Pe.Tr Odesláno 26. červen 2011 Odesláno 26. červen 2011 Prosím o pomoc při identifikaci jedne součástky je to ta jak jich tam je osm a pod posledni je napsano 102x8 na součastce jako takové je napsano 332 . Zajímá mě co to je , na co to je a kde bych to mohl sehnat moc díky !!! Citovat
Péťa Odesláno 26. červen 2011 Odesláno 26. červen 2011 http://www.gme.cz/cz/r1206-3k3-1-p900-185.html Citovat
Péťa Odesláno 26. červen 2011 Odesláno 26. červen 2011 Omezuje to el. proud, který Ti teče těma LEDkama Citovat
Benžík Odesláno 26. červen 2011 Odesláno 26. červen 2011 Třeba tady ho koupíš: http://www.ges.cz/cz/rezistory/rezistory-smd-pevne/X54.html Funkci má různou podle toho v čem je, ale funguje tak, že pokud se na něj připojí napětí, tak přes něj teče proud přímouměrný napětí. U=R*I Citovat
Benžík Odesláno 26. červen 2011 Odesláno 26. červen 2011 V tomhle případě je nejspíš kvuli pracovnímu bodu těch tranzistorů co tam jsou. Citovat
Pe.Tr Odesláno 26. červen 2011 Autor Odesláno 26. červen 2011 jen pro mou zvidavost to v pravo jak je tam toho hodne to je co a naco? bylo to lehce zoxidovane ale ocistil jsem to Citovat
gronholmm Odesláno 26. červen 2011 Odesláno 26. červen 2011 já tam vidím rezistory a potom tam jsou tranzitory bych teda řekl já Citovat
Péťa Odesláno 26. červen 2011 Odesláno 26. červen 2011 Myslíš to, jak u toho píšou 8050x8? To budou tranzistory o kterých píše Benžik. Citovat
Benžík Odesláno 26. červen 2011 Odesláno 26. červen 2011 Ty se třema nožkama 8050x8 jsou nejspíš tranzistory. Citovat
Pe.Tr Odesláno 26. červen 2011 Autor Odesláno 26. červen 2011 jj a ty maj za ukol co ? ve spojitosti s ledkama Citovat
Benžík Odesláno 26. červen 2011 Odesláno 26. červen 2011 Na bázi (něco jako vstup) tranzistoru se přivede napětí z nějakýho procesoru, který to řídí a tranzistor to napětí zesílí a tim třeba rozsvítí ledku nebo sepne relé. Funguje jako zesilovač nebo se používá v režimu spínání, tak kde potřebujeme jen stav 0 nebo 1, což je případ i tý ledky. [upravil dne 26/6/11 16:05 Benžík] Citovat
Benžík Odesláno 26. červen 2011 Odesláno 26. červen 2011 http://cs.wikipedia.org/wiki/Tranzistor Citovat
Peto670 Odesláno 26. červen 2011 Odesláno 26. červen 2011 mal by to byt rezistor, 3k3...vyhotovenie SMD, ale ked zajdes do specializovanej predajne a ukazes co potrebujes urcite budu vediet co potrebujes Citovat
Pe.Tr Odesláno 26. červen 2011 Autor Odesláno 26. červen 2011 tak ted zjisteno ze timto vada neni , nechal jsem to ted u PPčka tak uvidíme co stím, všem díky za rychlost. Citovat
Péťa Odesláno 26. červen 2011 Odesláno 26. červen 2011 Já Ti to psal. Zaměřil bych se na vodivost cestiček na tišťáku... Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.