Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Čierne dymenie pri akceleráci


AnRy99

Recommended Posts

dakujem. a treba si dávať na niečo extra pozor ked to rozpájam a napájam? a tam musím dávať nejaký motorček zo stieračov, resp. čerpadlo? alebo aký je tam postup?

nikdy som to nerobil a ku tejto moznosti ma dohnala dymivost tak som uplny lajk ... tak sa vopred ospravedlnujem za mozno \"debilne\" otazky.

dakujem vsetkym za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

obavam sa ze tec ti nepomoze...

ja som to skusal, napojene som to mal napriamo, vykrmil som dve plechovky napriamo do cerpadla nech si tahal,

a dymivost mi klesla az po vymene hrotov na vstrekovacoch u dvoch kusov.

dymivost hovorim preto lebo fap sa zacal menej zanasat co som vycital z priemernej doby regenracie fapka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Chozeluizskuner

Mě to při akceleraci hulí jak když pálim v kamenech pneumatiky :roker Vstřiky podle dia OK, olej z turba to neni... Ještě že mám černý auto:D Přidám video až se k tomu dostanu :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píše straki - já měl dle dia vše OK, bohužel se mechanicky odlomila vnitřní klapka EGR ventilu a udusila motor.

Bylo fakt super frčet po dálnici a najednou ztratit tah - následoval odtah a peripetie s opravou.

Naštěstí to kleklo cca 30km od domova a ne v Berlíně, kam jsem právě jel - to by byla větší legrace...

Po výměně EGR už auto vůbec nekouří, mám také FAPoff (ale origo přímo z výroby).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Chozeluizskuner

Jelikož mi video nenačetl program na střihání tak sem nahrál celejch deset minut na youtube (Hodina nahrávání :D) Je to od desáté minuty jízdy takže motor už ohřátej na cca 80°C Teplota venku 12°C

Odkaz:

Video se nahrálo nějak blbě :/ nebo aspoň mě to blbne... Nahraju to jinam

http://uloz.to/x82JvqPh/sunp0006-avi

[upravil dne 28/5/13 11:22 od Chozeluizskuner]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prečistím to EGR a uvidím čo potom ďalej ... včera som tomu troška podkúril .... prudka akceleracia na 5, pedal na podlahu a za mnou čierna čiara že keby je niekto za mnou havaruje :D po cca 5 sek to prestalo, ako by to iba tie sračky vyhodilo von a potom to dymilo uz tak jemnejšie ale nie tak husto ...

... ževraj kebyže su to chybné vstreky, tak mi auto dymí hlavne pri studenom motore ... ale mne pri studenom praveže dymí menej ... až ked sa zohreje sa to rozdymi \"perfektne\" ...

\"zahulíme\", prečistím, uvidíme ... :D

btw. bol som v peugeot sa z prdele opýtať, čo na to povedia oni ... predhodil som im, že mam asi zrejme zlé vstreky, že mi to dymí jak za 2. svetovej, :D opýtal sa ma aké mam auto, keď som mu ho povedal ostal prekvapený a jeho odpoveď? :D Tak potom budete prvý, ktorý ma na tomto aute pokazené vstreky.

... že oni tam \"moju\" 407u s chybnými vstrekmi ešte nemali ... :D

[upravil dne 28/5/13 16:08 od AnRy99]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

kolko ma tvoje auto najazdene km?

Mne to dymi (fapoff), ked pridavam, tak za mnou je kuzel dymu, ale vidno cez neho. Horsie je, ked sa nahromadi vo vyfukovom systeme, potom ked slapnem na plyn, tak za mnou husty cierny mrak, ze cez neho vidno aj svetelne luce stretavaciek aut iducich za mnou a tie sa tomu mraku uhybaju:-)

Velmi mi pomohlo pri vymene oleja dat cistic motora, konkretne tento, ale podla mna aj iny by mal podobny ucinok, tento som zobral preto, lebo z tohoto obchodu beriem aj olej(dobra cena):

http://obchod.damoslovakia.sk/cistic-motora-500ml/

dym zmizol uplne, ale ze fakt uplne, ze som nevidel dym ani v noci na semafori, ci predbiehani pred svetlami stretavaciek aut iducich za mnou. Avsak po cca 5000km je vsetko nas5 po starom. Chcem riesit komplexnu dekarbonizaciu olejoveho,palivoveho,vzduchoveho systemu, stoji to cca 150eur, poznam chalana v liptovskom mikulasi, ale tam sa mi nechce trepat, tak cakam na jedneho tu v BA, ktoremu maju dodat pristroje na to.

Moje auto ma najazdene 180 000km, EGR som dal skontrolovat mechanikovi, ci nie je zaneseny, povedal ze je uplne cisty, rovnako aj potrubie okolo egr.

Vraj ma 2,0hdi problemy so zdvihatkami ventilov, mozu byt opotrebovane pri tychto km a prejavi sa to na dymivosti?

[upravil dne 11/6/13 08:43 od hipisko]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...