Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

Odesláno

Pokud máš tenhle krokáč (Magneti Marelli), tak nemáš váhu vzduchu, ale s největší pravděpodobností MAP senzor....

Odesláno

Jestli to má 3 piny a je to ZA škrtící klapkou, tak by to mohl být ten MAP v novějším provedení. Starší je umístěné kdekoliv a připojené hadičkou....

Odesláno

Tenhle typ motoru už moc neznám, ale s pravděpodobností, hraničící s jistotou, to ten MAP bude. Je to až za klapkou a má tři dráty....

Odesláno

znamej povidal jestli by taky nemohli byt vstřiky zasrany.mohlo by to chcípaní způsobovat?mel sem dnes nastartovany auto az do ty chvile nez sepla sahara jak sepla malem auto chcíplo..velkej pokles napetí?

Odesláno

uz som ti pisal ze ak si tu hriadelku na krokaci rucne vytiahol a zasunul tak je v nom zniceny ten snek a ten krokac uz nenastavuje dobre volnobeh,kupil by som novy da sa zohnat aj lacny za 10 eur a nesu s nim ziadne problemy menil som na svojom

[upravil dne 13/9/14 12:51 od krtek 2]

Odesláno

Tím krokáčem bych začal, nestačí reagovat. Nebo si ho půjčit od někoho ochotného. Nemusí být ani ze 106ky ale musí být z podobného objemu kvůli velikosti té hlavičky na konci. Například na 806ce 2,0 mám krokáč z 1,8 z Xantie....

Odesláno

tak mam asi už po problému...po dnešním dopoledním šťouráním se v motoru se chcípání motoru po ujetí 30km neprojevilo ani jednou ani náznak chcípnutí. rozpulil sem sání viz. obrázek a těsnění pod nim celý vymačkaný tak sem ho oddělal dal pod něj motorový silikon a na silikon těsnění. když už sem měl venku sání se škrtící klapkou tak na klapce sem vyndal snímače a vyčistil. krokový motorek tak sem řídelku našrouboval zpět na doraz a to usazeni na klapce pro krokový motorek sem pořádně vyčistil vatovýma tyčinkami a krokáč vrátil zpět. map senzor sem vyndal a byl celý od oleje - vyčištěno také. potom sem vyndal air box a hadice. rozpulil sem air box a dal sem tam slabší vrstvu silikonu(kdyby náhodou pronikal nechtěný vzduch)namontoval sem zpět air box s novými sponami na hadice a řádně utaženo. navíc sem vyndal všecky vstřiky zkontroloval a pro jistotu vyčistil tím způsobem ze sem je vymáchal v lihu(nic jinačího mě nenapadlo zrovna :-) ). nandal sem vše zpět, sání usadil podotahoval vše co šlo připojil baterku a s velkým očekáváním nastartoval. počkal sem až se motor ohřeje na volnoběh a opět s velkým očekáváním sem jel auto projed to auto snad takhle ještě nejelo jak jde za plynem navíc když pustím plyn a otáčky se blíží na těch cca1100 tak je cítit (když se člověk soustředí) jak krokač začne regulovat a při brždění přes rychlost také. jak píšu za 30km ani jednou. nechci to zakřiknout ale myslím že mám po problému. přikládám fotku rozpůleného sání a zůčastněním zde na fóru děkuji za trpělivost a rady. zbývá akorát ještě ten ventil s uhlím a snad bude na chvíli klid.. :-)

post-20437-14109639922247_thumb.jpg

[upravil dne 13/9/14 17:09 od Peta-k]

  • O 3 měsíce později...
Odesláno

Zdravim.tak chcipani se mi pred mesicem vratilo zpet.opet kdyz necham motor brzdit pres rychlost a vyradim tak zdechne.zitra jdu na diagnostiku protoze uz vazne nevim co stim.uz srm vymenil i ten krokac plus reset RJ a nepomohlo.to co jeste nemam vymeneno je map senzor,cidlo nasavaneho vzduchu a vyhrivani klapky.otacky na volnobeh drzi krasne nekolisaj nic ale jen kdyz brzdim pres rychlost tak to po vyslapnuti chcipne.uz vazne nevim.na netesnost v sani sem koukal a vse vypada v poradku.ten ventil s aktivnim uhlim mam tez vymeneno.zitra dam vedet co ukaze nebo neukaze dia.mohlo by to delat cidlo nasavaneho vzduchu?

Odesláno (upraveno)

Vyhrivani klapky funguje.vyzkouseno tak zbyva map senzor a cidlo teploty nasavaneho vzduchu

Upraveno uživatelem Peta-k
Odesláno (upraveno)

Tele problém sem mel a vy resili se výměnou carburatoru dělalo to čidlo volnoběhu a po z koženka gumička na vstřikování do karburátoru

benzínu proste se to topil o. ..

Upraveno uživatelem Stockli

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...