi to svieti na krátku vzdialenosť musia ísť kryty bočné motorové dole?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak kolegovia dnes sa na 607 čo to urobilo :P

-začalo sa to výmenou váhy vzduchu za takú čo tam patrí =) daná z 406 2,2 HDI

-následne sa riešil signál teploty paliva (tam sa len zapojil konektor ktorý bol odpojený, samozrejme s prečistením kontaktov)

- vymenil som brzdový spínač z 406 brzdové svietia na 100% + tempomat začal fungovať

- pozerali sme auto zo spodu celkom zachovalé. odvzdušnil sa brzdový systém aj systém abs . výsledok - brzdový pedál začal normálne reagovať a je makký =) - akurát niekedy blbne abs . to musím doriešiť.

- teraz večer som hľadal relé žhavenia z 406 našiel a vymenil

výsledok dnešnej práce? priemerná spotreba išla z 7,8 l /100 km na 7,3l/100 km diagnostika motora = absence závad :roker

- plus mám problém v zadu nesvietia normálne svetlá. žiarovky sú OK ale jednoducho nesvietia (mám na mysli tie čo sú na kufri) hmlovky fungujú neviete kde mohol nastať problém? inak dosť neprakticky vymyslený systém. od teploty sa porušil plas a stiahol sa je umenie dostať z tadiaľ tu žiarovku. viete poradiť prečo nesvietia???:bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...