Jump to content

Spínací skříňka

Mopař
 Share

Recommended Posts

Zdravíčko kolegové,

dneska se mi stala dosti nemilá věc - při startování se ozvalo slabý křup a pérko ve spínací skříni bylo v ... ehm... pryč. :grr Stalo se to už někomu z vás? A tušíte jak moc by bylo náročný vyměnit jenom to pérko?

Sám jsem si dokázal namotat i stahovačku oken, takže s trpělivostí a zručností problém nemám, spíš mi jde o to jestli je vůbec technikcy možný se k tomu dostat aniž by se něco nevratně poškodilo...

Díky :papa

Měl jsem stejný problém, bohužel ta oprava toho pérka není vůbec jednoduchá a většinou při rozebírání té kovové srandy se tam polámou další dvě packy atd... Lepší řešení je spínací skříňku odpojit, koupit na aukru novou za 500 KC a mít pak jeden klíč na dvěře a druhý na start vozu. :papa

O to mi právě šlo, nerad bych měl k jednomu autu 10 klíčů :D Ale zároveň se mi nechce platit takový prachy za origo výměnu. A nechávat to tak jak je se mi taky nechce lebo se to tam při jízdě samovolně otáčí, takže mi čas od času Agáta přestane dobíjet a já pak musim šmátrat pod volantem a hledat optimální polohu. Radši nedomejšlim situace kdy by se mi při jízdě třeba zamknul volant... :roll Každopádně díky za rady, uvidim co se dá dělat. :myslim

Tak to je škoda že se ti to pořád někam otáčí, mě to naštestí drží v druhé poloze velmi dobře, takže jsem se rozhodl pro jiný krok a skříňku nebudu vůbec měnit. Třeba by to mohlo jít i tobě, vem od skříňky kabely na startování a předělej si to na tlačítko, je to nejjednoduší řešení a vyjde tě to na 45 Kč a trocha nervů s vyřezáváním tlačítka do nějakého plastu. A ještě to bude mít efekt závodního auta :-D , jen sedneš zapneš klíček a tlačítkem si nastartuješ :-). Takhle to vyřeším a nemusím utrácet zbytečně peníze když funkčnost to mít bude.