Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

cukanie motora pri udrziavani rychlosti


martis

Recommended Posts

ahojte uz asi 2 mesiace sa snazim zistit kde je problem ale nedari sa mi to, ked idem priklad poviem 100km rychlostou a otacky pekne drzia tak po case zacne cukat motor a vidim ako rucicka otaciek sa jemne hybe, ked mu pridam zacne byt ok, problem je pri udrziavani otaciek, mam doma orginal diag peugeot a vsetko je bez zavad, motor taha pekne stym nieje ziadny problem, palivovy filter je po vymene,sviecky nove, skrtiaca klapka cista mozno ma napada ci nieje problem v snimaci otaciek ktory ide na zotrvacnik?? niekedy mi urobi aj to ked beriem jemnu zakrutu tak motor prestane tahat ako keby ho vyplo,pridam plyn a zase ide, vyfuk je tiez ok ale sa mi zaciina zdat ze katalizator je asi ko, motor startuje bez problemov uz si stym fakt neviem pomoct budem vdacny za kazdu pomoc

[upravil dne 23/4/12 15:31 od martis]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rampa je ok uz som skusal vymenit a je aj vymenena a ona je ok ja fak neviem co to robi. Akurat dnes ked som isiel do prace tak doprsalo bolo vonku vlhko tak otacky blbly drzali na cca 1300 a potom klesly dole ale toto by mal byt krokovy motorcek. Ja len ci to nejako nesuvisi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

este som zabudol, tak viem ze moj motor ma brzdit dole kopcom od 2000 otaciek a viac,ale teraz mi stale brzdi od 1800otaciek moze to mat spolu suvis??

tak snimac na prevodovke vymeneny a uvidime ako sa bude spravat, akurat hladam katalizator keby sa niekomu doma povaloval urcite sa dohodneme ale samozrejme dobry!

[upravil dne 25/4/12 13:50 od martis]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Ja mam obdobny problem, autom mi trha pri stalej rychlosti 90km/h. Otacky motora mi tiez na volnobehu vyskakjuju na cca 1300 a spat na 700. Este sa k tomu pridala krasna hlaska \"antipollution fail\". Neviem ci tieto tri problemy dako spolu suvisia. Neviete prosim vas poradit aspon kde zacat ?

ps. mam taktiez 2.0 benzin 100kw r.v. 2001

[upravil dne 12/6/12 10:52 od mafukoZA]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

muze to byt vice veci najednou, ty skakajici otacky budou nejspis spinavym volnobeznym ventilem, tzv. krokovy motor, je na klapce pod tim plastovym krytem.

antipollution muze souviset s hodne vecma, spatne svicky (maji byt Bosch FR8SC+), nacnuta zapalovaci rampa (taky docela casto), vaznouci EGR ventil, lambda sonda, MAP senzor. Pokud to pise tu chybu, mely by byt i ulozeny kody zavad v ridici jednotce motoru, takze diag PeugeotPlanet 2000 a precist, treba by to nekam nasmerovalo.

Jinak teda tenhle 100kw motor je snad nejhorsi benzin, co muze v peugeotu byt :D horsi je snad uz jen verze s elektroservem na skrtici klapce, ktera se davala do C5 a asi 407

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som stale nevyriesil moj problem a zacina to cim dalej viac cukat, dnes som kupil sviecky uvidime ci to pomoze,rampu som uz nemil a ziadna zmena,map senzor vymeneny,lambda u mna ok bol som na kontrolu na emisnej a este ma napada ci nemoze byt nejaka vola priamo v prevodovke

lebo aj pri pohynani otacky ked su pod 2000 tak trasie ale az tak ze skoce aj volant,uz ma napadlo aj silentbloky na napravnici,lebo volant nema co skakat! ale skusal som na mieste davat auto do predu a zadu a napravnica sa ani nepohla, tento problem u mna uz je od 2010!! a uz ma to fakt stve :grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak a asi po 2dnoch jazdenia cukanie prestalo a trasenie pri pohynai tak tiez motor ide uplne normalne u mna bol problem sviecky mal som tam Bosch FR 8 ME

a neviem ci boli vadne ale robilo to od kedy bol meneny motor a vsetko okolo toho ked som nahodil sviecky ngk lfr5b vsetko sa ukludnilo komu toto nepomoze tak moze torobit este aj rampa

edit motor necuka,ale trasenie pri pohynani tam je ked zapnem klimu uz netrasie

[upravil dne 24/6/12 23:33 od martis]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

dnes sa mi stalo nieco velmi divne a neviem si to vysvetlit ked som isiel 50km-hod zaradena 4 rychlost motor zacal cukat tak som chytl rychlostnu paku ci aj ona skace a ked som tu jemne zatlacil ale uplne jemne tak mi skocila paka do neutralu ale pritom motor isiel normalne so zaradenou rychlostou tak som rychlo vratil paku naspet do 4 rychlosti co to malo znamenat??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...