Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Chcípá na volnoběh, dusí se


Recommended Posts

Odesláno

cidlo som meral vcera motor chladnul a ohmicka hodnota odporu stupala ,dedukujem ze je ok, lambda tiez menila napetie od 0-0.8v cize mrtva neni hoci ci na 100 percent funguje nemozem povedat chcel som este pomerat map senzor ale ten pristup musim ist dakde na kanal,mam citak ze by mohol byt ten map ucpaty

[Edited on 10/2/12 18:23 by krtek 2]

Odesláno

hmm to duseni ten MAP senzor muze zpusobovat, mozna je jenom ucpany a stacilo by jej procistit, pristup k nemu bohuzel neni nic moc, me se ho podarilo vyndat i shora, mel jsem na nej racnove ocko 10, ted si ale nejsem jisty, jestli jsem pro lepsi pristup nesundaval cele teleso skrtici klapky, je na trech sroubech, tak to neni zas tak hrozne

Odesláno

no mal som ho von staci dat prec drziak saceho potrubia a pristup je celkom dobry(dve sruby jedna matka)ale zasrany nebol takze?merat som ho nemeral malo by sa to merat na kontaktoch 26,7 rj?od 1 po4V? dia sa stale rozsecuje volnobeh teraz drzi 1000otaciek uz tak nechcipa len sem tam po odpojeni lambdy studeny motor nejde zdochina ide len na teply ono tie merania su onicom priamo na snimacoch trebalo by to merat priamo na kontaktoch RJ ak je nahodov niekde preruseny kabel

[Edited on 10/2/12 15:58 by krtek 2]

Odesláno

tak som este zbehol dole vymazal z pameti RJ chyby nastartoval rozsvietila sa pochvili dia vypol motor a vyblikal som nanovo kody hlasi 33, 52 (map senzor,pomer vzduchu a paliva mimo toleranciu) musim sa asi na ten map senzor zamerat co vy na to? bude ten map senzor v 2.0 (RFV)ten isty ak hej tak na skusku by som ho prehodil

podla predajcu ano http://www.nahradnidily1.cz/autodily/snimac-tlaku-saciho-potrubi-bosch-bo-0261230012/86295537/?a=zobrazvse

[Edited on 10/2/12 17:21 by krtek 2]

Odesláno

tak som vymenil map senzor z 2.0(RFV)do 1.8(LFY) pasuje auto sa zatial nedusi ani sa nerozsvecuje dia len tie volnobezne otacky klesaju nejako pomaly este jedna vec ked som na kopci a mam vyradenu rychlost mam volnobeh tak ked pustim brzdu a auto sa pohyna tak volnobeh stupne na 1200 otaciek co je to zase za hovadinu? na tom 2.0 tiez riadenie motora nieje idealne asi by to chcelo fungel novy map senzor

[Edited on 11/2/12 10:40 by krtek 2]

Odesláno

tak uz tusim preco tie otacky sa dvihaju ,ked zapnem vyhrievanie zad skla co ma dost velky odber (v sieti je pokles napetia) tak to nerobi normalne bez zapnutych spotrebicov mi to dobija na 14.68v co je vela ked zapnem vyhrev a svetla tak to poklesne na 14.5 v v knizke jak na to pisu ze by to nemalo prevysovat 14v tak asi ta bosch RJ bude citliva na vyssie napetie

[Edited on 11/2/12 20:36 by krtek 2]

Odesláno

sa musim vesteckej gule opytat, ale asi uz regulator napetia v altiku ma toho dost inak ten map senzor zabral to chcipanie a dusenie je prec, pre istotu by som potreboval odtestovat RJ v inom aute ci je ok ale nepoznam nikoho so starou bosch RJ co ma v aute

Ps-nechcelo by sa ti pomerat kolko to dobija tebe Dzuny?

[Edited on 12/2/12 19:44 by krtek 2]

Guest Džůny
Odesláno

Já už to měřit nechal, že prý OK, do 14V. Kdes sehnal ten MAP senzor?

Odesláno

na skusku som vybral z brachovho 2.0(RFV) pasuje novy este nemam cakam vyplatu :D u nas stoji cca 70 euri dost drahe na to jake je to male, inak tu je link na origo bosch http://www.nahradnidily1.cz/autodily/snimac-tlaku-saciho-potrubi-bosch-bo-0261230012/86295537/

alebo http://www.autokelly.sk/#PATH=3345620;4246625;4246649;4246941;4375957;4375997;4375999|CT=5|PCT=5|CUR=2|EM=False|PGS=20|PT=0|PDID=2061186|PDPID=2061186|PVT=1|SHT=1|SD=0|ST=0|LNG=0|

[Edited on 13/2/12 13:26 by krtek 2]

  • O 3 týdny později...
Odesláno

tak mam zase problem z nicoho nic mi zacalo auto cukat sem tam strelilo do vyfuku a splodiny z vyfuku citit ako skazane vajca ,nedavno som menil map sensor a bolo ok,teraz zase ale pride mi to trochu ine dia chybu nehlasi, ze by rampa ked vyjde ako tak na vyssie otacky tak ide ale v nizkych katastrofa neda sa rozbehnut ,zacne nabijat motorom ,zacnu klepat ventily ,proste vynechava

[Edited on 4/3/12 14:48 by krtek 2]

Odesláno

mohla by to byt zapal rampa? vymenil som sviecky mal som stare ale funkcne a neslo to ani tolko motor strielal do vyfuku smrad z vyfuku ,a vynechava valec vytocil som sviecky 2 boli ok zvysne dve boli total zaciernene

[Edited on 5/3/12 16:05 by krtek 2]

Odesláno

Člověče to jsou problémy. :myslim Tak hlavně ať už to máš v pořádku, už jsi vyměnil snad úplně všechno. :D Mně jiná rampa nepomohla, takže až budou prachy, zkusím ten MAP.

Případně diag. a ať mi porovnají hodnoty, ale nejsem si jistý, jestli to u Old modelu k něčemu bude...

Odesláno

no vymenil som map senzor ,ten bol vadny ,hlasila to aj dia, a auto fachalo o necely mesiac cize teraz odisla rampa zistil som to dnes cize som toho vela nemenil trafil som to vzdy pred kupou nahradneho dielu, inak s motorom som dva roky jazdil od kupy bezproblemov,proste to ma svoje km ,a casto jazdim studene starty tu rampu skusim opravit ak este pojde ked nie tak musim kupit inu

[Edited on 6/3/12 12:14 by krtek 2]

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...