Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Cukani HDI při 1000-2000ot.


Michal.B

Recommended Posts

Tak jsem si dnes udělal výlet do Chomutova k automobilovému kouzelníkovi straki007. Jízda s autem po městě už byla vyloženě nepříjemná. Cukalo to v režimu otáček od cca 1300 do 2200ot/min. Už to bylo cítit i na vyšší rychlostní stupně, prostě EGR si dělal co chtěl. Takže soft přehrán a výsledek - auto už necuká, jenom lehce kolem 1500ot/min, ale to může způsobovat už asi na 50% zaplněný FAP. Jinak ještě dia motoru za jízdy. Subjektivně, auto i jede lépe. Skvělý a vstřícný přístup, díky straki007:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedině zkusit dia, zda se něco objeví. Jinak další poznatek, po přehrání softu a delší jízdě jezdí auto super. Bez cukání a řekl bych i lépe. Ale to může být jenom subjektivní pocit. V každém případě to přehrání softu ŘJ motoru po výměně EGR ventilu pomohlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na dia sme nic neobjavili..jedine problem s aditivovanim..nejake cidlo odislo..to je uz vymenen..ale to mykanie athanie asi bude nieco ine...

a soft sa moze len tak prehravat??? bez zvolavacky??? somsa na to pytal a ze to sa rrobi len ked peugeot vyda ze treba pre ten ktory konkretny autiak urobit...

a EGR sa da nastavovat aj bez toho aby sa menil?? ked som povedal mechanikovi ze nech sa pozie cez dia na EGR a skusi ho nastavit mi povedal ze to sa neda robit... tak neviem...dikes za reakcie..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nelekl jsem se ale do toho auta uz jsem za rok provozu dal tolik ze jeden vstřik už mě nepodělá.

No měl jsem BMW najeto 398 000 a že bych měnil vstřik si nepamatuju.

Jako ja to říkam pořád dokola nikomu nic neberu žadný názor ale u mě je Peugeot poruchový auto a člověk neví co se mu vysere příště.

Pořizovací cena auta 220 000 Kč rok 2006 najeto 139 000 Km

Opravy:

FAPP OFF

Dvouhmota

Spojka

Ložiska

Přední Rameno

BSI

BSM

Vstřiky

a to je hromada věcí co už neřeším

Mam ty samí kilometry setrvák tichej spojka v poho , mění se běžně až ve 170-200t km dle provozu Vstřiky vydržej v poho až 200t.km tak nevim nevim ale sedí tě ty kilometry ? :myslim

Pokud ano si opavdu smolař... musim zatukat :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...

Ahoj, čtu celou konverzaci a mám také stejný problém. Při rychlostech 1,2,3 a lehké noze na plynu auto pěkně cuká. Když mu dám plnej plyn a nebo jiná rychlost tak nic. Myslíte, že půjde také o ERG ventil jako nejčastější příčinu ? A kolik tahle sranda vůbec stojí ? Motor 2.0 HDi

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, cukání je většinou způsobené EGR ventilem... nový stojí cca 5000 Kč.. můžeš mít třeba problém jinde, ale pokud to cuká na nižších otáčkách když jedeš na lehkou nohu, tak nejspíš vítej v klubu... mě to taky dělává, řeším to tak že to auto chvíli podusím plynem na podlaze, trochu do otáček... no taková minutová závodní jízda a mám zase pokoj...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K démonu ERG, četl jsem odkazy na info ze servis boxu a tam se píše že ventil je deaktivován při regeneraci FAPu, což je nedůležité, dál pokud je teplota vstupního vzduchu 0 stupňů a míň nebo 45 a víc. Dál potom při nízkém tlaku vzduchu (vysoká narmořská výška) Co takhle využít simulace že auto jezdí po horách. Nevím přesně kde je snímač barometrického tlaku a jaké hodnoty z něj lezou, ale odborníci co se dostanou do servis boxu s full přístupem by to mohli zjistit. No a pak už by stačilo nasimulovat tlak nižsí jak 850 mbar no a je po problému s ERG néé. ŘJ si bude myslet ze je vysoko v horách , erg nechá odstavenej a nebude s ním šachovat auto pak nebude cukat a basta. Do vstupní teploty šahat je blbost a do regenerace taky. Pokud se pletu tak mě vraťte na zem. A pokud to bude fungovat tak si to nechám patentovat :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...