peter23p Odesláno 21. prosinec 2011 Odesláno 21. prosinec 2011 Ahoj, nedávno jsem koupil P106 1.4 a zdá se my že se dost přehřívá. Na budíku sice nejsou napsané číslice takže nevím kde by ručička měla bejt ale když jedu po dálnici tak se ručička dostane až na začátek červeného pole ale když zpomalím cca na 80km/h tak se dostane zpět do středu. Mám takovej pocit že to vůbec není správně na všech dosavadních autech sem měl vždy ukazatel přibližně uprostřed. Už jsem vyměnil těsnění pod hlavou, chladič, vodní pumpu, termostat, dal sem nové víčko chladiče no a nic nepomohlo. Teplota pořád leze nahoru a i v tomhle chladném počasí vyleze teplota při 100km/h do 3/4 budíku a kdybych jel rychleji tak vyleze až do červeného. Nějakej nápad co by to mohlo ještě způsobovat. Ještě chci zkusit čidlo pro budík ale musím vymyslet jak se k němu dostat protože tam překáží rozdělovač. Citovat
Sajto Odesláno 22. prosinec 2011 Odesláno 22. prosinec 2011 mne sa stalo toto na pug 206 isiel som na aute cca 15 min a ukazovalo mi teplotu v cervenom policku som nechapal hadice makke motor na to ze by mal 120C isiel dobre a nebol taky teply expanzna nadobka nebola pod tlakom ... Citovat
masterjj Odesláno 22. prosinec 2011 Odesláno 22. prosinec 2011 Já bych mu zkusil zatopit a zastavit někde na benzínce. Pokud ten motor půjde na volnoběh nahovno, tak se to přehřívá a zkontroloval bych jestli foukají sahary. Pokud půjde úplně normálně, tak je zřejmě špatný čidlo. Citovat
peter23p Odesláno 22. prosinec 2011 Autor Odesláno 22. prosinec 2011 No na čidlo mám také podezření, protože už jsem vyměnil v podstatě všechno ale je mi divné že když jedu v nižších otáčkách tak ukazuje normálně a jakmile to začnu točit více tak začne ukazovat, že už se to začíná přehřívat. To my spíš pořád připadá že se to nestíhá z nějakého důvodu chladit, protože proč by jednou ukazovalo čidlo dobře a jakmile na to šlápnu tak špatně. Citovat
peter23p Odesláno 22. prosinec 2011 Autor Odesláno 22. prosinec 2011 Tak jsem zkusil čidlo vyndat ale ani velkou ráčnou jsem ho nepovolil, to bych ho dříve utrhl. Tak teď přemýšlím jak zjistit jestli je dobré, zkoušel sem změřit odpor, ale nemám ho s čím porovnat, nevíte někdo jaký má odpor při nějaké teplotě? Další možnost je to napojit na diagnostiku ale při stání na místě se nic neděje tak jedině vzít diagnostiku sebou a projet se. Nevíte jestli ti diagnostiky ELM327 co prodávají na Aukru za pár stovek dokážou něco vyčíst? Citovat
koblih69 Odesláno 22. prosinec 2011 Odesláno 22. prosinec 2011 To je zelený? Při 100 stupních má mít 190 ohmů. Citovat
peter23p Odesláno 22. prosinec 2011 Autor Odesláno 22. prosinec 2011 nn to mám už jiné. Potřebuju zjistit modré které je pro budík. Citovat
koblih69 Odesláno 22. prosinec 2011 Odesláno 22. prosinec 2011 To modrý je to dvojitý? To má pří 100°: 1. okruh - 341 Ohmů 2. okruh - 148 Ohmů Nebo mi napiš VIN. [upravil dne 22/12/11 18:12 od koblih69] Citovat
peter23p Odesláno 22. prosinec 2011 Autor Odesláno 22. prosinec 2011 to píšeš čidlo pro klimu nebo pro saharu. Čidlo pro budík má sice taky dva okruhy ale jeden je jen pro spínač kontrolky a jen druhý je termistor. VIN: VF31CKFXE52394068 [upravil dne 22/12/11 21:30 od peter23p] Citovat
Muglaba Odesláno 8. leden 2012 Odesláno 8. leden 2012 taky mi to kdysi 106 dělala a kdyš sem z autem stal tak 10min na mistě tak mi začala vařit voda, nakonec zme zjistily že byly zanešene hadice a voda malo kolovala tudiž se to přehřivalo, pročištěni to vyřešilo Citovat
peter23p Odesláno 13. srpen 2012 Autor Odesláno 13. srpen 2012 jelikož jsem musel vrátit služební fabii tak jsem zase začal jezdit pravidelně pežotkem. Ale problém s přehříváním stále přetrvává, už nevím co stím poslední co asi zbývá je vyměnit motor ani v servise si stím neví rady, protože na volnoběh se to nijak neprojevuje. Ale když jedu přes 100km/h a nebo do delšího kopce tak teplota vyleze skoro až do červeného. Už jsem vyměnil chladiči s víčkem, dvakrát termostat všechny čidla, sahara je v pořádku, těsnění pod hlavou je děláno tak 2000km zpět, odvzdušněno je to několikrát. Nějaký nápad co to může ještě dělat. Citovat
peter23p Odesláno 22. září 2012 Autor Odesláno 22. září 2012 Dneska sem to projel na dálnici a vypozoroval sem zajímavé chování. Když jedu na 4 tak to můžu točit jak chci a nepřehřejvá se to. Ale jakmile tam dam 5 tak se to od 120Km/h začne přehřívat. Když poté podřadím zpět na 4 tak i když je motor vytočen cca o 1000 ot více tak se začne ochlazovat. Jakmile dám zpět 5 tak se zase začne přehřívat. Citovat
peter23p Odesláno 6. září 2013 Autor Odesláno 6. září 2013 Dnes jsem po delší době jel opět někam dál a celou cestu jsem se snažil pozorovat chování motoru. Když jedu 90km/h tak je teplota okolo 90°C tak jak má bejt. Ale jakmile začnu zrychlovat tak teplota začně okamžitě stoupat ve 120km/h okolo 100°C a pokud ještě zrychlím tak už to leze do červeného. Jakmile zpomalím zpátky na 90km/h tak teplota po chvíly klesne taky zpět na 90°C. Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.