Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Deň elektrotechnika - autokutila


Recommended Posts

Odesláno

Poprve preco na kabli nebola poistka? Pravdepodobne si to prepoloval, alebo vystup zosilnovaca bol skratnuty na zem. Tento zosik by mal mat ochranu voci tomuto, ale dost casto nefungovala. Ale skor si myslim ze si sa sekol v polarite.

Odesláno

No, po preskúmaní som zistil, že to bol skrat na doske ktorý sa prejavil až vtedy, keď som ju prepružil pri montáži:( Nuž čo, aj skúsenému človeku sa sem tam niečo nepríjemné stane. Problém je, že ten IO momentálne stojí celý majetok:(

Odesláno

280 Kč snad není celý majetek :D

Pojistku bych viděl na tu hlavní, takovej ten hliníkovej plíšek našroubovanej ve futru na klobouku tlumiče před řidičem (nebo kde to 405 měla) cca na 50 Amper :D

Odesláno

Ono je to nejaké prekliatie:grr:grr:grr

Mám LEDkové podsvietenie budíkov a kontrolky (okrem dobíjania) nech nemusím šachovať so žiarovkami. Žiadna tuzingová modrá pripomínam. No a zapnem svetlá že to ukážem kamošovi a z prístrojovky dym a budíky zhasli. Prepálilo mi cestičky na tej DPS. Tak ešte raz všetko von, nahradiť LEDky v päticiach zaletovanými LEDkami, odskúšanie, tachometer prekvapivo na prvýkrát fuknčný. Skladám to a ako som doťahoval vrchný diel, spadol mi orech až za ovládače kúrania. No nič, spravené, všetko fičí ako má. Prídem hore do izby a na kompe svieti BSOD. Proste zlý deň, čo vám poviem.

Odesláno

To ze ti zhorela pristrojovka nemusi byt ledkami. bezne mame v dielni auto s takymto problemom a vzdy je blba zem niekde a obvod sa uzatvara cez pristrojovku. Vcasinou ked zapnes svetla tak sa zacne dymit. Uzemni poriadne kostru svetiel a bude to ok. Mas ty teda den. Pocuj mas v skrinke kde mas istice prudovy chranic? V tvojom pripade by som ho tam montoval hned nech ta nevysvaca aj 230. :D

Odesláno

Čo sa týka prístrojovky, bol som si na vine sám. Totižto, v bývalom aute som toto robil tiež, dokonca som vybrúsil zelenú farbu z budíkov nech si môžem dať modré. Pekne som si naletoval LEDky s odpormi priamo na tie plôšky, kde je žiarovka.

V Peugeote som zvolil červenú variantu, pretože v tom prípade netreba odstraňovať žltú farbu a nevyzerá to tuzingovo. No problém bol v tom, že v rámci \"nezasahovania\" do budíkov som si na narobil \"LED žiarovky\" tak, že som dal LEDky s odpormi do pätíc. Bál som sa na tej fólií spájkovať. Jedna pätica sa proste zoskratovala a už to išlo. Nuž, autobatéria nepozná brata a v tomto prípade aj poistka bola zbytočná, kvôli slabému dimenzovaniu cestičiek na tej \"DPS\". Inak som až čumel koľko neobsadených kontroliek je tam:o

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...