Guest jakub55 Odesláno 26. leden 2012 Odesláno 26. leden 2012 Tak to som fakt neskúšal, či sa tým dá brzdiť plynule.., na to mám pedál brzdy. Ale asi to plynule nejde.. Citovat
MichalTalbot Odesláno 26. leden 2012 Odesláno 26. leden 2012 Tak to som fakt neskúšal, či sa tým dá brzdiť plynule.., na to mám pedál brzdy. Ale asi to plynule nejde.. Já jsem včera vyjel v Řepích po takovým zasněženým hodně příkrým nájezdu do garáží a i když jsem couval dolů pomalinku, tak jak jsem šlápl na klasickou brzdu, i když opatrně, stejně se předek utrhnul a sunul jsem se do silnice. Pomohlo mi právě citlivé přitahování ručky, protože váha byla v tu chvíli víc na zadku a tak bylo potřeba aby zadek brzdil víc než předek. Citovat
Brano911 Odesláno 26. leden 2012 Odesláno 26. leden 2012 Zdravim vsetkych mam 508 allure 120kw manual. Skusenonosti po mesiaci a cca 5500km - Bezklucovy vstup prvý tyzden vsetko ok a potom reagoval len niekedy a nasledne vobec. Auto islo na preprogramovanie riadiacej jednotky a teraz viac menej ok. Co tomu bolo technik netusi ziadnu chybu system nehlasil. Moje podozrenie bolo ze v tomto pocasi spina ovplyvnila cinnost cidiel. - Rovnako uz sa stalo ze auto hlasi ze kluc nie je v aute aj ked je a ale jeho fungovanie to neovplyvnuje - So zahmlievanim som problem zatial nemal - elektronicka rucna brzda ok funguje bez problemov - naj problem je zatekanie vody resp jej kvapkanie do kufra po jeho otvoreni co ma neskutocne irituje. Vanicku s deliacim systemom mam tiez ale aj tak hlavne v tomto pocasi je to neprijemne - spotreba na velkost auta je super dlhe cesty tak do 5,5l kratke cesty v meste do 7. - auto je velmi tiche a pohodlne, danej triede a cenovej relacii urcite to lepsie co mozete mat. Ak by boli nejake konkret otazky a budem vediet rad odpoviem Citovat
stefano Odesláno 26. leden 2012 Autor Odesláno 26. leden 2012 Brano911 vítam Ťa na tomto fóre. Vidím, že ten bezkľúč. prístup má ešte svoje nedostatky, lebo píšete o tom už viacerí. Zatekanie vody do kufra pri otvorení, bol jeden z prvých nedostatkov, na ktoré upozorňovali rôzne testy P508. Rozmýšľal som, či by sa z vnútornej strany nedala nalepiť nejaká lišta, ktorá by túto vodu odvádzala, no zatiaľ to nemám ako vyskúšať. Údaje o aute, by bolo dobré uviesť aj v podpise, aby to bolo viditeľné vo všetkých Tvojich príspevkoch. Citovat
Brano911 Odesláno 26. leden 2012 Odesláno 26. leden 2012 stefano ďakujem pekne za privítanie. Dúfam, ze tu možno aj ostatnými členmi pokecáme a vzájomne sa podelíme dúfam, ze hlavne pozitívne skúsenosti s autami Peugeot. Pokiaľ ide o tu nešťastnú vodu v kufri. Jasne vedel som o tom z testov, ale nevedel som si to predstaviť v praxi. Do mnohých aut sem tam niečo kvapne ale toto je fakt nedomyslene. Pokiaľ ide o tú lištu už som to aj ja obzeral, dokonca som si všimol aj také male otvory spodnej časti hrany kufra a rovnako podobne malé okolo nakladacej hrany no na čo sú netuším. Takže verím, že sa časom niečo objaví čo tento malý ale otravný problém aspoň z časti vyrieši. Citovat
Brano911 Odesláno 26. leden 2012 Odesláno 26. leden 2012 Možno ešte jedna praktická rada. Ak budete mať možnosť, určite berte auto so xenónmi. Ja som bral auto zo salónu aké bolo a zhodou okolností napriek najvyššej výbave toto akurát ako dovýbavu xenóny nemalo. V porovnaní s predchádzajúcim autom so xenónmi je to výrazný rozdiel a základné svetlá sú podľa mňa fakt slabé. Možno ešte niekoľko praktických postrehov: CD mechanika je dosť citlivá na kvalitu CD diskov takže mnoho mojich starých mp3 značne poznačených pohadzovaním v aute jednoducho neprečíta, ale tak veľký problém to nie je, lebo sa dá využiť super USB slot takže CD už neriešim. Mimochodom je dobré to, že je v podstate jedno čo na tom usb kde máte, celý ho načíta a nájde a následne zobrazí len súbory ktoré vie prehrať. Kvalita audia napriek 8 rep tak s prižmúrením oboch očí priemer. Samozrejme diakritiku nezvláda. Autu už v servise dolievali olej, pretože pri kontrole keď bolo na diagnostike pre nefungovanie bez kľúčového systému zistili jeho nízku hladinu aj keď počítač nič nehlásil.Tak neviem či aj Vám ostatným \"žerie\" olej no keby aj, čo môže pri novom aute byť, po 3500km sa mi zdá skoro a tom som si dával pozor aby som mu nešlapal na krk kým si motor trochu nesadne. Inak stierače na mojom sú ok, úplne tichučké aj no na druhej strane už som riešil poškodenie čelného skla - v tomto čase asi klasika, no na mesačnom aute naštve. Pokiaľ ide o navigáciu tak tá je podľa super. Je rýchla, prehľadná, zobrazuje tvar križovatky je tu podpora jazdných pruhov takže spokojnosť. Niekedy je až tých info veľa lebo zobrazuje tvar križovatky, resp. upozorňuje na odbočenie aj na displeji na prístrojovej doske, rovnako aj na head- up display a na samotnej navigácii. Inak head- up display úplná zbytočnosť ak nie je už v stupni výbavy, allure ho má ako štandard tak tých 500e investujte do hocičoho iného. Citovat
pkr Odesláno 26. leden 2012 Odesláno 26. leden 2012 Tak konečně nastal ten správný čas pořádně vyzkoušet nezávislé topení a musím říct, že je to vážně pecka. Přijít do vyhřátýho auta a nemuset škrábat skla je moooc příjemný.:potlesk Jinak souhlasím s tím, že natáčecí xenony jsou supr. Stěrače mi přijdou normál a žádnou anomálii jsem zatím nepozoroval. Odkapávání vody do kufru je opravdu trochu nedotažený, ale rozhodně si tím nenechám kazit radost z nového auta. Za head-up displej bych taky příplatek nedával, ale když už v autě byl, tak proč ne. Mlžení oken zpočátku taky bylo větší, po vyčištění oken přípravkem proti mlžení je to vzhledem k současnému počasí v normě. Další věci jako vyhřívaný sedačky, oba parkovací asistenty, zatahovací střecha, apod. fungujou, jak mají. Podvozek je trochu tvrdší, než u 407mi, ale není to nic hroznýho. Závadu jsem zatím neřešil žádnou.Ťuk ťuk. Trochu mi vadí ne úplně 100% komunikace HF s telefonem, viz. Pak ještě nechápu, proč nejdou veškeré volby při procházení menu rádia potvrdit ovládacím kolečkem v pravo na volantu. Trochu nelogický. Zvlášť, když v palubním PC se tak potvrzuje všechno. Celkově jsem však z auta nadšenej a pořád se kochám. Je krásný, jízda je supr, tichoučký a spotřeba je taky parádní.:super:super Citovat
Pe.Tr Odesláno 26. leden 2012 Odesláno 26. leden 2012 michale ad rucka , to co popisujes zajistuje brzdovy asistent , nato rucku netreba Citovat
JunEAu Odesláno 27. leden 2012 Odesláno 27. leden 2012 Pak ještě nechápu, proč nejdou veškeré volby při procházení menu rádia potvrdit ovládacím kolečkem v pravo na volantu. Trochu nelogický. Zvlášť, když v palubním PC se tak potvrzuje všechno. software verze 2.1 to řeší. http://gpsunderground.com/forum/peugeot-citroen/12578-new-navi-software-2-1-g5-rt6-peugeot-508-a.html Citovat
JunEAu Odesláno 27. leden 2012 Odesláno 27. leden 2012 pkr: Jak funguje to nezávislé topení? Musíš mít vyřazeno a on v nastavený čas nastartuje motor a pustí topení? Viděl jsem v manuálu jak se to nastavuje v menu, ale netuším, jakou souvislost to má se stavem zaparkovanýho auta... Nebo je to nezávislý na motoru? (To bych si nedovedl představit :-)) V tomto čase bezpochyby užitečná věc a moc mě mrzí, že v době kdy jsem kupoval auto to žádné z aut k dispozici nemělo a čekat tři měsíce na výrobu jsem nemohl. Citovat
Brano911 Odesláno 27. leden 2012 Odesláno 27. leden 2012 JunEAu, Ty si už updatoval navi soft? Ak áno chcem sa len opýtať či si postupoval tak ako je uvedené na stránke ktorú si poslal. Nemáš náhodou info v čom sú zmeny a vylepšenia? Citovat
JunEAu Odesláno 27. leden 2012 Odesláno 27. leden 2012 Brano, založil jsem na to nový thread. Ano, aktualizoval jsem. Rozbalil jsem obsah z toho linku do rootu čerstvě zformátované flashky, nastartoval auto a počkal než všechno naběhne. Pak jsem zasunul flashku do USB slotu a cca 5minut to psalo načítám data. Pak přišel dotaz, jestli chci updatovat firmare, dal jsem ANO a dalších 10 minut to aktualizovalo. Dění v průběhu aktualizace bylo vidět na displayi navigace, něco jak když se flashuje ROMka na mobilu... Změny jsou spíše kosmetické... Citovat
Brano911 Odesláno 27. leden 2012 Odesláno 27. leden 2012 Dakujem nejak som to prehliadol. Uz mam ten subor tak skusim update aj ja. Este raz dakujem za odpoved. Citovat
pkr Odesláno 27. leden 2012 Odesláno 27. leden 2012 pkr: Jak funguje to nezávislé topení? Je to nezávislý na motoru. Klasickej bufik. Nastavíš si v menu čas, kdy chceš mít auto připravený a ono se zapne 10 - 30 minut před požadovaným časem.Podle toho, jaká je zima. Nebo ho můžeš zapnout ručně. V létě to slouží na vyvětrání auta ( nepouští klimu, jen vyvětrá na venkovní teplotu ) třeba z 60° na 35°, aby tam nebylo takový vedro. To ale zatím nemám vyzkoušený. Citovat
pkr Odesláno 27. leden 2012 Odesláno 27. leden 2012 JunEAu software verze 2.1 to řeší. http://gpsunderground.com/forum/peugeot-citroen/12578-new-navi-software-2-1-g5-rt6-peugeot-508-a.html[/rquote] Díky, ale nemám navi, takže tohle pro mě asi nebude. Třeba ale bude soft i pro obyč rádio. Zkusím to nějak zjistit. Nebo by mohl třeba Pe.Tr zjistit možnost aktualizace?:aut Děkuju [upravil dne 27/1/12 14:24 od pkr] Citovat
pkr Odesláno 27. leden 2012 Odesláno 27. leden 2012 pkr: Jak funguje to nezávislé topení? Je to nezávislý na motoru. Klasickej bufik. Nastavíš si v menu čas, kdy chceš mít auto připravený a ono se zapne 10 - 30 minut před požadovaným časem.Podle toho, jaká je zima. Nebo ho můžeš zapnout ručně. V létě to slouží na vyvětrání auta ( nepouští klimu, jen vyvětrá na venkovní teplotu ) třeba z 60° na 35°, aby tam nebylo takový vedro. To ale zatím nemám vyzkoušený. Citovat
hoken Odesláno 30. leden 2012 Odesláno 30. leden 2012 budu srovnávat s 407 plusy: motor 2.0 Hdi 163k se mi vysloveně líbí, agilní, tichý, úsporný (oproti 2.0 Hdi u 407 si chroupne o půl litru míň) sezení - tvrdší a lepší boční vedení než u 407 prostor uvnitř a v kufru, místo na zadních sedadlech mínusy: nedotáčivost a při rychlostech do asi 70 km/h lehce gumový na volantu (slabší zpětná vazba - lehce přeposilováno) málo odkládacího místa u řidiče a spolujezdce v opěrce mezi zadními sedadly mohli dát místo držáků na nápoje odkládací prostor jako u 407 ESP mi přijde až trochu moc aktivní jsem spokojen, celkově se mi líbí víc než 407 poznámka: proč SW (jak 407, tak 508) má pant otvírání pátých dveří posunuté tak dopředu? Když mám na střeše rakev nebo lodě, tak ten \"schod\" na pátých dveří do nákladu naráží, ač jsou dveře vyklopené dost nízko, člověk je musí krkolomně podlézat, abych se do kufru dostal. Citovat
TIG Odesláno 5. únor 2012 Odesláno 5. únor 2012 Zdravim všechny Já mám 508 SW 1.6 THP ALLURE cca 3.měsíce (6000 Km) barva SIWA. Auto jsem koupil jako skladovku u Kopeckýho,moje požadavky byly jen xenony a nechtěl jsem černou barvu. Moje zkušenosti: Kladný: Bixenony (ty jsou super), aut.přepínání dálk.světel., startování tlačítkem, ruční brzda,vyhřívání sedadel,čtyřzon.klima-ikdyž se děti vzadu hádaj.... a to horší: zamykání dotykem prstu (to si dělá co chce...), elektr. 5.dveře -radši bych manual,je to zdlouhavý, do motor.prostoru stříká bordel se solí - asi podběhama skrz díry uvnitř blatníku, dnes jsem rozebral dekl na pojistkách a bylo tam plno soli, tak ty otvory musim zasilikonovat. Zklamal mě také zvuk autoradia. Jinak jsem s autem moc spokojenej, je velice komfortní a velmi tiché. Spotřeba průměr cca 7.5l. Všude budí pozornost-jednou jsem zaparkoval v Ml.Boleslavi u brány do Škodovky a když se vracim tak u auta 50 lidí... Citovat
TIG Odesláno 5. únor 2012 Odesláno 5. únor 2012 Ještě jsem zapomněl na park.asistent- ten je super , zapípá ten reproduktor radia kde hrozí ohrožení (třeba zapípá jen zadní pravej reprák, když je překážka vzadu vpravo) to jsem nikdy neměl a je to perfektní Citovat
Brano911 Odesláno 6. únor 2012 Odesláno 6. únor 2012 Zdravím všetkých. Tak 508 má za sebou týždeň vo Vysokých Tatrách. Celkom sme to zvládli aj keď som sa trochu obával či nebude problém so štartovaním, predsa len celý týždeň bolo každú noc pod -20 a aj cez deň okolo -10. Celkovo skúsenosti s autom veľmi dobré na rozdiel od iných dieselových motorov sa relatívne rýchlo zohrieva, aj keď spotreba bola trochu vyššia ale vzhľadom na okolnosti stále veľmi dobrá (6,6l/100km). Na ceste domov už super - Tatranská Lomnica - BB - a následne BA 5,4l/100km a to bolo o doobeda o 10 v Poprade -20 a v Ružomberku -19. Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.