Francouz_407 Odesláno 21. červen 2013 Odesláno 21. červen 2013 Budu rekonstruovat elektroinstalaci a vybírám mezi osvědčenými značkami. Vy kdo realizujete elektroinstalace, jakou zančku byste mi doporučili? Budu vybírat 1f a 3f jističe a proudové relé. Jde mi o značky OEZ, Moeller Eaton, Noark, Schneider electric Nejlevněji vychází Noark a nejdražší je Schneider electric přistroje. Citovat
ChouLu Odesláno 21. červen 2013 Odesláno 21. červen 2013 Já zásadně používám českou značku Bonega z důvodu, že jako jediní na světě mají chráničojistič v 1DIN Doma je mám naflákaný tři roky, bratránkům jsem je montoval před rokem a půl a plná spokojenost . Jinak nezapomeň, že všechny obvody (kromě lednice a mrazáku) musí být pod proudových chráničem Citovat
Francouz_407 Odesláno 21. červen 2013 Autor Odesláno 21. červen 2013 Myslíš toto: http://www.vltava2011.cz/bselektro/goodsdetail.asp?lngDepartmentID=156&strGoodsID=4734 Pak dělají přímo chrániče http://www.vltava2011.cz/bselektro/goodsdetail.asp?lngDepartmentID=164&strGoodsID=6961 [upravil dne 21.6.2013 11:47 od Francouz_407] Citovat
radim.1008 Odesláno 21. červen 2013 Odesláno 21. červen 2013 OEZ je ve vedlejším městě Letohradě, jinak je už pár let pod křídly Siemensu Citovat
Francouz_407 Odesláno 21. červen 2013 Autor Odesláno 21. červen 2013 Noark je také velká firma http://www.noark-electric.cz Citovat
Charlie 1 Odesláno 21. červen 2013 Odesláno 21. červen 2013 Proc by meli byt vsechny obvody pod proudovym chranicem?mam ho jen v koupelne vlhke prostredi?soused ho ma vsude a pak sebemensu pikqcovina vyhazuje jistice.... Citovat
wojtěch Odesláno 21. červen 2013 Odesláno 21. červen 2013 když jsem dělal s kolegou rozvody tak jsme dávali jenom oez minia, a nebyl s nimi nikdy problém.... Citovat
ChouLu Odesláno 21. červen 2013 Odesláno 21. červen 2013 Francouz: nene.. tohle se jmenuje \"Chráničojističe\" RCBO Charlie: Vyžaduje to norma Ale není to o tom dát jeden chránič na celej barák a tím to končí.. když se to dobře promyslí, dá se více chráničů, pak jističe, které odpínají i N a je to... Když ti to bude nějaký obvod vyhazovat, tak shodíš jistič a je klid. V dnešní době ale není důvod, aby ti samovolně padal chránič, pokud není poškozen. Dnes se volí všude metoda bezkrabicového systému, takže nějaký volný kontakt nehrozí a vše se dává do WAGO svorek za vypínače/zásuvky Citovat
velkybanan Odesláno 21. červen 2013 Odesláno 21. červen 2013 volil bych moeler s barevnými páčkami.Montuji je už pár let a bez problému. Každopádně dnes musí už i lednice a mrazáky být pod chráničem Citovat
Francouz_407 Odesláno 21. červen 2013 Autor Odesláno 21. červen 2013 volil bych moeler s barevnými páčkami.Montuji je už pár let a bez problému. Každopádně dnes musí už i lednice a mrazáky být pod chráničem Tyto mám vybrané pokud vezmu Moeler: http://www.elektro-malinsky.cz/elektro-malinsky/eshop/2-1-PRISTROJE/13-4-PL6-6kA-1polove-char-B http://www.elektro-malinsky.cz/elektro-malinsky/eshop/2-1-PRISTROJE/14-4-PL6-6kA-3polove-char-B Barevné páčky nemají Citovat
velkybanan Odesláno 21. červen 2013 Odesláno 21. červen 2013 je pravda , že PL6 jsou levnější , ale zase mají zkratový proud 6kA. Ale PL7(barevný páčky) mají zkratový proud 10kA -> vydrží více rozdíl je v kontaktech uvnitř jističe vždy je to na zákazníkách jestli chtějí levnější nebo dražší - zase na druhou stranu jsem moc reklamací na PL6 neměl,ale já jsem zastáncem výdrže v tomto případě vždy volím PL7 Citovat
Francouz_407 Odesláno 21. červen 2013 Autor Odesláno 21. červen 2013 Takže všechny jističe raději vybírat zkratový proud 10kA??? Citovat
Francouz_407 Odesláno 21. červen 2013 Autor Odesláno 21. červen 2013 ale např. některé jističe jsou o 100% dražší pokud vyberu 10kA. Pokud to chci mimo dům do garáže, přístavku atp. tak asi to je zbytečný konfort, nemyslíš? Citovat
oddie Odesláno 21. červen 2013 Odesláno 21. červen 2013 Určitě kup ty levnější, aby ti zbylo i na nekvalitní flexi lepidlo v akci a mohls ho napatlat tam, kam nepatří, aby se pak třeba podlaha po nátěru mohla líp loupat. Citovat
velkybanan Odesláno 21. červen 2013 Odesláno 21. červen 2013 No záleží na tobě. V garáži budeš používat el. nářadí,sem tam se ti něco třeba nepovede a uděláš zkrat(1 pak 2* ....) a jistič ti hodně rychle udělá nebo už nebude fungovat jako jistič , ale jako vypínač(viz starý černý jističe) kolik dáš jističů do garáže 4 nebo 7 rozdíl v money by mohl být do 500,- neříkám , že to nejsou peníze,ale jistota je jistota,že do toho nebudu muset x-let šahat Citovat
Francouz_407 Odesláno 21. červen 2013 Autor Odesláno 21. červen 2013 A pokud bych vybíral proudový chránič, tak bude stačit tento: Proudový chránič Moeller Eaton PF7-25/2/003 (263577) Pak mají ještě tyto Proudový chránič Moeller Eaton PF7-40/2/003 (263579) Proudový chránič Moeller Eaton PF7-63/2/003 (263581) Citovat
velkybanan Odesláno 21. červen 2013 Odesláno 21. červen 2013 to zaleží jak to chceš dávat. budeš mít dost místa v rozvaděči na to ,aby jsi tam dal více pr.chráničů a oddělil si byt nebo nemáš dost místa? pr.chránič by se měl dávat minimálně stejnej nebo nejlépe o třídu vyšší než je hlavní jistič na baráku příklad mám 3f 32A -> dám 40A chránič příklad mám 3f 25A -> dám 25A chránič nebo nejlépe 40A Citovat
Francouz_407 Odesláno 21. červen 2013 Autor Odesláno 21. červen 2013 ano mám 3F 25A asi bych vzal http://www.elektro-malinsky.cz/elektro-malinsky/eshop/2-1-PRISTROJE/183-4-Chranice-PF7-10kA/5/344-Proudovy-chranic-Moeller-Eaton-PF7-25-2-003-263577 Jinak vše s char. B Ještě mi prosím vysvětli, ty jisiče 6kA když bude zkrat tak nějak slábnou? Kdežto ty 10kA těm zkrat tolik nevadí, že vydrží déle? Citovat
velkybanan Odesláno 21. červen 2013 Odesláno 21. červen 2013 to na co jsi dal odkaz je 1f chránič ten NE pokud máš na baráku 3f char.B je OK maximálně bych ti doporučil jestli jsi nějaký nadšenec do kravin jako setbox,domácko,... a budeš to mít zapojený na jedný zásuvce tak je lepší dát char. C na tu jednu zásuvku.(vydrží snad , abych nekecal 1,5 násobek své hodnoty a trafa mají přeci jenom špičku při náběhu) 6kA -malý plošky na kontaktech 10kA - větší plošky na kontaktech Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.