Jump to content

žere olej a kouří


habross
 Share

Recommended Posts

Zdravím Vás, potřeboval bych nějakou radu proč mi tolik čoudí vejfuk a ještě mi to sežralo teďka hodně oleje..a to sem dolejval tak cca před měsícem po horní okraj rysky a teďka byl dost pod...navíc sem otevřel víčko od oleje v motoru a z toho šel taky kouř.....co to je?

Link to comment
Share on other sites

pokud hulí a bere olej tak nejspíš těsnení pod hlavou nebo špatný pístní kroužky.. nedíval jsi se do vody? není tam nějakej hnus? nežere ti to i vodu? po otevření víčka od oleje se docela normálně kouří, když je motor teplej.. nevařil jsi teď někdy v poslední době nebo něco?

Link to comment
Share on other sites

No nevařil sem....jen sem si toho u oleje nikdy nevšim..každopádně to kouřilo ale teďka už to zase nekouří...ale olej to sežralo no...nevíte předpokládanou cenu tý opravy tak nějak přibližně kdyby to bylo těsnění pod hlavou teda a ty kroužky??

Link to comment
Share on other sites

měl jsem ten samej problém u evasiona s tím, že jsem měl ještě emulzi v hadicích a v okruhu chlazení bordel. Motor jsem rovnou vyměnil, protože jen sada kroužků na jeden válec u citroena vycházel na 2500,- takže oprava by byla nerentabilní.. u 106ky co má teta se stalo taky to samý co tobě a taky jsem rovnou měnil motor. Za víkend se to dá stihnout a ušetříš spoustu peněz si myslím. Motory do 106ky už nejsou vůbec drahá záležitost.. Jde ještě o to, co máš za motorizaci..

Link to comment
Share on other sites

jj nech to určitě okouknout.. 1.4ka motor bude možná o chlup dražší, ale uvidíš.. hlavně se mrkni, jestli se nedávaly ty samý i do 306ky.. urychlilo by ti to výběr a zároveň bude výběr větší a i ceny budou potom zajímavější..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...