švejk Odesláno 11. březen 2012 Odesláno 11. březen 2012 Ahoj, mam na vas znale otazku a doufam, ze se mi dostane dobre zpravy a bude to nejaka blbost. Nicmene: obcas se mi stane, ze mi pri rozjezdu v pravem prednim kole \"lupne\". Deje se to v podstate pouze ve dvou pripadech. Pokud uplne zastavim (ani nemusi byt nijak zvlast prudce), nebo ostreji pribrzdim a pote zrychlim. Ze by to delalo vyhradne pri zataceni, nebo pri pouhem zrychlovani atp.. tak to ne. Mam podezreni budto na homokineticky kloub, pripadne na vuli v ulozeni tlumice. Co vy na to? Blbost? Jine napady? Auto bylo na tuhle stranu kdysi lehce bourane, coz se potvrdilo i v servisu. Ale podle vseho nijak zavazne. edit: jeste doplnim, ze hlasitost tohohle lupnuti je primo umerna velikosti zrychleni. Tzn. pokud v podstate jenom zlehka poustim spojku, tak je to temer neznatelne a kdyz se rozjizdim normalne (a tim normalne myslim jako clovek a ne jako prase), tak uz to slyset je. Navic se to deje opravdu jenom obcas a skoro bych rek, ze v zavislosti na aktualnim pocasi. [upravil dne 11.3.2012 21:23 od švejk] Citovat
švejk Odesláno 11. březen 2012 Autor Odesláno 11. březen 2012 nemam nejmensi tuseni, ale je to docela mozne. Auto ma nalitano neco malo pres 200k a pokud se da verit servisni knizce (jakoze by se i s jistou mirou opatrnosti dalo), pak to bylo temer na vsech servisnich prohlidkach, pricemz posledni byla pri 175k km (nebo tak nejak). Citovat
Ferry Odesláno 11. březen 2012 Odesláno 11. březen 2012 mozna utrzena hruska zaveseni motoru ( je to ten velkej silentblok za kastlikem RJ motoru) mel to ve svym coupe jak John tak Devils-Night a ja na sedanu taky (me kvuli tomu u Vasendy vymenili prevodovku aby nakonec zjistili, ze to bylo jen tim silentblokem) Citovat
stajgrpavel Odesláno 11. březen 2012 Odesláno 11. březen 2012 Ahojky . take mam asi v haji ten silentblok . a v auto kelly maji 2 druhy pro muj model . jaky je mezi nimy rozdil ?? a jakej potrebuji ja ??? muj VIN VF38BDHXE80507103 Citovat
koblih69 Odesláno 11. březen 2012 Odesláno 11. březen 2012 Je to OEM: 182723 Takže v kelly třeba: FB 18736 Citovat
stajgrpavel Odesláno 11. březen 2012 Odesláno 11. březen 2012 a ten levnejsi je jinej v cem ??? v kelly pod FB 18746 Citovat
stajgrpavel Odesláno 11. březen 2012 Odesláno 11. březen 2012 ale dekuji ti koblizku :-) a je tezke ho vymenit ??? Citovat
koblih69 Odesláno 11. březen 2012 Odesláno 11. březen 2012 No těžké to není, sundáš kryt pod motorem, podepřeš ho, sundáš ojničku a držák nad tím silentblokem a pak je nejhorší část - musíš ho vyndat. protože to není za co chytit je na něm taková korunka, takže vezmeš majzl pořádný kladivo a za tu kuronku ho pootočíš. Pak očistíš plochu, našroubuješ novej a složíš zbytek. Citovat
Ferry Odesláno 11. březen 2012 Odesláno 11. březen 2012 no a nebo kdyz je utrzenej, tak ho vyhodis, na zbytek sroubu navaris matici a vytocis ten zbytek Citovat
stajgrpavel Odesláno 11. březen 2012 Odesláno 11. březen 2012 no kladivem mi to pujde nejlepe [upravil dne 11/3/12 22:35 od stajgrpavel] Citovat
švejk Odesláno 11. březen 2012 Autor Odesláno 11. březen 2012 2 Ferry: ja ti nevim.. kdyz jsem se na nej koukal naposled, vypadal pomerne nove. Teda, jestli je to to co si myslim, ze to je (takovej hodne megalni silentblok). Citovat
stajgrpavel Odesláno 11. březen 2012 Odesláno 11. březen 2012 o tomto je rec http://www.autokelly.cz/#|k86fjqApTvRrqc8lit9NBOvoR7fsu191fHKLiiu7CmBuB1JBPSb5wS7lJOB7nj05HGhFA1gOe7Xo0Vof/kuf51fEABFXphSDlfhHdFDuTR1bFLs8qGuMDvbLgX7+LekO6H3smTh0wuAkcSg+48JbkgTv+LtnoYefYppmOGTwVLrHW4EJvkJvlpJUorENS5Nlm/JMhifyICO+56DT6DiZRg== Citovat
švejk Odesláno 11. březen 2012 Autor Odesláno 11. březen 2012 tenhle obrazek mi bohuzel moc nepomuze pokud by to bylo ono, jak nejlepe poznat, ze je skutecne utrzenej? Bude stacit s tim poradne zacloumat a nebo se to musi nejakym zpusobem sundavat? Citovat
Ferry Odesláno 11. březen 2012 Odesláno 11. březen 2012 no stoupnout na brzdu a na jednicku pocukavat poustenim spojky tak, aby se motor rozkyval, pomocnik pak sleduje, co dela silentblok a zda to klepe u nej Citovat
švejk Odesláno 11. březen 2012 Autor Odesláno 11. březen 2012 skvely jednoduchy trik dekuji, mrknu po tom Citovat
stajgrpavel Odesláno 11. březen 2012 Odesláno 11. březen 2012 ja to poznam i na radici pace .... pri jizde rychle pridavam a ubiram plyn... paka pak lita jak trefena husa Citovat
LORD_mapiv Odesláno 12. březen 2012 Odesláno 12. březen 2012 tenhle problém mám přesně taky.. dlouho jsem přemýšlel co by to mohlo dělat a nakonec jsem příšel na to, že to dělají spodní kulový čepy na přední nápravě.. ;-) Citovat
švejk Odesláno 18. březen 2012 Autor Odesláno 18. březen 2012 no nic, tak budto jsem neschopnej a nebo to ten silentblok neni Citovat
stajgrpavel Odesláno 20. březen 2012 Odesláno 20. březen 2012 tak ja uz vymenil slentblok motoru :-) no a rekl bych te ten puvodni nebyl tak nak v pohode jak jsem si myslel kdyz jsem na nej koukal Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.