jaha1,4 Odesláno 18. říjen 2012 Odesláno 18. říjen 2012 Ahoj,pořídil jsem si 307čku 1,4hdi a zdá se mi že vůbec netáhne, jelikož nemám s tímto vozem vůbec žádné zkušenosti, tak nevím jak to má doopravdy jezdit. prosím o nějaké info jak by něl vůz jezdit. Moc dík:o Citovat
milhaus Odesláno 19. říjen 2012 Odesláno 19. říjen 2012 Ahoj,vítej v klubu . S tímto motorem mám zkušenosti pouze v otcově 206sw a žádnej trhač asfaltu to rozhodně není, kor ve větší 307čce (máš kombi nebo krátkou verzi?). To, že netáhne je dost subjektivní pocit, navíc jestli jsi s tím nikdy nejel... Třeba jede tak jak má, akorát 50kW je hold 50kW. Zkus to tam nad Třebenicema na rovince roztáhnout z 0 na 100km a změřit čas, zkušenější kolegové tady ti jistě poradí, zda je to OK či ne. Akorát si nejsem jist, jestli tu má někdo tenhle motor v 307čce. Citovat
MilanF1 Odesláno 19. říjen 2012 Odesláno 19. říjen 2012 To rozhodně nebude úžasně rychlá jízda. Já jsem s tím bohužel nejel, ale výkon je podobný jako u staré atmosféry 1,9D, která se dávala spíše do lehčích a aut a tam je to o sešlápnutí plynu a čekat ... Zkus udělat to zrychlení 0-100 a pak se to porovná s technickými údaji o vozidle. Co váží 307čka? 1300 kg? To už je sakra hmotnost, když stará 309ka měla 850 kg ... Citovat
MirekCC Odesláno 19. říjen 2012 Odesláno 19. říjen 2012 Já jsem řídil 206 s 1.4HDi ale ta měla tuším okolo 1100kg + váha posádky. 0-100km byla okolo 14 vteřin v manuálu, možná ti to pomůže Citovat
milhaus Odesláno 19. říjen 2012 Odesláno 19. říjen 2012 nebo porovnej s tímto tam to vychází opravdu na těch 14-15s Citovat
MilanF1 Odesláno 19. říjen 2012 Odesláno 19. říjen 2012 Koukám do příručky a u HB mi leze hmotnost 1254 kg a u Breaku 1330 kg ... to někde musí být znát. Jinak ta 206ka má: HB 1061 kg a SW 1110 kg. PS: netáhne, jsou nové filtry? Záležitost za pár korun ale dělá divy , tedy pokud ty původní jsou ve stavu [upravil dne 19/10/12 09:23 od MilanF1] Citovat
jaha1,4 Odesláno 19. říjen 2012 Autor Odesláno 19. říjen 2012 Ahoj a díky všem co přispěli v této debatě. Je fakt že v tomto voze jsem nikdy neseděl a tudíš nemohu nic konkrétního říci. Každá rada dobrá co se tu objeví. Nečekám od toho nějaké zázraky ale sotva z toho dostanu 140ítku, coš se mi zdá divné, čekal jsem tak něco 150 - 160 po dlouhém rozjezdu. Motor má v celku dobrý zvuk, neklepe ani žádný pazvuky. Rád bych se svezl ve stejném autě, kdyby někdo bydlel poblíž a byl by ochoten to se mnou zkusit, tak bych byl rád. No uvidíme:D Citovat
MirekCC Odesláno 19. říjen 2012 Odesláno 19. říjen 2012 My s 206 jeli 170 a ještě pomalu, ale jistě zrychlovala :D:D Citovat
PACHO Odesláno 19. říjen 2012 Odesláno 19. říjen 2012 Ja mám síce 207čku, ale je to tiež pomerne ťažké auto. Prev. hmotnosť 1253kg a celková je 1660kg, ale na 150 (tacho) sa to v pohode rozbehne a ešte pri 160 to jemne zrýchľuje. Nie je trhač asfaltu, ale pri predbiehaní kamiónov... nie je problém. Citovat
Parc Odesláno 19. říjen 2012 Odesláno 19. říjen 2012 sestra ma 206tku s 1.4hdi, zavodak to nieje ale lenive to rozhodne tiez nieje... kazdopadne 206 a 307 je tazko porovnavat... btw nemala 308 (hadam to bude blizsie k 307 nez 206) tiez 1,4 benzin okolo 50kw? na niecom takom benzinovom v tomto aute som totiz jednu cestu absolvoval a to bolo vazne trapenie... kdezto v 206 bola 1,4 benzin celkom ciperna... viem, ze to nieje nic moc porovnanie ale snad to pri vytvarani obrazu pomoze... Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.