Freedy Odesláno 22. prosinec 2012 Odesláno 22. prosinec 2012 Zdravim potřeboval bych poradit, chci vřadit do oběhu topení v domě elektroventil. na uzavírání vody do bojleru, když je v kotli chladnější voda. Mám doma jeden ventil, ale nejsem si jistej, jestli zrovna tenhle bude , fungovat, když na obou stranách ventilu bude stejnej tlak. Když jsem na to koukal tak elektromagnet by měl nadzvedávat membránu, ale i nad membránu jsou vyvedený z každý strany malý kanálky, takže by měl bejt stejnej tlak nad i pod membránou, teda aspoň jak jsem koukal. Tak nevim jestli to bude v tlaku fungovat ? Přikládám obrázek ventilu. Díky. http://files.uloziste.com/5b4eb3d5d901f884/ Citovat
Dano406 Odesláno 22. prosinec 2012 Odesláno 22. prosinec 2012 To máš úplně stejný jak je na tom obr. nebo je to pouze ilustrační. Nejlepší je zjistit typ a zkusit pohledat na netu. Fungovat to bude,teda pokud ty kanálky nemají jiný využití a snese ten tlaka teplotu.Musíš počítat s tím, že po určité době ti ta gumová membrána teplem ztvrdne a praskne. Citovat
Haryk Odesláno 22. prosinec 2012 Odesláno 22. prosinec 2012 http://www.ivarcs.cz/cz/elektroventil-uzaviraci-ivar-ev-306-nc-ivar-ev-306-no http://www.regulacniventily.cz/21-regulacni-ventily-dvoucestne ty druhé jsou asi lepší,jsou na teplou vodu, mám doma na bojler třícestný a maká 6 let bez poruchy [upravil dne 22/12/12 19:09 od Haryk] Citovat
ChouLu Odesláno 22. prosinec 2012 Odesláno 22. prosinec 2012 Já to kupoval tak 5 let zpět.... a nakonec jsem to vyhodil... malej průtok a bojler se za večer prostě neohřál... nakonec jsem dal druhé čerpadlo, které honí jen okruh bojleru a je klid Citovat
Agrafik Odesláno 22. prosinec 2012 Odesláno 22. prosinec 2012 A co tam tak rovnou vrazit kapilární termoventil. Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.