Aleki Odesláno 23. duben 2013 Odesláno 23. duben 2013 Neměl by někdo nákres schématu klimatizace u 407 2.0 HDi? při plnění mi praskla taková krátká hadice vedoucí od kompresoru směrem dopředu někam k chladiči...případně pokud by někdo věděl kde to sehnat dejte pls vědět. Díky Citovat
koblih69 Odesláno 23. duben 2013 Odesláno 23. duben 2013 Je to kód: 647779 ale cena je 1000,- (jak kde) doporučuju poptat v inzerci u těch kdo rozebírají auta. Citovat
Aleki Odesláno 23. duben 2013 Odesláno 23. duben 2013 jojo koukam na to už taky mě napadlo že to nebude zrovna levný Citovat
Aleki Odesláno 23. duben 2013 Odesláno 23. duben 2013 netušíš náhodou jestli by to mohlo být stejné jako u motoru 2.7 HDi? Citovat
koblih69 Odesláno 23. duben 2013 Odesláno 23. duben 2013 No doporučoval bych to spíš ověřit podle VIN obou aut. Citovat
Aleki Odesláno 23. duben 2013 Odesláno 23. duben 2013 ok nejbližší možnost je vrakoviště ve Slaném. Zkusím tam zítra zavolat a uvidíme . díky moc koblih Citovat
koblih69 Odesláno 23. duben 2013 Odesláno 23. duben 2013 Třeba Hugo Boss má tady v inzerci nějaké rozborky 407 Citovat
Aleki Odesláno 25. duben 2013 Odesláno 25. duben 2013 Tak hadice je na cestě, doufejme že to už bude poslední věc která dělá překážku klimatizaci ...jen se zeptám (možná trochu nelogicky) tu hadici můžu normálně vyměnit ikdyž je klima částečně naplněná ted? ja jen abych jí nesundal a všechno nevylítlo, ikdyž když mám vyplej motor tak nic neutíká přes tu prasklou, ale nevim jak to je když jedu no Citovat
koblih69 Odesláno 25. duben 2013 Odesláno 25. duben 2013 No vyměnit jí můžeš rovnou, ale vem si dlouhej rukáv a rukavice :D:D Né vážně - odvez někma kde ti to odsají, pak se vymění hadice a znovu naplní. Jinak to nejde. Citovat
Aleki Odesláno 25. duben 2013 Odesláno 25. duben 2013 aha ok ja mam právě domluvený že až hadice dorazí tak mám volat pánovi co to plnil...takže to odsaje přes tu plničku a ja to vyměnim Citovat
Aleki Odesláno 25. duben 2013 Odesláno 25. duben 2013 ještě se zeptám...kolik má být tlak v klimatizaci? ja jen pro jistotu, když to plnil naposled tak říkal že ta hadice bouchla při tlaku nějakých 14 nevim jestli barů nebo čeho ale že tam prý zrovna velký tlak nebyl, tak mě zajímá kolik je tak normálně? Citovat
koblih69 Odesláno 25. duben 2013 Odesláno 25. duben 2013 Horní tlaky bývá hlídaný snímačem tlaku a ten bývá na 25-30 barů Citovat
Balachar Odesláno 25. duben 2013 Odesláno 25. duben 2013 Ahojte, k tej klíme by som sa chcel spýtať, po koľkých najazdených km by sa mala doĺňať? Mám cca 100 000. Citovat
koblih69 Odesláno 25. duben 2013 Odesláno 25. duben 2013 Nejde ani tak o km jako roky. Dřív se říkalo na školeních pro servisy že 10% únik za rok, že je OK. Dnes se školí 20% ročně, že je stále v normálu. Tedy pokud to přezenu pokud máš auto z cca 6,5 roku staré tak tam máš něco mezi -20% a + 40% chladící náplně :D:D Mě klima chladila OK, loni koncem léta jsem už cítil že to není úplně ono a dneska při 1. service (auto staré 6 let ) tam zbývalo pouhých cca 140g... Citovat
Balachar Odesláno 25. duben 2013 Odesláno 25. duben 2013 Aha ... neviem ci je 140g veľa, alebo málo, ale podľa toho ako si to napísal, tak asi málo:-) A keďže mám auto o čosi staršie ako ty, tak u mňa bude doplnenie akútne:-) Je teraz u nás akcia za 33€ aj s dezinfekciou, takže to hneď využijem. Ďakujem za radu:-) Citovat
Mike407 Odesláno 25. duben 2013 Odesláno 25. duben 2013 Já jsem byl dnes s prázdnou klimou v servisu a odhalili děravý chladič. Ještě dnes mi ho vyměnili a teď to chladí krásně. Dokonce i teplota na levé a pravé straně už je stejná. Když jsem ten vymontovaný chladič viděl, byla to docela síla. Ze zadní strany za ventilátorem byla skvrna o průměru nějakých 20 - 25 cm ze směsi oleje, prachu a kdo ví čeho ještě. Už se nedivím, že se mi loni zdálo, že se motor hůř chladí, když se k chladiči pořádně nedostával vzduch... Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.