Jump to content

slaby signal na radiu


JaRoY
 Share

Recommended Posts

Taky jsem měl tenhle problém a jak píše Milan, měl jsem rozpojenej konektor na levém zadním okně. Jak se otevírá, tak se to rozpojilo. Na střešeje GSM/GPS anténa.

Link to comment
Share on other sites

Takze to co je na zadnom lavom okne je antena? ja som myslel ze to je vyhrievanie skla a bolo mi divne ze preco to je na lavej strane, . Na pravej by som chapal preco, ale na lavej? no tak uz viem teraz. Dakujem. Zkontrolujem to.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Ahoj lidi

mám problém s příjmem FM na RT3 (dlouhé vlny jedou, ale kdo to má poslouchat :) ), v rádiu zachrastí (zpravidla po přejetí nějaké nerovnosti) a přestane hrát, po pár dnech/týdnech a pár nerovnostech v rádiu opět zachrastí a začne hrát, takže si myslím, že problém bude někde v nějakém špatném kontaktu/konektoru, konektrory vzadu na rádiu jsem už kontroloval a vypadají v pořádku, ještě chci zkontrolovat přívod od antény v okně, proto bych se chtěl zaptat kudy vede. Mám nějak zafixováno, že je cestou konektor v některém sloupku, ale zaboha nemůžu najít vlákno, kde to je zmíněno, takže prosím o pomoc, pokud někdo ví.

Link to comment
Share on other sites

tak včera jsem to taky vyzkoušel a jsme na tom stejně - na kus drátu nechytá nic, pokud ovšem rt3 neočekává \"specifickou anténu\" (např 12 V na anténním kabelu, případně něco jiného). Taky jsem pak rt3 rozebral a v rychlosti zkouknul, jak to vypadá uvnitř a pokud jsem koukal dobře tak modul rádiového přijímače je krásně zapatlaný bílým plastem, tak aby se nedal proměřit a opravit, jiný účel oné hmoty tam nevidím, pokud nemělo být rádio vodotěsné :)

[upravil dne 13/9/13 07:49 od teret]

Link to comment
Share on other sites

I kdyby to mělo mít napájení zesilovače v anténě, tak aspon silnou stanici to musí chytit. Jestli se pletu, opravte mě někdo a zlepšete mě náladu... :)

Dělá Tě to pořád ? Mě když nastartuju, tak to jede dobře a skoro pravidelně po cca 3minutách to vypadne. Jako po zahřátí, nebo tak něco. Takhle odcházel ve starých Condorech varikap, ale to už tady asi nebude... :)

Link to comment
Share on other sites

Rádio mi teď nehrálo cca. 3 měsíce, pak asi týden jo a teď už zase asi týden nehraje, nemám moc času to řešit, autem jezdím tak 1-2x týdně, takže mě to zase tak nebolí a hlavně stejně vetšinou pouštíme nějaké mp3 dětem. Ale myslím že nějaká vyhodnocovací logika tam bude, protože by na jinou anténu mělo aspoň zašumět, což moje tedy nedělá, pokud to ovšem nějak ukrutně rychle nevyhodnotí, že tam není žádný užitečný signál. Asi přejdu na dlouhé vlny - ty frčí jak z praku :):):)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...