Jump to content

Rodičovský příspěvek - rada


Francouz_407
 Share

Recommended Posts

Zdravím, věřím že někteří s tímto mají zkušenost. Rád bych se s nimi poradil. Manželka je nyní na nemocenské, je před mateřskou a poté ji čeká rodičovský příspěvek. Miminko čekáme 20.11.2012 a mateřskou by měla dostávat 28 týdnů, měla by končit cca 6 měsíců po narození dítěte. Poté bude dostávat rodičovský příspěvek, který je nyní jako balík 220 000Kč. A teď řešíme jestli jej poté vzít na 2,3,4 roky. Na 2 roky to činí 12222Kč, 3roky 7300Kč, 4 roky 5200Kč. Pokud by chtěla být s dítětem doma do 5ti let a vzala by rodičovský příspěvek na 3 roky, znamenalo by to mít finance do 3,5roku dítěte (doba mateřské a rodičovské). A teď nám jde o to, jestli ten rok a půl musí sama platit sociální a zdravotní, tedy jestli by se nevyplatilo vzít rod.př. na 4 roky a pak jen platit ten půlrok.Máte s tím někdo zkušenost?

Link to comment
Share on other sites

Zkušenost nemám, ale vezmu to teoreticky. Celkově dostaneš stejně (oněch 220 000 Kč) a záleží na prioritách. Pokud by byla doma i v době, kdy nemá nárok na příspěvek, bude si muset platit zdravotní pojištění, sociální se nemusí platit. Zdravotko je myslím cca 1000 Kč / měsíc. Pokud tedy plánujete, že bude doma déle, zvolil bych tu nejdelší variantu.:myslim

Link to comment
Share on other sites

A nebudete třeba plánovat i druhý? Pak by byla ideální varianta 2 roky, mezitím otěhotnět a po porodu další dva a půl roku. První dítě už bude ve školce a druhý dáte po těch 2,5 roku taky (uvidíš, že budete ještě rádi, že si konečně budete moct odpočinout ;) ) a manželka může do práce.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...