Jump to content

1,6 Hdi vyčištění EGR ventilu

j.kiwi
 Share

Recommended Posts

už jste někdo čistili na 1,6 Hdi EGR ? Pokud ano prosím o pracovní postup. Auto mi začalo kolem 1800 ot cukat a kolega co má forda se stejným motorem měl stajný problém a vyčištěním to přestalo - bohužel to dělali u forda a on postup neviděl.

[upravil dne 11/6/12 17:23 od j.kiwi]

• 2 weeks later...

tak ale co k tomu dodat? musíš koupit něco na rozpouštění karbonů... pak vím že k čidlu polohy se u EGR v 2.0 HDI snad nedostaneš... ale v podstatě tam není co vymýšlet, jak psal koblih, prostě to vyčistit... nechystáš se operovat člověka :aut

myslel jsem přesně co jardas napsal - prostě jak na to a na co si dávat pozor a co nakoupit - nerad končím, když něco rozeberu, že mi chybí nějaká blbost za 3,50 a je sobota odpoledne a vše je zavřeno.:super

to není o pohodlnosti a hledání vědy, ale o připravenosti na práci :myslim

Je tu spousta lidí, kteří mají mnoho zkušeností a rádi se s ostatními o ně podělí a pak člověk přivítá radu typu \"budeš potřebovat těsnění\" nebo \"klidně to rozeber, nic na tom není a v pohodě to zase dáš zpátky\" :papa

• 2 months later...

tak zrovna pred chvili jse to dodelal, vyndal jsem EGR, rozebral ho vycistil a hodil zpet, je tam teda pristup jak k penezum, tak trosku polamane ruce ale hotovo

EGR na 1.6HDI najdes, kdyz otevres kapotu, na motoru zezadu na prave strane, kousek za palivovym filtrem, musis shodit trubky sani a filtrbox a palivovej filtr si hodit bokem