Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

Odesláno

Neměl by někdo nákres schématu klimatizace u 407 2.0 HDi? při plnění mi praskla taková krátká hadice vedoucí od kompresoru směrem dopředu někam k chladiči...případně pokud by někdo věděl kde to sehnat dejte pls vědět. Díky

Odesláno

Tak hadice je na cestě, doufejme že to už bude poslední věc která dělá překážku klimatizaci :)...jen se zeptám (možná trochu nelogicky) tu hadici můžu normálně vyměnit ikdyž je klima částečně naplněná ted? ja jen abych jí nesundal a všechno nevylítlo, ikdyž když mám vyplej motor tak nic neutíká přes tu prasklou, ale nevim jak to je když jedu no

Odesláno

No vyměnit jí můžeš rovnou, ale vem si dlouhej rukáv a rukavice :D:D:D

Né vážně - odvez někma kde ti to odsají, pak se vymění hadice a znovu naplní. Jinak to nejde.

Odesláno

aha ok :D ja mam právě domluvený že až hadice dorazí tak mám volat pánovi co to plnil...takže to odsaje přes tu plničku a ja to vyměnim :)

Odesláno

ještě se zeptám...kolik má být tlak v klimatizaci? ja jen pro jistotu, když to plnil naposled tak říkal že ta hadice bouchla při tlaku nějakých 14 nevim jestli barů nebo čeho ale že tam prý zrovna velký tlak nebyl, tak mě zajímá kolik je tak normálně? :)

Odesláno

Nejde ani tak o km jako roky. Dřív se říkalo na školeních pro servisy že 10% únik za rok, že je OK. Dnes se školí 20% ročně, že je stále v normálu. Tedy pokud to přezenu pokud máš auto z cca 6,5 roku staré tak tam máš něco mezi -20% a + 40% chladící náplně :D:D:D

Mě klima chladila OK, loni koncem léta jsem už cítil že to není úplně ono a dneska při 1. service (auto staré 6 let ) tam zbývalo pouhých cca 140g...

Odesláno

Aha ... neviem ci je 140g veľa, alebo málo, ale podľa toho ako si to napísal, tak asi málo:-) A keďže mám auto o čosi staršie ako ty, tak u mňa bude doplnenie akútne:-)

Je teraz u nás akcia za 33€ aj s dezinfekciou, takže to hneď využijem. Ďakujem za radu:-)

Odesláno

Já jsem byl dnes s prázdnou klimou v servisu a odhalili děravý chladič. Ještě dnes mi ho vyměnili a teď to chladí krásně. Dokonce i teplota na levé a pravé straně už je stejná.:) Když jsem ten vymontovaný chladič viděl, byla to docela síla. Ze zadní strany za ventilátorem byla skvrna o průměru nějakých 20 - 25 cm ze směsi oleje, prachu a kdo ví čeho ještě. Už se nedivím, že se mi loni zdálo, že se motor hůř chladí, když se k chladiči pořádně nedostával vzduch...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...