Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Blinkry blikají na opačné straně!!!


scudak

Recommended Posts

Dobrý den,

prosím Vás, nesetkali jste se s problémem, že když se přepínají blinkry z jedné strany na druhou bez zastávky v nulové poloze, změna směru není zaregistrována a auto bliká na opačné straně, než by podle polohy páčky blinkrů mělo? Mám Fiat Scudo, což je stejné auto jako Peugeot Expert, pro Fiat ho ve Francii vyrábí PSA. Servis Fiatu si s tím neví rady. Vymělili za 14000 Kč páčky pod volantem, ale nepomohlo to.

Díky za rady!!!

Miloš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty páčky se normálně vrací. Mechanicky jsou bez problémů. Jsou úplně nové...

Prostě dám levé blinkry (páčku dolů) - blikají blinkry vlevo, přepnu přes prostřední polohu bez zastávky na pravé blinkry (páčka nahoře) - pořád blikají levé.

Nedělá to pokaždé, jenom občas, náhodně.

Už se mi ani do servisu nechce. Abych poslouchal, že to přepínám moc rychle, že prý \"zblbnu počítač\".

Jenže mně se to stává i za běžného provozu - koleda o malér...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty páčky se normálně vrací. Mechanicky jsou bez problémů. Jsou úplně nové...

Prostě dám levé blinkry (páčku dolů) - blikají blinkry vlevo, přepnu přes prostřední polohu bez zastávky na pravé blinkry (páčka nahoře) - pořád blikají levé.

Nedělá to pokaždé, jenom občas, náhodně.

Už se mi ani do servisu nechce. Abych poslouchal, že to přepínám moc rychle, že prý \"zblbnu počítač\".

Jenže mně se to stává i za běžného provozu - koleda o malér...

Si myslím, že bude niečo v neporiadku s mechanizmom vnútri páčky. U peugeotov sa vie stať, že cvaká relátko blinkrov ako šialené, napriek tomu, že žiadny blinker nie je vyhodený páčkou - kvôli malým kovovým pilinkám, ktoré sa v dostatočnom množstve stávajú vodivými a vytvára nežiadúce kontakty.

Blinkry však v skutočnosti neblikajú, len cvaká ich relé.

Keď som páčku rozoberal, bol tam vcelku zaujímavo vymyslený mechanizmus a až na 2x sa mi to podarilo zložiť funkčne správne.

Čo tak ju skúsiť vybrať a pozrieť do nej ?

EDIT: ups, nedočítal som poslednú vetu ohľadom nových páčiek. Problém bude zrejme niekde inde :myslim

[upravil dne 9/4/13 00:30 od Ivkopivko12tka]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi do auta dali původní páčky a bodycomputer a vrátili mi ho neopravené s tím, že je dle jejich názoru v pořádku a já ho \"nestandardně používám\"...

Takže pokud potkáte auto, které zatáčí na druhou stranu než bliká, může to být tím, že jeho řidič nestandardně (rychle) použil páčku blinkrů.

Nemáte někdo nějaký nápad, čím by ta závada mohla být?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...