Dave_GTI Odesláno 25. březen 2013 Odesláno 25. březen 2013 Nevíte, co by mohlo způsobovat vibrace (celkem silné), které nastávají pouze při akceleraci? Čím prudší je akcelerace, tím více to vibruje... Ale ne vždy (asi dle toho, kam se naposledy zatáčelo, viz níže) Zdá se, že to jde ze strany spolujezdce. Vibrace jsou nejsilnější při zatáčení volantem doleva. Naopak při akceleraci doprava to nedělá nic. Zkusil jsem vyměnit poloosu (sice za použitou) ,ale žádná změna nenastala... Myslíte, že by to mohlo dělat ložisko v náboji? Citovat
velkybanan Odesláno 25. březen 2013 Odesláno 25. březen 2013 ložisko asi minimálně ale jakou poloosu jsi zkusil vyměnit - dlouhou nebo krátkou? Citovat
Dave_GTI Odesláno 25. březen 2013 Autor Odesláno 25. březen 2013 dlouhou jsou měnil... silentblok. Zkoušeli 2 mechanici a nezávisle potvrdili, že je měkký, ale v pořádku Citovat
ChouLu Odesláno 25. březen 2013 Odesláno 25. březen 2013 A ostatní silenbloky? na převodovce a na motoru? Citovat
Dave_GTI Odesláno 25. březen 2013 Autor Odesláno 25. březen 2013 zbylé dva by měly být taky OK (kontrolovali je všechny) nápravy jsou komplet nové (kromě gumiček na uložení stabilizátoru) brzdy nové (ATE) Ta vibrace je fakt silná a působí na mě jako by se to kolo cestovalo \"vlnilo\" Citovat
velkybanan Odesláno 25. březen 2013 Odesláno 25. březen 2013 Mne to dělá taky a hlavně při rozjezdu - projebilo se to po kompletní výměně - > tlumiče,pružiny,vrchní uložení,ramena a ložiska v těhlici,jediný co u mne tipuji jsou poloosy.V té dlouhé se mi rozlámala ta pružinka a dlouho jsem na to jezdil tak mám ponětí , že je asi v loji.Silenbloky jsem měnil před půl rokem.Primárně se to děje na 1 a 2 stupeň kde je to při rozjezdu do cca 35kmh pak OK Citovat
ChouLu Odesláno 25. březen 2013 Odesláno 25. březen 2013 Hele jen takovej blbej nápad. nemáš povolený šrouby na kole? Citovat
koblih69 Odesláno 25. březen 2013 Odesláno 25. březen 2013 Já bych tipoval že ani ta druhá poloosa není OK. Citovat
Papirek92 Odesláno 26. březen 2013 Odesláno 26. březen 2013 Já mám taky jemné vibrace ve volantu při určité rychlosti, a to kolem 110km/h. Taky nevím, čím to muže být Citovat
pastorek Odesláno 26. březen 2013 Odesláno 26. březen 2013 Trasenie autom pri akcelerácii spôsobuje najčastejšie vnútorný kĺb poloosi. V tomto prípade si myslím že pravej. Papirek92, jemné vibrácie v úzkom rozsahu rýchlosti spôsobuje nevyváženosť alebo deformácia kolies. V zime sa občas stáva ze nečistoty usadené v disku čiastočne odpadnú a to môže spôsobovať uvedený jav. Citovat
koblih69 Odesláno 26. březen 2013 Odesláno 26. březen 2013 ....případně porušený kord uvnitř pneumatiky - to se vyznačuje tím, že dobře vyvážené kolo je po krátké jízdě opět hodně rozvážené. Další možnost jsou přebrzděné pneu - plošky na pneu. Citovat
Dave_GTI Odesláno 2. duben 2013 Autor Odesláno 2. duben 2013 už jsem to odstavil. Začalo něco hučet v motorovém prostoru a vzhledem k mé momentální situaci s tím nemohu nic dělat. Takže na měsíc stojím... Vyměním to všechno a po prdeli Citovat
Eon Odesláno 3. duben 2013 Odesláno 3. duben 2013 Kdyby jsi chtěl něco na metodu pokus/omyl mám spostu dílů i krátkou poloosu, dobrou. Citovat
Dave_GTI Odesláno 3. duben 2013 Autor Odesláno 3. duben 2013 no uvidím. Vyměním ty ložiska kol, horní uložení a to co hučí. Bojím se, že to bude převodovka... Ale to chce optimistický pohled Citovat
mxmen Odesláno 3. duben 2013 Odesláno 3. duben 2013 silentbloky v ramenech jsi kontroloval, ale to by při akceleraci i tahlo ke straně Citovat
Blesk Odesláno 4. duben 2013 Odesláno 4. duben 2013 taky me to tak delalo a byla to poloosa... Citovat
Dave_GTI Odesláno 4. červenec 2013 Autor Odesláno 4. červenec 2013 vyměněna pravá poloosa i ložiska. Vibrace jsou pryč Zase si můžu užívat GTI Citovat
velkybanan Odesláno 4. červenec 2013 Odesláno 4. červenec 2013 no vidíš jsem to tipnul dobře:super užívej Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.