Jump to content

Výmena vodného čerpadla


Ondrík
 Share

Recommended Posts

Zdravím všetkých pežoťákov :) ! Na švagrovom aute odišla vodná pumpa, tečie z nej voda.Môžete mi prosím vás poradiť čo všetko na výmenu potrebujem? Nechcem sa do toho pustiť a potom zistiť že mi chýba vojalaký nástavec na golu alebo tak.napr. s čím sa povoluje napínacia kladka rozvoďáku? imbus alebo torx ? je to p 406 objemu 3l 24v combi tuším okolo 140 kw.

Link to comment
Share on other sites

Stejný motor se dával do Renaultů pod označením L7X. Vodní pumpa je v rozvodech a tím je řečeno všechno. Novou vodní pumpu, sadu rozvodů, sadu klínového řemenu a samozřejmě novou chladící kapalinu. Bude to velice drahá a časově náročná oprava.

Link to comment
Share on other sites

Tak jestli jsi to nikdy nedělal tak by jsi se do toho sám pouštět neměl. Když uděláš chybu tak odděláš motor. Vodní pumpa se mění s komplet s rozvodama. Klínový řemen a chladící kapalinu měnit nemusíš pokud kapalina není v autě déle jak 2 roky a klínový řemen když není popraskaný tak je v pohodě. Rozvodový řemen a kladky + vodní pumpa se mění najednou.

Zase tak drahé to není.

Link to comment
Share on other sites

no fajn :D .Lenže tam je po technickej stránke nutné vymeniť len tú vodnú pumpu tak isto aj z finančnej stránky.Všetko čo ste napísali je mi jasné,ale predsa by som chcel chalani,na aké šróby je uchytená? Lebo z torxov nemám všetky nástacve tak aby som si ich vopred zohnal.Alebo je to na imbus ? vopred vďaka.

Link to comment
Share on other sites

Je uchytená skrutkami M6 so šeťhrannou hlavou. Na konci textu je odkaz na galériu s pár fotkami toho motora ale samotná pumpa je schovaná s strede motora pod držiakom so stredovou kladkou. (foto 9 a 10).

Osobne si myslím že stačí vymeniť pumpu a remeň. Kladky sa menia v stanovenom intervale spolu s remeňom no ten sa po každej demontáži má dávať nový.

www.pepanet.sk/V6/index.htm

P.S. Ak si na to trúfneš tak dávaj bacha pri doťahovaní skrutiek lebo temer všetky majú závity v hliníku a dajú sa ľahko strhnúť.

[upravil dne 7/7/12 20:30 od pastorek]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...